bugün

şimdi çok içlendiğim bir durumu sizlerle paylaşacağım yazar dostlarım...

karateci bir kızı ele alalım;

herhangi bir ortama yeni girdiğiniz de ya da eve bir misafir geldiğinde. eğer sizin karateci olduğunuz söylenirse, öyle sevimsiz, öyle berbat espriler yapılır ki inanın kibarlık için bile gülemezsiniz.

1- salak bi sırıtmayla; "ay sen beni de döversin"

sizin dövüş sporu yaptığınızı öğrenen bir erkek söyler bunu genelde. e amına koyduğum ben seni nasıl döveyim? 10 yaşında ki kardeşim kaldırıp yatağa fırlatıyor beni* sen mi dayak yiyeceksin? bir de mübarek sen erkeksin ve yaşadığımız dünya da erkek gücü diye bir şey var. haberin olsun dedim.

2- salak bi sırıtmayla; "kız sporu yapsaydın ya"

kız sporu nedir acaba? biri beni aydınlatabilir mi? balerinlerin ayaklarının nasırdan gözükmediğini biliyor muydunuz? parmak uçlarında maratona katılıyor adamlar ne bekliyorsunuz anlamıyorum, narin pamuk gibi ayaklar mı? hem örnek verdim sadece, bale kız sporuysa baletlerin çükü yok mu amcık?

3- salak bi sırıtmayla;
"-hangi kuşaksın?
+blabla kuşağım.
-ooo ben olsam bikbik kuşağı 1 günde alırdım."

yarrak alırdın sen! nasıl bir zihniyet böyle espriler yapar cidden aklım almıyor. küçükken babanı annenin üstünde mi yakaladın? ya da ne bileyim yengen taciz falan mı etti seni? nasıl bir psikolojik sorun seni bu duruma düşürdü?

4- salak bi sırıtmayla; "bir iki numara öğretsene"

bu kıza kulüpte ne öğretiliyor sanıyorsunuz inan anlamıyorum? hayır dikkat ettiyseniz gidip de bir voleybolcuya söylenmez bu. neden söylenmiyor? onlarda "bir iki numara" yok mu? elbette var. ama bizim beyimiz komik olacak ya. böyle salak salak konuyu uzatması lazım.

5- salak bi sırıtmayla; "dışarıda ne işe yarar ki bu?"

cevap basit, görünmez oluyorlar. kimse göremeyince ortalığın amına koyuyorlar. tabii, inanmadınız mı? sen misin bana laf atan deyyus hıammmınaa gibi.

hayır ne işe yarayacak? bir insan ne bileyim basketbola, yüzmeye, tenise neden gider? ben söyleyeyim, "spor yapmak için" ve bu tür sporlarda da oldukça kalıcı sakatlıklar olduğunu asla inkar edemeyiz. ne yani onlar birbirlerini dayaktan gebertiyor falan diye mi düşünüyorsunuz?

-----------------------------------------------------------------------------

aklıma şuan bu kadarı geldi bakın sinirden elim ayağım titriyor, şimdi birinin götüne sokucam. biraz mantıklı olun be. tek hücreliler bile konjugasyonla bir şekilde sizden daha çok şey öğreniyorlar. hiçbir kız bu şekilde size vermez.
kırmızı kuşaktan sonra game over biliyorsun dimi keh keh keh.
-siyah kuşak olmuşsun neden bırakmıyorsun?
a takımında olan futbolcu "aaa artık sona geldik" diyip bırakıyor sanki. beyin hücrelerini siktiklerim.
yapanların zekası ve spora bakış açılarıyla doğru orantılıdır.
kulüpten bir kız arkadaşımlayken "ving çun mu? o ne la? ben köpeğime vermem o ismi." durumuna şahit olmuşumdur.
(bkz: wing tsun)
bıktırır.
dayak yemekle sonuçlanabilir.
çok mu uzak? *

düzetlme: uzak doğu sporu yapan kızlar eksiliyor!!1!1!1 *

not: biraz da güneydoğu anadolu sporu yapsanız da vatana millete hayırlı bir evlat olsanız n'olurdu?
"şimdi sen çıplakken malum yerlerinde mozaik mi oluşuyor?" *
Uzak doğu sporu yapan kızların erkek gibi olduğu önyargısından kaynaklanır çoğu. Oysa kickbokscu kızların taş gibi vücutları vardır ve gayet kadınsı olanlarını da görmüşümdür.