bugün

vücut geliştiren kişilerin depolaması için protein yapılı besinlerdir.

hepimizin bildiği et yumurta ve peynir üçlüsünden öte daha farklı şeyler arıyorum . öncelikle kendim dardanel ton ve cocopops yemeye başladım. hem tadı güzel hem de protein dolular. daha farklı şeyler varsa yazalım ve zenginleştirelim besinleri.
hala beklenen önerilerdir.
uno tost ekmekleri.

bol bol yeyin efendiler; aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yeyin.
somon balığı - çok sağlam protein deposudur ama pahalıdır. (tadı diğer balıklara göre lezzetli ama)

onun haricinde baklagiller hem protein hem karbonhidrat deposudur. sırasıyla bezelye, nohut, mercimek.

bunun haricinde kepekli makarna, bulgur pilavı, siyah pirinç; bol karbonhidrat ve kaliteli protein yapılarıyla öğünlerde gayet de yer alabilirler.

eğer amaç ara öğün değil de hafif atıştırmalık aperatifse de badem, ceviz, fındık, yulaflı yoğurt vs. yenilebilir.
Bizim millette bi algı oluşmuş sanki butun proteinler ette. Yeşil mercimek, brokoli, nohut, karnabahar gibi bitkisel ev yemekleri protein deposudur. Bunların yanında,
Kuruyemiş iyi bir aperatiftir.
Eti formlar var kepekli, onlar da hatrısayılı miktrarda protein içeriyor ucuz da atıştırmalık olarak yenebilir.
Beyler formili söylüyom az 31 bol protein. Çünkü meni dediğiniz sıvı protein içerir. Dikkat protein çıkabilir.
leblebi ve zeytin derim. doktor birisinden duyduğum kadarıyla 10-15 zeytin bir yumurta kadar protein barındırıyormuş. ayrıca emin olun leblebide çok zengin bir protein deposu fakat bir yan etkisi var ki gazmana dönüştürebilir.
süt
mantar
baklagil
kırmızı et
kuzu eti.