bugün

(bkz: velhasıl)
efem le devam etmesi beklenen bağlaçtır.
uzun lafın kısası : u.l.k. **
bkz vermek.
velhasıl kelam*
eski bir sezen aksu şarkısı.

Gittin artık sevgilim, sensiz kaldı burası
Başa gelen çekilir uzun lafın kısası

Suç acaba kimdeydi, kimde bunun hatası
Bekleyen bir gün anlar uzun lafın kısası

insan boşa yaşlanmaz, hep ümitle yaşanmaz
Her gidenin ardından gece gündüz ağlanmaz

Kalbim hüzünle doldu, bana kaldı tasası
Dünya birden karardı uzun lafın kısası

Eğer şansım hep buysa, gelir derdin arkası
için için yanarım uzun lafın kısası

Gülebilsem bir kere belki diner acısı
Ama nerde o günler uzun lafın kısası
uzun laftan uzun süren laftır beklenenin aksine.
bir çokları tarafından tercih edilendir.
daima en kolay olandır. gerek yoktur. uzun tümceler kurunuz.
o kadar uzun anlatıp da, bununla özetleyerek daha açıklayıcı bir kimliğe kavuşturulduğunu sanmak anlatılanın, ya da karşıdakinin böyle bir beklentiye girmesi oksimoronluk ve hatta gerizekalılıktır. neden? uzun uzun anlatılmış olan açıklayıcı değil de, bu mu daha açıklayıcı olacaktı?

(bkz: #12385820)
uz. evet. *
(bkz: u l) kısası budur.
"uzlakı" bu olsa gerek.
devamı oğlumuzu kızınıza istiyoruz olabilen söz öbeği.
daha makbuldür.
(bkz: gelelim fasulyenin faydalarına)
allahın emri ile kızınız fatmagülü, oğlumuz osmana istiyoruz şeklinde devam edecek olan hede.
"...diskotekte basladi. melez bi manita yanima yanasti. timberland ayakkabi ceketide carhart! birak bu ayaklari hepsi bayat!"

(bkz: evdeki ses)
tv'de bu akşam yayınlanmaya başlayacak olan ece vahapoğlu'nun yeni programıdır.

Her cuma canlı yayınlanacak programda, haftanın konusu çerçevesinde ünlü ve alanında uzman dört konuk Ece Vahapoğlu ile sohbet ederken, bakış açılarını da ekran karşısındaki izleyicilerle paylaşacak. Gündemdeki konulara yer verilecek programda, gölgede kalmış konulara açıklık getiriliyor ve tüm konular farklı açılardan ele alınıyor. "Uzun Lafın Kısası" izleyiciyle sosyal medya üzerinden iletişim kuracak ve katılımcıların görüşlerine programda yer verilecek.
uzun lafın kısası,
diskotekte başladı
melez bir manita,
yanıma yanaştı.
sana mı gidelim, yoksa bana.
komşular görürse söyler hemen anama.

cartel
evdeki ses
(bkz: Long story short)
(bkz: Yaaani senin annıycağın)
bizim bir abi vardı. ulan yarım saat konuşurdu en sonunda uzun lafın kısası şöyle oldu diye bağlardı konuyu.

amk madem kısası var neden yarım saat kafa s.kiyosun? o abiye 'özet geç piç' diyemedim ya çocukluğum büyük travmasıdır.
Youtube'da çok başarılı videolar hazırlamış insanoğludur. Çoğu videosunda aha ben deme olasılığın yüksek.
(bkz: long story short)
upuzun bir laf ettikten sonra yeniden kurulacak ola uzun bir cümlemin habercisi olan cümle.
güncel Önemli Başlıklar