bugün

birleştiklerinde çok güçlü bir robotu oluşturan daha ufak robotların bulunduğu 90ların meşhur çizgi filmi..
"Defender of the Universe" sloganı ile bütün evreni kötü güçlerden temizleyen robot. ve ben de başını oluşturuyorum diyen karizmatik kişi yerinde olmak için, dönemin çocuklarının çok miktarda cips ve sakız biriktirmelerine sebep olmuştur.
türk gençliğinin gönüllerindeki dev robot olan voltran'ın orjinal ingilizce adı.
(bkz: ve ben de basini olusturuyorum)
(bkz: aferin)
sinav için birleşmiş kopya grubudur.
5 adet robot arslanın birleşerek oluşturdukları insansı robottur. Voltran, dünyamızı bir çok kere kötü niyetli başka robotlarla dövüşmek, ve onları battalgazi tadında kılıcı ile gerek ortadan gerekse çaprazlama ama sürekli ikiye bölmek süreti ile kurtarmıştır. Voltran'ı benzeri diğer yüksek teknoloji karakterlerinden ayıran temel özelliği, başardığı işlerde bizzati ana karakter olmaması, bu işlerde kullanılan bir araç olmasıdır. Şöyle ki Voltran'ı oluşturan 5 robot arslan, başlarının içindeki insanlar tarafından yönetilmektedir. Otomatik pilota geçme özelliği dışında sıradan bir uçaktan farklı olmayan otomatik yapılarıı ile Voltran gibi amaç değil araçtırlar! Voltran'da yine bu özelliği sayesinde hiçbir robotun olmadığı kadar insancıldır!
yıllarca (bkz: voltran voltran voltran) naraları atmama sebebiyet vermiş pazar günlerinin ilk eğlencesi.
(bkz: sabah sabah çizgi film izlemek)
(bkz: voltran ın kafasını oluşturan ibne)
bize takım çalışmasının bireyden daha başırılı olduğunu anlatmaya çalışan çizgi film.
(bkz: uludağ üniversitesi robot topluluğu)
abi bu sefer kıcını ben olusturmam ya.. gecen sefer zaten canavar robot cizdi kestaneyi.. bu sefer baskası gitsin güme banane...
daynoterm baglantilar hazir.
ic kilit sistemi açık
mega iticiler devrede..
piç miydi neydi ööle bi eleman vardı gözlüklü bi tip idi...
o yıllarda, her pazar saat 10'da başlayan,pazar pazar saat kurup kalkmama neden olan cizgi film.
uğrunda cocukken fırında calısmaktan kaçtığım cizgi film.
birleştikten sonra da dayak yenilince, son çare ışın kılıcını oluştururlardı, sonra bir şimşek çakması, voltron çok artist bir şekilde bize bakmakta ve düşmanı arkada parçalanmakta,
(bkz: imece)
1979 doğumlu olan 5 çocuğun, 9 yaşındayken, Ankara'nın bir semtinde voltran voltran voltran demek suretiyle robot olduğunu gören japon (yada her ne millettense) çizgi film yapımcılarının uydurdukları çizgi filme verilen isim. Gerçek Voltran'ın Ankaralı olduğunu, daha önemlisi çizgi film olmayıp, gerçek olduğunu (ki ismi zaten "Gerçek Voltran"dır) herkes bilir.
televizyonun tek kanal olduğu dönemlerde her pazar sabahı saat onda yayınlanan ve benim uykumdan fedakarlık ederek her zaman seyrettiğim beş aslanın organizasyonundan oluşan muhteşem çizgi film...
küçükken çocukların arslanları kapıştığı çizgifilm...
herkes siyah arslan olmak isterdi...***
(bkz: küçüklüğümüz hatırlatan başlıklar)
beş aslanın birleşimiyle oluşacağını her defasında ümit ettiğim ancak hipna bir farenin siyah aslanın anahtarını şaka amaçlı olarak yuvasında saklamasıyla en az on beş bölüm "şindi voltran olacak" dediğim ama her defasında "aaaallllllll" (bkz: nah) dığım teknoloji harikası. bi de evrenin koruyuculuğu misyonu var bunun!
http://www.youtube.com/watch?v=2e5GU-3O_60&mode=related&search= *
beş parça ayrı ayrı saldırdığında hiç bir düşmanı yenememişti.birlikten kuvvet doğar misali... madem öyle de neden her seferinde voltranı oluşturursunuz. birleştirin voltranı mühendishanenizde öyle salın düşmanın üzerine. birisi geç kaldı mı voltran oluşturamadıklarından bir çok seferde tehlike atlatılmıştır.
- ben kafayı oluşturdum da sol ayak nerede kaldı? hoop ooluum kime söylüyom ben. nerde lan bu herif?
* abi bilmiyom valla. geçen gün kızdan ayrılmış, akşam da feci içmişti. anca ayılır.
- olum ayılırı mı var. herif karşıdan geliyo. skcek toynağımızı. ahan da kılıcını çıkardı.
* bu seferki önceki gibi de değil. zebellah gibi valla. lan ne hırstır bu a.koyiim. biz birini haklıyoz daha hafta geçmeden karşımıza daha beterini yolluyo ipnetorlar.
- yok aga böyle olmayacak. sol bacak hala oluşmadı. dağılın agalar kaçalım. üsse dönünce mühendislere diyelim bu böyle olmuyo, bizi hepten birleştirsinler.
(bkz: voltran ın götü olmak)