bugün

(bkz: satarım arkadas)
(bkz: hazıra dag dayanmaz)
kimilerine göre "kamu geliri" olarak görülen gereksiz ve de şerefsiz mevzudur....
(#300885)
işte kendi ağızlarından bakanlarımız sözleri.

sumerbank için söylediği
"Sümerbank tarihten siliniyor.
Elinde bir şey kalmadığı için
ismini de kaldırıyoruz."
Kemal Unakıtan

SEKA iÇiN SÖYLEDiĞi
"Staratejik yer imiş.Ne stratejisi,
önemli olan müşteri bulmak.
Müşteri gece gelsin,pijamayla
çıkarım karşılarına.Seviyorum bu işleri arkadaş."
Kemal Unakıtan

ŞEKER FABRiKALARI iÇiN SÖYLEDiĞi
"Kar edeni de, zarar edeni de satacağız!"
Kemal Unakıtan

TEKEL iÇiN SÖYLEDiĞi
"Babalar gibi satarız!"
Kemal Unakıtan

PETKiM iÇiN SÖYLEDiĞi
"Ülkenin işgal altına girdiğini söylüyorlar.Gelsinler işgal etsinler!"
Kemal Unakıtan

TÜPRAŞ iÇiN SÖYLEDiĞi
"Parayı veren düdüğü çalar.
"TÜPRAŞ'ı Ruslara satar mısın?" diyorlar.Satarım arkadaş"
Kemal Unakıtan

TELEKOM iÇiN SÖYLEDiĞi
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,20 bin Dolar veren herkese,TELEKOM' a ait Bilgileri vereceklerini söyledi.
Burada utanç verici olan, bunu ima etmek için kullandığı cümle:
Binali Yıldırım; "20 bin dolar veren kızımızı görür" diyor.

LiMANLAR iÇiN SÖYLEDiKLERi
"Ne banka bırakacağız, ne fabrika,
Ne de işletme. Liman da bırakmayacağız.Hepsini satacağız!"
Kemal Unakıtan

VE SON...
"Ben Ülkeyi Pazarlamakla Mükellefim"
Tayyip Erdoğan

kaynak ve haritalar için bkz: http://www.etikhaber.com/content/view/12243/40/

edit: ulan ben söyledim di mi bunları, ben uyduruyorum, ben satıyorum ülkeyi anasını satayım. hatta satmayayım, anasını da alıp gideyim buradan!
bunu yapanların para için yarın dinlerini,imanlarını satabileceği düşüncesi aklımın bir kenarındadır.bunu yaparlarsa kılıf olarak da şu cümleyi söylerler:

-biz değiştik hem de çok...
(bkz: sivas toprağının satılması)*
rivayet bu ya; vaktiyle büyük türk imparatoru mete han a çin diyarından elçiler gelip atını, silahını ve eşini istemişler. türk adetlerinde bunlar namusun, şerefin sembolleri olup, büyük bir devlet adamından bunları istemek savaş sebebi olarak kabul görürmüş. mete istenilenleri yollar. daha sonra ondan ülke topraklarından küçük bir kısmı isterler ve mete bu ülkeye savaş açar. çünkü vatanın bir avuç toprağı bile kutsaldır, millete aittir. satılamaz, peşkeş çekilemez...
kendi memleketimde satış * için aracılık yapan şerefsizin konuşmasını bizzat işittikten sonra akp ye nefretimin yüzde ikiyüz artmasına sebep olan hadisedir.
ispanya hükümetinin yapmış olduğu bir uygulamadır.güzel sahil şeridindeki topraklarını yabancılara satarak kendilerine kaynak yaratmışlardır.satacak toprak kalmayınca ne yapacaklar merak edilmektedir.belki bize de örnek olması açısından sonuçları merakla beklenen bir politikadır...

bilgilendirilen edit: kanu olan devlette satılan arsaların büyük çoğunluğu halka ait olan arsalar imiş. kamunun kaynak yaratmak için sattığı arsaların oranı, halkın sattığı arsaların yanında çok düşük bir orana denk geliyormuş. bu bilgi için imitasyon' a teşekkürlerimi borç bilirim...
bir korku ve asılsız gerilim siyaseti safsatası... kahvehanelerdeki entellektüellere(!) 'oynayan', gerçeklikle ilintisiz dandik bir sloganın * hakikat gibi göstermeye çalıştığı vehamet... dağdaki eşkiyanın ekmeğine * * * şehirde yağ süren bayraklı bölücülerin ağızlarına sakız ettikleri 'namümkün faraziye'... sakin olun ey akil? insanlar, vatan burada ve bizim; hepimizin...
(bkz: liberalizm) *
valla içimizden rahatsız olan var mı ? yok. satanlara kim dur diyebiliyor. kimse. o zaman böyle depelenmenin anlamı yok. neymiş satılan mal geri alınmazmış.
ulkemizin bir karıs topragını vermeyiz felsefesine farklı bir acıdan yaklasıp satarız seklinde uygulanan eylem.
biz maalesef hayat şartlarıyla uğraşırken ve uyutma faktörleri ile uyurken,birbirimize düşürülürken gerçekleşmiş ve hala gerçekleşen hadise.
edit:imla
rte ve akpden nefret etmek için tek sebep bunu anlayan zaten oy vermez.
akp yönetimiyle birlikte hızlandırılarak yenilen halt. didim in ingiliz nüfusunun, türk nüfusundan fazla oldugu gerçeği yeterince iyi bir kanıttır sanırım.
ege'deki adaların ismet inönü tarafından yunanistan'a verilmesidir.
besim tibuk'un bir gazeteci ile taşak geçmesine neden olan muhabbet.

+siz iktidara gelirsek herşeyi (vatanı) satacağız diyorsunuz.
-istersen sana satayım mı? kaç para verirsin? satayım sana.
devletçilik ilkesinin nerelerde olduğunu merak etmeye neden olan politika.
(bkz: peşkeş çekmek)
tayyip amcanın gelirinin nereye gittiği meçhul olarak yaptığı ticaret işi.
güncel iktidar sahiplerinin,gaflet ve dalalet içinde yapmakta hiç bir beis görmedikleri eylem.
zamanında parayla satın alınmayan ülkenin parayla satılmasıdır. bu ne yaman çelişkidir.