bugün

hayvan sağlığı doktoru, (bkz: dvm)
(bkz: baytar)
avam ağızla "baytar" denip geçilen, ABD'de 8 yıllık rekor eğitim süresine sahip meslek eğitim programı
hayvanları seven onların sağlığıyla ilgilenen doktor.
delirmeden veteriner fakültesini bitirebilen kişiye verilen ünvan.
ülkemizdeki eğitim süresi 5yıl olan, artık coğu üniversitede açılarak puanı diplere vuran, bundan 15 20 yıl önce tıp fakülteleri kadar puanı olan olan fakülesinden mezun olununca sahip olunan,eskisi kadar itibarı olmayan ünvan, meslek.
halk arasında sizinde işiniz doktorlardan zor,her hayvana bakıosunuz ayrı ayrı,ağızları var dilleri yok şuram ağrıo diemio hayvan denilen meslek
kısaca (bkz: veteriner)
minik hayvanlarımızı saglıklarına kavuşturan kişiler.
girmesi kolay,bitirmesi bir o kadar zor bolum.
doğuda baytar , batıda ise doktor olarak adlandırılabilen kişi.
(bkz: niyazi gül)
1930 lu yıllarda hayvan sayısının tespiti için(vergi tahakkuku açısından) görevlendirilen baytarlar halkın gözünde kötü bir izlenim bırakmıştır. Daha sonra bu imajı yok etmek için belkide ilk defa TBMM kararıyla bir mesleğin ismi (veteriner hekim olarak)değiştirilmiştir.
bitirilmesi güç bir faülteden mezun olan,yüksek lisan mezunu ,hayvan hekimleridir.
para kazanması, kalitesine ve bulunduğu bölgeye hatta ile bağlı olan meslektaşlarımdır.
dünyanın en özel mesleklerinden biri olmasına rağmen halk tarafından baytar olarak adlandırılıp her koşulda aşağılanmaya çalışılan meslek.
ama şuda unutulmamalıdır ki yakın geleceğin en önemli mesleklerinden biri olacaktır.
hak ettiği mesleki değeri kazanamamış ayrıca sorumlusu meslek camiası olan içinde bulunduğum zor bir meslek dalı. ankara üniversitesi veteriner fakültesi en iyi eğitim veren fakültedir.
(bkz: intern hekimlere asgari ücret verilecek)
Hekimlerin en değerlisidir. Türkiye'de önemi şimdiye kadar anlaşılamadı; umarım bundan sonra anlaşılır.
şu zamanlarda ihtiyacım olan insan eğer sözlükte varsa veteriner hekim mesaj kutumu yakarsa sevinirim soracağım bazı sorular var . *
kpss de 60 puanlarla memur olan şanslı meslek grubu.
devlette 3000 maaş alınan meslek.
işini severek yapıyorsa çok zevkli bir meslek.
acil bir şekilde danışmam gereken kişi. mesaj kutumu renklendirirlerse sevinirim.
dünyanın en güzel mesleğini icra edecek kişinin ünvanı.
Dünyanın en güzel, en kutsal mesleğini icra eden kişiye verilen ünvandir.
Tüm veteriner hekimlerin dünya veteriner Hekimleri gününü Kutlarım.
güncel Önemli Başlıklar