bugün

vücudunu daha fit bir hale sokmak isteyen erkeklere verilecek tavsiyelerdir.
Vurdurmayın.
beyler whatsappta kaslı resminizi paylaşın...kol kasını sıkıp profil resmi yaptım...3 tane kız mesaj attı yarım saat içinde bak söliyim...hiç böyle şeyler yapmazdım iyice manyaklaştım lan. kendimden nefret ediyorum.
steroidden korkmayın. 1 aydan fazla ara vermeyin. fazla dar giymeyin.
bence protein tozu kullanmasınlar. doğal bir şekilde beslensinler. maksat sağlıklı olmak. kas şişirmek değil !
Vücut geliştirirken tek gayeniz vücut geliştirmek olmasın. Tam anlamıyla balon izlenimi yaratıyor öyle olunca. Ayrıca tüm sosyal medya hesaplarını "ya spor şart, protein şart vs." Temalı fotoğraflar ile doldurmayın. Erkekleri bilmem de kızların olmayan skinde değil o pozlar.
Sadece karın ve göğüslere çalışıp omuzları ihmal edince aya fırlatılmak üzere bekleyen uzay aracı gibi duruyorsunuz. Bunu yapmayın mesela düşük ve dar omuzlar iğrenç duruyor.
kas gelistiren bir bayan olarak devam edin beyler.
dalyarak olmayın. sağda solda "ben vücut geliştiriyom ehi ehi" diye kasıla kasıla dolaşmayın. sonra aklınız başınıza geldiğinde "hay kafamı sikeyim ne dalyarak adammışım" dersiniz. tecrübeyle sabit.

amacınız kızların ilgisini çekmekse şimdiden bırakın. ayrıca size bir çift lafım var: amınıza koyayım.

her şeyden önce bu işi sağlık için yapın. dolayısıyla protein tozu, steroid vs. ile şişmek yerine sağlıklı yolları tercih edin. ha "yok efendim benim niyetim vücut geliştirme müsabakaları" diyorsanız kullanın tabii. bir noktadan sonra kaçınılmaz oluyor zaten.

ömrünü göt büyütmeye adamış olup size bok atan andavalları sikinize takmayın.

ayrıca (#20230657)
Yaptığınız işe saygı duyun.

Sağda solda "spor yapıyom yeaa" gibi konuşmayın yapıyorsanız kendinize yapıyorsunuz kimseye bi faydanız yok sadece kendinize faydası var.sosyal medya hesaplarınıza "fitness candır" yada "whey yeter gibi" saçma sapan şeyler yazmayın.
boyunuz uzunsa yapın kısaysa hiç bulaşmayın.
belinize dikkat edin. bel gitti mi işiniz var demektir. vuramazsın, kaldıramazsın, eğilemezsin falan filan işte.
salonlarda "tısss tısss" diye sesler çıkarmamaları. çok itici.
ibne olmayın ha. çok iğrenç oluyor görüntü o zaman.
Ayna vücudu geliştirmez öncelikli koşul bu.

Hadi bakim al süpürgeyi başla salonun temizliğine.
alman liginden uzak dursunlar.
öncelikle kendisini çok kasmasın zaman herşeyin ilacı.
geleli daha iki gün olmuşken spor salonunda ayna karşısında poz kesmeyin.
her okuduğunuza inanmayın. mesela buralarda bir yerlerde biri demiş ki,

'' bir hareketi yavaş yapmak çalıştırdığın kas grubunu şişirirken hızlı yapmak yakar yani eritir ''

tabii ki yanlış. olayın aslı şudur;

kas gruplarının çalışma metodlarını öğrenin. örneğin sırt kası çalışırken, ağırlığı çekmenin önemi sadece %30'dur. sırt kasları gerilmede çalışır. sıkmada değil. yani çekerken değil, geri bırakırken. bu yüzden ağırlığı kaldırırken çabuk bırakırken gıdım gıdım bırakırsınız.

mesela göğüs, göğüs kası 3 açılı çalıştırılır. alt üst orta demiyorum. çalışırken 3 pozisyonu vardır. pozitif negatif statik. pozitif iterkenki güçtür. negatif geri göğüse başlama noktasına gelirken ki pozisyondur. statik ise en tepe noktasında olduğunuz andır. statikteyken dirsekleri kitleyemezsiniz mesela. kitlerseniz göğüsten ağırlık düşer. eklemler ağırlığı çeker. negatifi atlarsanız da momentum uygulamış olursunuz ki. sadece itip sonra halteri kendi kendine bırakıp inmesini beklersiniz sadece. doğal olarak göğsünüzü sadece potansiyelinin 3te1i kadar çalıştırmış olursunuz.

ama arkadaşın dediğine gelirsek, biceps triceps ya da kalf çalışırken hızlı ya da çabuk çekmenin o kadar da önemi yoktur. hatta yine sırt çalışırken testere hareketinde hızlı çekmenizi telkin edebilirim.

edit: kas yıkımı ya da yakımı dediğimiz şey ya kataboliğe girmekle olur(ki bilindiği kadar çabuk kataboliğe düşmez vücut) ya da fazla çalışma az besin yaparsanız olur. veyahut ağırlık çalışmasının üstüne yarım saat ve üzeri kardiyo kas yer.
vazgeçin bu sevdadan beyler.
https://www.youtube.com/watch?v=qnnz7qpTmnA
birazdan beyninizi geliştirin. sadece kasla olmaz o işler.
Kafaniz icinize kaçana kadar gelismeyin.
Elinizi kolunuzu sıkarak yürümeyin
Soğuk göt keserken v yakada kısa kollu dar tişörtler giymeyin.
Her türlü saçma protein çakması şeyi kullananlar için söylüyorum,

Aptallığınızı belli etmemeye çalışın.
güncel Önemli Başlıklar