bugün

başlığa göre değişen durumdur. kısa ve öz bir yere kadar diye düşündüren durum.
(bkz: Mühim olan işlevi)
benim aksini yapamadığı...
olmuyor işte kardeşim olmuyor dedirtiyor adama.
(bkz: sorun nerde)
uzun entrylere gerek duymayan profesyonel yazar işidir. koca anlamı minicik bir cümleye yüklemek koca cümleye koca bir anlam yüklemekten zordur.
ruh haline göre değişen durumdur.
başıma bir şey gelmeyecekse uzun entry girmiyorum diyen insandır bu kişi. aynı zamanda uzun entry gördüğü zaman da tırt der, okumaz.
kimselerin anlayamayacağı bir dert, zira bu derdi çekmeyen bilemez, 3 yıldır şu sözlükteyim daha bir kere olsun uzun entry girebilmiş değilim, hayır yani mesele nedir onu anlamıyorum, her şey var, sözlük, bilgisayar, ben, ee o zaman eksik olan ne? inanın ki bunu çok düşündüm, yıllarımı verdim bu konu üzerine ama hiçbir zaman bir çözüm bulamadım, hayır bulsam şimdiye kadar çoktan uygular ve mutlu, huzurlu bir adam olurdum.uzun entry giremedikçe böyle bir kasılıyorum, bir geriliyorum ki anlatamam, yani sanırsın ki davul, o derece. kısacası entry girmek bir mesele olduğu gibi, uzun entry girmek de ayrı bir meseledir, ayrıca bir tek benim meselem olduğunu da sanmıyorum, bu ciddi bir sözlük problemi, herkes bundan nasibini almıştır diye düşünüyorum, almamışlarsa da, gün gelecek alacaklardır, hiçbir şey hakkında, hiçbir şey gelmeyecektir akıllarına ve hiçbir şey yazamayacaklardır, belki o zaman bizi biraz anlamış olurlar, ah keşke uzun entry yazabilseydim diye düşünürler, düşünürler düşünmesine ama kimse dertlerine çare olamaz, düşünmekle kalırlar, işte o zaman onlar da bu başlığa gelecek, onlar da görecek ebelerinin hörekesini, höreke dedim de, aklıma gelmedi, bak yine gelmedi aklıma bir şey, halbuki höreke deyince insanın aklına bir şey gelir, mesela böreke deyince gelmiyor mu? geliyor ama höreke deyince neden gelmiyor? bunu da ayrıca tartışmak lazım diye düşünüyorum, düşünmesem bile öyle zaten, tartışmalı insanlar bu tarz mevzuları. ne demiş atalar 'insanlar tartışa tartışa', bir de benim asıl uyuz olduğum şey şu, yani uzun etry girmek neyse de, unuz entry gireceğim diye saçmalayanlar var, hem de çok fazla var, yani adam öyle bir kasmış ki uzun yazacağım diye, ne dediği anlaşılmıyor aq, damdum konuşuyor, bir dediğinin öteki dediğiyle alakası yok, devrik cümle kurmak şöyle dursun, cümle kuramıyor adam, sadece klavyenin tuşlarına basmış ve karakter hakkını doldurana kadar bunu yapmaya devam etmiş olduğu, hiç zorlanılmadan anlaşılıyor, yani demem o ki ben de uzun entry giremiyorum ama sırf uzun entry gireceğim diye de saçmalamıyorum en azından.
(bkz: kısa kes aydın havası olsun)
kişi 'yazamıyorum' olarak değerlendirip, uzun entry yazan yazarlara gıpta ile bakıyorsa bol bol kitap okuması gerekir.. okumak bir zevk haline dönüştüğünde ve okuduklarınız artık size sığmadığında zaten kendiliğinden bardaktan taşan damlalar misali kağıda dökülecektir.. fakat önce sepetin dolması gerekli değil mi?

bir de onun tersi olan kısa entry girememek vardır ki lafı döndürüp dolaştırıp bir türlü toparlayamazsınız elbette bu da büyük bir eksikliktir.. okuyucunun kafası karışır, gerçekte vermek istediğiniz bilgiyi vermekte zorlanabilirsiniz, bu açıdan baktığınızda da uzun entry girememek bir lütuf olmalıdır..

uzun entryleri okuma sıkıntısı çekmekse (sıkılmak) ayrı bir olaydır, bakın o olaya hiç girmiyorum bile..

tüm bunların çerçevesinde 'uzun entry girememek' bazen de bir erdemdir.. nice şair-yazar düşünür kişiler vardır ki sadece bir cümleye dünyayı sığdırırlar onları açsan, yazmaya kalksan belki bir kaç sayfaya dahi sığmaz..

ayrıca; 'uzun entry girememek' sıkıntısını da içinde duymak ayrı bir güzelliktir.. mühim olan yine de uzun tanımlar yazmak değil, anlatmak istediğini, gerekirse netlik ve durulukla, gerekirse zeka ve kıvraklıkla, gerekirse edebiyat ve sanatla anlatmaktır.. ne mutlu kalemine yürek katanlara diyorum da bir şey demiyorum.
uzun entry yazacak yerlerimizin ağrıması, geçerli bi sebeptir kanâatimce. gelmem ben o düğüne.

"ne gülümü takarım, ne de göbek atarım"
inci sözlük'te yazar olmaktır büyük ihtimalle.
''özet geç lan p*ç!'' şeklinde bir ifade ile karşılaşmamak için yapılan bir eylemdir.
uzun entry * kime giricen bu uzun entryi. eğer sözlükte yeterince karma yapmamışsan insanlar yazdıklarının tek bir kelimesine bile bakmıyor. ama eğer vaşşaklıysan okumadan direk artı yapıştıranlar fazlasıyla kaynıyor. kısa entry girmeye zorlayan system.
çok dertliyim sözlük, uykularım kaçıyor. sebep : kısa entry.
üşenmektendir.
(bkz: henüz coşamamış)
2 tip kişi vardır. biri anlatmak istediğini özenle seçtiği kelimelerle uzun bir şeyi kısaca anlatır. diğeri ise anlatıcağı sözleri daha da kuvvetlendirir dahada anlamlandırır. nitekim ikiside ayrıdır.
--spoiler--
uzun entry * kime giricen bu uzun entryi. eğer sözlükte yeterince karma yapmamışsan insanlar yazdıklarının tek bir kelimesine bile bakmıyor. ama eğer vaşşaklıysan okumadan direk artı yapıştıranlar fazlasıyla kaynıyor. kısa entry girmeye zorlayan system.
--spoiler--
arkadaşa her cümlesi, cümlesine katılıyorum.
abi diyorum; bugün uzun entry gireceğim. hemde öyle böyle değil, güzel olacak...
sonra geçiyorum sözlüğün başına arka fonda güzel slow bir müzik açıp yazmaya başlıyorum, neyse yazılarım 2-3 sayfaya buluyor sonra düzenleyip bir başlık altında yayınlıyorum. sonra diyorum ''hadi oylayın, hadi hadi hadi'' böyle böyle derken saniyeler geçiyor. ama oylama bir türlü yok sonra, dakikalar akıp gidiyor ama yine oylayan yok sonra, aradan bir 10 dakika geçtikden sonra 1 tane oylanıyor ve bende bu oy ne olursa olsun seviniyorum...

ayrıca;
sözlük beni çok şaşırtıyor;
girdiğim uzun entrylerin hepsinde güzel oylar beklerken hiç biri iyi yada kötü oylanmıyor. niye peki? çünkü istisnalar hariç kimse okumuyor.

ayrıca;
en beğenilen entrylerimde 1 tane bile çok uzun entry olmadığı içinde kendimden salakça bir şekilde utanıyorum...
şu an ki durum işte
dikkat yine kısa off
bir konu hakkinda yeterli birikimimin olmasi bir nedendir. bir de soyle bir şey var önce ki entryleri okuduktan sonra hayal gücünde bir kısıtlama oluyor ne yazacaktım lan diye düşünüyorum. sonra da herkes zaten yazmış diye silip ya yazmıyorum ya da kısa bir özet geçiyorum.
üşenmekten ileri gelir. yaz geç, kim uğraşacak değil mi? değil arkadaşım değil! biraz özen gösterin lütfen. bilelim ve bilgilendirelim.
Sigarasının sönmesini istememek.
Tutukluktur.
Başlığa göre değişir tabii ama daha çok kitap okumamaktan kaynaklanır.
Uzun entry girmeyi becerememekten ise kasıt yazıya geçirilebilecek kapsamlı bir bilgi haznesi olmaması ile alakalıysa eğer tabii ki üzücü bir durum.

Ancak mesele uzun entry girmek ise takmayın gençler, zaten kimse okumuyor.
güncel Önemli Başlıklar