bugün

şaka yapmak amacıyla, arkadaşlarla bir olup, uyumakta olan kişinin üstüne aynı anda atlamak. yatağın çökmesi kaçınılmazdır.
eğer kız arkadaşım atlarsa, ve bana o tatlı gülüşünü atarsa. kızamam, gülerim,öperim, yanıma gelir beraber uyuruz.
tipik bir homonovus davranışıdır efendim. mağdurum mağdurum da mağdurum.
kafasına teflon tava vurmaktan iyidir efenim.
sabah yapmamak gerekir, uyuyan ereksiyon halindeyse kaza çıkabilir.
mini mini yeğenler yaptığında asla kızılamayan aksiyon.
ciddi sakatlıklarla sonuçlanabilecek eylem. yapılmamalıdır.
uyuyanı hiç uyanamayacağı uykuya dalmasına sebep olabilir..
uyuyanda olası küfür etme, tekme tokat dalma davranışları beklenen ş(k)aka.
yatağı kırmanın yollarından biridir.
atlayan kişi için hayatının deneyimi olmayacaksa da güzel bir deneyim olur. uyananın davranışlarını izlemekten çok zevk alacaktır atlayan.
atlayan kişi tek aşkınız minik pekinesiniz olunca o anda midenize kramp girip nefessiz de kalsanız kızamıyorsunuz.. en fazla, yatağa yanınıza yattığında altından örtüyü çekip ''doingggg'' diye havaya fırlattığınız da intikamını alırsınız.. sonra o duygusal '' ne yaptım ki ben şimdii '' bakışlarına kıyamaz yine üstünüzde yatırırsınız.. (bkz: evlat sevgisi), (bkz: hayvan sevgisi), (bkz: züğürt tesellisi).
bir süre sonra uyuyan kişide pranoyak korkular oluşturan ve evde birileri uyanıksa uyuyamama durumu oluşturan eylemdir.
eğer uykumun en tatlı yerinde şahsıma yapılırsa, kralını tanımam, allah ne verdiyse gömerim. birkaç yıl önce saçımı çeken abimin yüzüne yumruk atıp burnunu kanatmışlığım vardır. haa, övünmüyorum bu hareketimle. sonra çok pişman oldum çünkü. ama bilerek yapmamıştım, uyku sersemliğiyle vuku bulmuştu. abimin burnunu fark edip "aa n'oldu burnuna ya?" diye sormasam öğrenemeyecektim bile.
bir kere denediğim ve pişman olduğum aktivitedir...
mustafa abi var, ben daha 19 yaşındayım adam 25. Askerden dönmüş adam, komando. Ben daha bebe... Neyse ben koridorda koşup tazmanya canavarı gibi dönerek adamın üzerine atla. Akabinde :

- ha, hu. Noluyo amını sikeyim, ebeni bebeni sikeyim. Çoluğunu çocuğunu sikeyim, amcanı, kuzenini, dayını, nineni, allahını tillahını, feriştahını sikeyim. Kelebeğini, atını, köpeğini, kuzunu(!)...
- abi sakin ol abi benim abi...
- ebeni, dedeni, damını...

Yalan değil, en az 5 dakika sövdü... Yapmayın beyler, yapmayın sakın... Ne gurur kaldı ne bir şey...
gözünün üzerine sağlam bir yumruk yeme hadisesi ile son bulacak eylemdir. uykuda ki adama dokunmayacaksın arkadaş.