bugün

karşıdaki kişiye hesap vermemek.
azami beş kişiye ben uyuyorum aşkım deyip uyumamak yeni tanışılan kişiye tahrik edici fotolar atıp egosunu zıplatmak.
anlamı yoktur. çevrimiçiyken çevrimiçi yazıyor.
Saçmalıktır. Tamamen hava atma tribidir. Neden kapatıyorsun diye sorulduğunda "ya kimse görmesin" diye saçma bir cevap alınması doğaldır.
Girdinde niye cevap yazmadında hede hödöö.
karşı taraftaki insana yapılan misillemedir ve sonra da alışkanlık olmuş öylece kalmıştır.
Onunki kapalıydı. Kapalıydı ancak sadece tek bir kişinin isteğiyle açardı. Sevdiği kızın. Açtığını görmemek için kapattım ben de. Bu detay bile canımı yakıyordu çünkü.
Meşazına o an dönemediğimiz insanlara ayıp olmaması için. Ayrıca ben yazdım da sen sonradan girmişsin niye takmadın muhabbetleri yeteri kadar bunaltıcı. Artık herkes herkesi bi salsın.
Sizin o sikik abes hesaplarınızdan; benim hiçbir zaman ciddiye almadığım bu meseleyi böyle sorun haline getirmenizden, aramızda belli bir mesafe olması gerektiğinin bilincinde olmanız açısından ve canımın böyle istemesinden dolayı kapattım. Biraz uzak olmanızda fayda var. Bana olmasa bile sizin için bu fayda olacaktır umarım bir gün dişlileri kırılmış boşa çalışan beyniniz bu konuda mukavemet sağlar.( bu tanım hayatımdaki insanları hedef alarak yazıldı kaldı ki sizlerin hayatımda zaten bir yeri yok)
Benim de kapalı. Neden ? Bilmiyorum ama sanki daha rahat böyle olunca.
Hep bi snapchat özentisi az bi kendiniz olun bi duruşunuz olsun kardeşim.
insanın içinden bazı mesajlara cevap vermek gelmeyince sıkıntı olmaması için. Son görülme ve okundu bilgisi kapatılır okuduğuna dair hiç iz kalmaz. Oh mis*
insanlara meşgul olduğum halde cevap verme zorunluluğu hissetmek istemiyorum. Tüm vaktini telefonun başında diğer şahısların mesajını görüp görmediğine takarak, bana üç dakika geç yazıyor diye bir bok sanıp üç dakika geç yazarak trip yiye yiye, alttan alandan trip atan tarafa geçerek bir yere varılamayacağını biliyorum. Ne manitam var ne de şimdilik peşindeyim. Sadece bir uygulamaya bu kadar mana yüklemek, bu kadar gündemi haline getirmek ciddi bir sosyal medya asosyalliğini peşinde getiriyor. Oysa ben karşı karşıyken konuşmaya bayılan bir insanım. Tabiki nükleer karşıtı dünya barışını teknolojinin yokluğuyla bulacağımızı umut eden Pollyana değilim. Yine de dozajı aşmamak önemli.
Konuşmak istemediğim insanlara internetim bitmek üzere deyip o anlık whatsapp dan çıkıp daha sonra tekrar girer son görülmeyi kapatırım. Yani son seferinde öyle yaptım.
Kapatmak büyük rahatlık. Özellikle mavi tik gedikten sonra zaten okuyup okumadığı belli oluyor bir daha niye girip bakayım gördü mü görmedi mi diye. Zaten mavi tiki kapalı olanların son görülmesi de kapalı oluyor o nedenle açmak da işe yaramaz.
Sevmiyoruz oçamk hayatını.