bugün

başkent doğalgaz dağıtım a.ş genel müdürü. rezaletin en önde gideni. star haber izleniyor ayrıtılar birazdan..
bu nasil anlayis bu nasil insanlik denilince akla gelen kisi.
7 gencin ölümünden sonra halkın karşısına çıkıp ilk ağızdan açıklamaları merakla beklenen bu adam kusura bakmayın ama memleketimden akp manzarlarının ne ilk örneğidir ne de son örneği olacaktır. senin basın toplantısın da olayların sorumluluğunu üstünden atmana bir lafım yok buna alıştık artık. ama be adam sen kimsin ki, milletin acılarının tavan yaptığı nokta da ölen gençleri yarı çıplaktılar diye nitelendirip, görevini unutup cumaya gidecem izin verin tarzında olaya yaklaşıyorsun...
söyleyeceklerim bitmedi. bu adamın basın toplantısındaki yüzüne, hareketlerine, ses tonuna bir dikkat edin, her tarafından samimiyetsizlik, çirkeflik, vurdumduymazlık, yalancılık fışkırdığını göreceksiniz.. basın toplantısından sonra muhtemelen eline aldığı vakit gazetesinin başlığıyla keyfine keyif katıp, alacağı maaşın düşlerine çoktan dalmıştır..
memleketim insanlarıyla resmen daşşak geçen adamdır. kimseye bu adam olayın sorumlusudur demiyoruz tabii; ama hal ve hareketleri, sözleriyle , gündemdeki bu olayın mağdurlarına 'nasıl ikinci sınıf insan muamelesi yapılır' bunun örneğini sergilemiştir.
bildiğin tipik türk bürokratı işte. bugün git yarın gel diyip de adamın suratına pis pis sırıtanlar olur ya, hah işte öyle biri...
part time vakit gastesinde yazdığını düşündüğüm imam hatip mezunu doğalgaz müdürü. kravat takmadığı için yobaz olduğunu iddia ediyor ve yanında belirtiyorum ki devlet memurları mevkileri ne olursa olsun resmi görevleri sırasında kravat takmak zorundadır. bilgilendirme amacıyla yapılan basın toplantıları da resmi görevdir. kusura bakmayın ama burası iran değil. o yanındaki adama ezan okundumu diye soruşu, açıklama bekleyen gazetecilere hayırlı cumalar dilemesi ve en sonunda 'ceset' olarak tanımladığı hayatını kaybeden gençlerin yarı çıplak olduğunu ima etmesi (ki kapıyı ilk açan çilingir gençlerin hepsinin giyinik olduğunu ve savcının da gelip gençleri fotoğrafladığını söylüyor) sonucunda ailece kendisine saydırmış bulunuyoruz kendi ve yandaşları kusura bakmasın.
yaşadığı üzüntüden dolayı kravat takmadığını söyleyecek kadar pişkin bu insan.
(bkz: her millet layik oldugu sekilde yonetilir)
beklenen açıklamayı yapan şahıstır.
yılbaşı kutlamak(!) için, evde(!) toplanan, erkekli-kızlı(!) 7 kişiyi allaha şükür müdürümüzün doğalgazı cezalandırmış...
cuma namazı kaçacak diye resmi toplantıdan, kaçarcasına çıkan, aklı sıra ne kadar müslüman olduğunu göze sokmaya çalışan, ama 7 gencin ölümünü sallamayarak, medyayı, devamlı haber yapmayın, şirketin değeri düşecek diye uyaran, ne idüğü belirsiz bir herif.
iftiracı utanmaz. ölmüş insanların arkasından bu kadar rahat konuşabiliyor. öyle olsa bile susması gerekirken.
günah keçisi...
ana haber bülteninden adam katliamina bir örnek daha.koca koca puntolar' bu adamı görevden alın' yazısı.galeyana gelen duygularla alın tabii tepkileri.haberin dayandırıldığı gerekçe ise şudur: neden üst kata doğalgaz kontrolüne gelen ekipler atlkata bakmadılar.moron muhabir böyle söylüyor kapının önünde durup.biraz beyni çalışan insan ihbar olmayan yere ekibin neden gideceğini kendisine sorsun.şimdi bu vaka alt katta değilde başka mahallede olsaydı böyle bir teori ortaya atıla bilirmiydi.sorun olan yere ve çağrılan yere gider ekipler.sorun olmayan yere nediye gitsinler.bu mantıkla bütün apartmana sormaları gerekirdi hatta mahalleyede sormak gerekir, e bu aşamadan sonra başkentte bütün evlerin kapısnı çalıp herkese sormalılar' biz geldik doğalgazda sorun varmı diye'.olay üzücü ama illada bir kurban aramanın ne alemi var.sorun borunun delik olmasıysa saçma mantıkla boruyu yapan şirket müdürüde istifa etsin derim ben.

bir an için şöyle bir senaryo geldi aklıma.bu yedi öğrencinin evinde hiçbir sorun yoktur,ölme vakasıda olmamıştır. üst kata doğalgaz kontrolüne gelen ekipler haber muhabiri zekasındadırlar.madem üstkata geldik altkatada soralım sorun varmı diye derler.kapıyı çalarlar açan yok.o zaman kırıp girelim kesin sorun var derler.kapıyı kırıp içeri girerler.içerde sarhoşluktan sızmış halde yedi genci görürler.olay uğur dündara intikal eder şimdi haber başlığı koca koca puntolarla şudur 'başkent doğalgaz ekipleri ahlak polisliğine soyundu','üniveristeli gençlerin evini basıp sözde doğalgaz sorunu varmı diye ahlak polisliği yapıyorlar, alın bu adamı görevden'.

işte farklı bir olay farklı bir senaryo.ne olursa olsun alın bu adamı görevden(!)
hiç tanımıyorum bu adamı, eminim sevenleri ya da en azından çocukları, ailesi falan vardır. ama hayatıma girdiği tek an olan yukarıdaki demecinden sonra, ölse üzülmem artık.

ne garip değil mi? sen nasıl bir organizmasın, nasıl bir beyin, nasıl bir çalışma şekli? belden yukarıları çıplakmış, üstelik ayrı ayrı odalara dağılmışlar.

kih kih kih diye de güldünüz mü arkadaşlarınızla, olayı öğrendiğinizde. of ne s.kiş olmuştur orda, allah'ım bize de böyle ölüm nasib eyle falan diye espri yapan oldu mu aranızda?

bu ve bu benzeri diyalogların içinde olmuş tüm bünyelerin allah belasını versin.
türkiyede birilerinin görevi ihmali sonucu ölmesi,birilerinin de ölenlere üzülmesine ,şehitler için bu kadar üzülüyor musun diyerek aptalca şehit sömürüsü yapan cahil cühela aptal insanların sembolüdür.
ankaralıların başındaki en büyük tehlikeden biri. boş zamanlarında vakit gazetesinde yazarlık yaptığını düşündüğüm yobaz.
sorumluluk her zaman işin başındaki adamdadır.bu adam görevi ihmal psikolojisini çok derin yaşamış,mahkemede ne hesap vericem,kaç yıl yatıcam endişesiyle saçmalamış durmuştur.öbür dünyada o 7 gencin yakasına yapışması gibi bir endişeye sahip midir ? bilinmez
ulan biz gençken kahveden dışarı adım atamazdık, atsak reislerimiz karıya kıza gitmeyin derdi,zaten hepsi türbanlıydı,gençlik kahve köşelerinde geçti gitti, bi kızlı erkekli ortamımız olmadı ukdesini çok derin yaşayan hatta kusan adamdır.
diline bile sahip çıkamayan adam.
Basiretsiz diyoruz ve yatak odasına doğru yönlendiriyoruz.
agzından çıkanı kulağı duymayan müdürdür.
istifa et(tiril)miştir.
http://www.hurriyet.com.t...ndem/10692620.asp?gid=229
sarf ettiği sözlerden sonra, melih gökçek tarafından ipi çekilen fazla genel müdür.
bu iktidarın kamu görevlilerini seçmedeki özenin son göstergesidir.

bizden olsun, eşinin başı kapalı olsunda ne olursa olsun diyen iktidar her yere, okul müdürlüklerine bile bu zihniyette olan adamları atamayı en büyük görev edinmiştir.
bugün istifa etmiş başkent gaz genel müdürü.
ugur dündar haberi ile hedef gösterlmesine rağmen aşağıdaki açıklama daha makul. adamı tanımam etmem ama ne de olsa uğur dündar'ı tanıyorum. yaptığı yalan haber yüzünden bir adamın intiharına olmuştu netekim!

(bkz: iktidar belediyesinin müdürü)
(bkz: medya linci)
(bkz: ugur dündar hala sana inanan saflar var)
(bkz: arena şarlatanlığı)
(bkz: doğan medyasının kuyruk acısı)

---alıntı---
Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti.

Demir, yaptığı yazılı açıklamada, yılbaşı gecesi 7 üniversite öğrencisinin karbonmonoksit zehirlenmesi dolayısıyla hayatlarını kaybetmesine ilişkin bugün gazetelerde yer alan haberlerin, şahsını ve kurumunu yıpratmaya ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu savundu.

Demir, açıklamasında şunları kaydetti:

''Dün düzenlediğim basın toplantısında, üzücü olayın gelişimini anlatıp, bilirkişi raporunu ve teknik değerlendirmeyi sunarak, Başkentgaz'ın bu olayda herhangi bir ihmali ve kusuru bulunmadığını ifade ettim ve gerekirse bizim de soruşturma kapsamına alınabileceğimizi vurguladım.

Ayrıca bu tür vahim olayların bir daha yaşanmaması için doğal gaz kullananların nelere dikkat etmesi gerektiği yönünde detaylı açıklamalarda bulundum.

Ancak basın toplantısında ifade ettiğim bu konular, tamamen art niyetli olarak çarptırılmış, çok farklı bir boyuta taşınmıştır.''

Demir, toplantıda bir soru üzerine, gençlerin durumuyla ilgili çok samimi bir şekilde gördüklerini anlatıp, ''Hadiseyi hiçbir insanın görmesini istemem. Gençlerin her biri bir tarafa düşmüş. Kimisi yerde, kimisi yüzükoyun, kimisi belden üstü yarı çıplak. O yaşlarda benim 3 çocuğum var. Ben bir babayım. Bu travmayı uzun süre atlatamam'' dediğini anımsatarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Gençler kesinlikle giyinik, günlük kıyafetliydi. Bir delikanlının gömleğinin düğmeleri beline kadar açıktı. Bu gencin muhtemelen havasızlıktan bunalıp gömleğini açtığını düşündük. Hiçbir şekilde 'gençler çıplaktı' diye bir beyanda bulunmadım. Anlatmaya çalıştığım, bu acıklı ortamdı.

Benim bir baba olduğumu defalarca tekrarladığım bu duygulu ifadelerimin, iğrenç bir şekilde çarptırılarak kamuoyuna, hem beni hem de gençlerin ailelerini yaralayacak şekilde yansıtılmasını kınıyorum. ifadelerimin çarptırılması sonucu ailelere verdiğim üzüntüden dolayı, bu ailelerden özür diliyorum.

Geldiğimiz noktada; Kurumumuzun, 7 gencin ölümünde hiçbir kusuru ve ihmali bulunmadığı halde töhmet altında bırakılmış olması, benim üzerimden hiç ilgisi olmayan insanların hedef olmaması için Başkentgaz Genel Müdürlüğü görevimden istifa ediyorum.''

Kaynak: AA
---alıntı---