bugün

vakar sahibi...
kıymetini bilen ve onu koruyan tavırda olan insan.
"ağırbaşLı , onurLu" anLamına geLen arapça sıfat.
sonradan kazanılmaya çalisilan ve komik görünen davranışları olan insanlara değil, doğuştan asil yaratılmış kişilere özgü bir özelliktir. burada bahsi geçen asalet kavramı sosyal statü veya maddiyatla ilişkilendirilmiş bir asillik değil tamamen ruh kalitesidir.
özel msj:
selam vakur,
yazar oldun. aramıza hoşgeldin. takıldığın herhangi bir konu olursa bu sayfadaki "bir derdim var" butonu ile yardım isteyebilirsin.
ayrıca http://vakur.ulusozluk.com şeklinde de bir sayfan var.
Cevap Yaz | geçmiş | Sil | x | 9 Subat 2008, Cumartesi 00:43

tanım:
insanı tek bir sözcükle ifade etmek gerekirse bunu seçerdim. sebebiyse sözcüğün içinde gizli olan akur. başına gelen v kırılgandır, bilinçli olmak gerekir zira insan esneklikle dikkati harmanlayabilirse bünyesinde, o zaman kendini kurtarabilir. insanlar ikiye ayrılır geyiğine bir katkı yaparak tamamlamalı... insanlar ikiye ayrılır;
vakur ve vakur olarak.

düzelti: (ara: nick altına)
(bkz: vakur barut)
sopalık yazar.

(#3959208)

nerde lan spoiler?
(bkz: ve olaylar gelişir)
(bkz: vakur versan)
"Ağırbaşlı, temkinli" anlamını taşıyan erkek ismi. ismin kökeni Arapçadır.
sabah sabah sinema yazılarıyla haşır neşir olduğum yazar. fazlaca ilgili gibi gözüküyor umarım daim olur.
bir sohbetimiz sirasinda laf arasina sikistirdigi bir roman ( ya da heerneyse) pasajiyla edebiyata karsi meyili oldugunu kesfettigim yazar. soz konusu pasaj soyle bir sey olup, hayata karsi vakur bir durusu betimler:

kimseyle yarışmıyorum ve ölümsüzlüğe dair düşüncelerim yok. umurumda bile değil. hayatta iken devinmek(tir) önemli olan. ihtişam devinimde ve hodri meydan diyebilmektedir.
her nekadar güzel bir anlamı olsada, kulağa garip gelen bir erkek ismi.
ayrıca bir çağrışım unsuru (bkz: vapur)
vaaakur diye okunmaması, vakuur diye okunması gereken arapça kökenli kelime.
itf de öğrencilerin sözlüsüne girmektense çıkıp büte çalışmaya başladığı prof.
güncel Önemli Başlıklar