bugün

vize sabahı gece ders çalışılmıltır büyük ihtimal o yorgunlukla 2 dakika kestiriyim derken uyuya kalmaktır. bugün başıma geldi, vizeyi kaçırdım o değildi sabaha kadar da çalışmıştım be sözlük. sabah uyanıldığında baktığınız saatin vizenin başlama saatini göstermesi çok acı verici.

(bkz: evlat acısı)
bunun daha finali var diyerek tekrar uykuya dalmakla sonuçlanan eylem.
öğleden sonra ki vizede uyuya kalmak olarak geliştirip, uyguladığım eylem.
vakti zamanında sıklıkla başa gelen hadisedir. geç kaldığınızı anlayınca 3 dk içinde giyinip evden fırlamanız, 2 dk içinde otobüse atlamanız, dağ başındaki üniversitenize de 40 dk içinde ulaşmanız devamında gelişen mucizevi olaylar zinciridir.
çok berbat bir olaydır. ayıptır anne babanın eş dostun onca yardımına emeğine haksızlık etmektir. ev arkadaşımın gün itibariyle yapıp benim tepkimi topladığı sonuç olarak sofradan kovmama sebebiyet veren olaydır. küfürü basıp gönderdim efendim s.git odana dümbük herif dedim bastı gitti. arkadaş 11 vizenin 7sine girmedi yazık yazık emeğe yazık...
finalden 70 alınarak telafi edilebilecek durum.

edit : sene 2007, algoritma dersinin vizesinde uyuya kaldım.finalden 70 alarak ortalamam 'cc' olarak kayıtlara geçti.üniversitelere göre not ortalamaları değişkenlik kazanabilir.çan eğrisi sistemi etkilemektedir.
finalden 70 alınarak telafi edilemeyecek durum.

başıma geldi oradan biliyorum.*
Bugün ev arkadaşımın başına geldi salak boxerle dışarı çıkmaya çalışıyordu.
Bugün ev arkadaşımın başına geldi salak boxerle dışarı çıkmaya çalışıyordu.
sınav gününe kadar petrografi adlı dersin yüzüne bile bakılmamıştır. tayfanız her zaman ki gibi yine sizde toplanmıştır ve amaç şaşırtıcı biçimde ''ders çalışmaktır. ancak önce izlenmesi gereken kurtlar vadisi isimli bir dizi vardır. ardından batak ve bilimum kağıt oyunları oynanması gerekmektedir. bunlar gerçekleştirildikten sonra saat 00:00 olmuştur bile. kahramanımız bu esnada sahneye çıkar ve ''saat 12 oldu a.q bu saatten sonra ders çalışılmaz zaten bir şey de bilmiyorum ben yatıyorum der yatar. arkadaşların ikna çabaları yetersiz kalmıştır. arkadaşları o gün büyük bir azimle sabahlarlar tam evden çıkacakken kahramanımıza sorarlar geliyor musun diye. cevap şaşırtmaz. ''olum siz gidin ben uyucam zaten çalışmadım girsem de aynı girmesem de bari uykumu alayım da diğer sınavlarda sıkıntı çekmeyeyim der ve battaniyeyi başına çekip yatar. kahramanımız bilerek ve isteyerek vizeye girmek yerine uyumuştur, uyuyakalmıştır.
arkadaşlarına gelince onlar uykusuz kalıp vizeye girmelerine rağmen sonuç onlar için tam bir hüsran olmuş keşke bende uyusaydım pişmanlıkları bir hafta boyunca evden eksik olmamıştır.
rapor ayarlanabilirse resmen telafi edilebilecek durumdur.
mazeret sınavlarının iptal edildiği bir üniversitede telafi edilmesi imkansız durumdur. (bkz: sakarya üniversitesi) (bkz: bilmediğimden değil uyuyakaldığımdan sıfır aldım)
Olasi bir FF in habercisi niteliginde olaydir .
eğer bir tanıdık doktordan rapor uydurulmaz ise, final sınavı çok kanırtack demektir.

eğer rapor uydurulabilirse de bir şansınız var; mazeret sınavı
her türlü babalara geldiğiniz anlamına gelir.

şahsım böyle bir durumla karşılaşmıştır. sınav sabahı uyuya kalıp ardından raporla işi bağlamaya çalışarak sınava tek başıma girmiş ve 22 gibi yüksek bir not almıştım. yaz okulunda almak ve tekrar kalarak büyük başarımı taçlandırmıştım. hayat ne ironik o dersi üçüncü sefer alıp hocaya domalmak suretiyle geçip şu anda o kaldığım dersin uzmanı olmuş durumdayım * (bkz: maliyet muhasebesi).
uyku saatiyle vize saati çakışan öğrencilerin başına gelebilecek türden olaydır.
An itibariyle başıma gelendir. Çok boktan hissediyorum sözlük bu daha benim ilk sınavım. Rapor alıp mazerete gireyim diyorum ama bugün 2 sınav daha var. O sınavlara da gidemeyeceğim rapor alırsam. Ne yapıcam lan ben.
Olum ben bütü bekliyorum, siz vizeye mi giriyonuz la?
soğuk su yudumlanarak sindirilen eylem.
Imdb 9.9
şuanda başıma gelen olay. kafamı duvarlara sürtmek istiyorum. ya neden ya? daha erken derslere bile geç kalmayan ben, vize sınavına geç kalıyorum. allahım inşallah kafanda benim için güzel şeyler planlıyorsundur.
Gece boyu çalışıp yorgun düşen gariban üniversite ögrencisinin vahim durumudur. Daha finale girmeden;

+kanka yazın burdamısın?
-yok kanka ben bütlere kalmayacağım heralde
+hii tm.

Diyaloğuna girmiştir.
Sabah uyaninca aci gercegi anladigin an midenin tam ustunde beliriveren o vurucu sanci, devaminda neden neden sorularini ve caresizligide getirir. Yankisi sinavin ciddiyetine gore birkac gunu kapsayabilmektedir. Tipki suyun ustune atilan tasin halkalar seklinde suya dagilmasi gibi.