bugün

Kaymakam hele ki yalova kaymakamıysa ayrı bir sevilir.
o kadar yetkiyle.
Yetkilerinden ve çevresindeki yalakalardan kaynaklıdır. Türkiye böyle, kime yetki versen kendini bir halt zannediyor. Daha hakknını vereni, elini taşın altına koyanını görmedim.
bir defasında eski bir kaymakama denk geldim dükkanda. adam bildiğiniz tabir-i caizse şopar abi.
ama ben her insana aynı davrandığım için benim için birşey değişmedi. isterse reis-i cumhur gelsin tavrım değişmez ben, yine aynı ben...
neyse siz beni boşverin biz kaymakama gelelim. telefon araşmalar falan, birisi gelecek te sabahtan beri ucu ucuna yetiştirdiğimiz şu caaanım siparişleri götürecekde hatta biri elini bile kesmişti.
işte efendim çok iyi olacak ta eee ne de olsa üst düzey misafirler için hazırlanıyor siparişler.
neyse çok şükür adam gelmişti. bende içimden diyordum, yaww insan gönderdiği kişiye bi bakar değil mi ?!
adam çoban gibi girdi içeri kıyafetlerde zaten o biçim.
adam gittikten sonra ustam yanıma geldi ve dedi;
+ o adam kim biliyor musun ?
- hayır, bilmiyorum.
+ gelen adam kaymakamdı.
- (bende hafiften bir baş dönmesi, kolonyalar falan havada uçuşuyor...)
- hani şu her kahvaltı yaptığımızda karşımda bir kart var üzerinde kaymakam yazıyor, yoksa, nayır nayır nolamaz. o, o bu adam mı ?!
+aynen öyle o karttaki isim, bu adam, yani kaymakam. (çok ilginç)
olay bunla bitmiş sanıyordum ki adamı haftalar sonra televizyonda ''takım elbiseli'' bir şekilde konuşmasını yaparken te...
te işte gözlüklerini takmıyor bile adam bülbül şakır şakır ötüyor.
ara sıra o klişe gözlüklerini şakağından indirip bakmıyorda değildi tabi.

eee efendim ne demişler;

mal zahibi, mülk zahibi nerde bunun ilk zahibi. (tebessüm)
taşrada para eder ama istanbulda kimseye sökmez..adam bana valiyim dese sallamam..kaymakamın adını bilmem , eve gelse kapıdan sokmam..
güncel Önemli Başlıklar