bugün

insomnia... Uyuyamama hastaligi..
Arkadaslar bi doktora falan mi gorunsek biz?
Bazı sebeplerden ötürü uykuya dalamama sorunudur.

Lan iyi ki bir lucid deneyecez dedik, beynim kendi kendine denetmemeye kararlı herhalde bana. 17 saattir uyumuyorum laaan! Kafayı yiyecem!
sebebi mutluluktansa en heyecanlı olanıdır. yatakta döner durursun, hemen yarın olsun istersin. uyumasan da enerjiksindir.
bir çok sebebi vardır. Fakat en illeti dışarıdan gelen rahatsız edici sebeplerdir. Yüksek girişli bir evde oturuyorsanız ve mahallenizin delikanlıları binanın tam yanında konuşup gürütülü kahkahaları ile sizi rahatsız ediyorsa hiç bi türlü gelmez o uyku. ses bir yandan sinir bir yandan uykunuzda koyunları kuzuları es geçip keçi moduna bürünür.
Öğleden sonra 3'te kalkmış birey için normaldir. Ne yapcam bilmiyorum. Bayrama zombi gibi girmek de istemiyorum.
Alışkanlıkla alakalı olan durumdur. Evet.
568 kişi olarak içinde olduğumuz durumdur.
Hep onu düşünmek ve sonrasinda gelen uykusuzluk.
Küçüklüğümden beri bende olan durum.

Yatakta 2 saat bir o tarafa, bi bu tarafa dönersin ama uyuyamazsın.

O kadar emek vermişim uyumaya gayret etmişim bünyenin sikinde bile değil.

Bu şanlı direnişin kazananı hep bünye oluyor maalesef.
Şuan sıcaktan ötürü yaptığım eylem.biri üzerime klima atsın.
şu an yaşadığım şeydir. sebebi ise hem sıcaktır hemde üniversite tercihleri açıklandı erkek arkadaşımı uyandırdım dedim kalk bak, o da dedi yarın bakarım. heyecandan uyuyamıyorum efendim.
sezen aksu eşliğinde yaptığım eylem.
şu an uyku düzenimin içine etmek suretiyle uyguladığım tatsız durum.
gün boyu yaşanan boktan şeylerin düşünceleri neden oluyorsa yarım saat yatakta debelenmeden sonra bir sigara içmenin iyi geldiğini deneyimlediğim sorundur. bir de tavsiye. eğer psikolojik sorunlarınızın olduğunu düşünüp bir psikolog ve sonrasında bir psikiyatra giderseniz ve uyku sorununuzdan bahsederseniz, maalesef bizim doktorlarımıza göre, en büyük depresyon belirtisidir. boşu boşuna 6 ay falan antidepresan kullanırsınız. benden söylemesi. sonra da kafanıza göre bırakırsanız yoksunluk sendromları yaşarsınız, baş dönmesi vs. gibi. daha sonra da merak edersiniz. "ulan sözde stresi engelleyen ilaç neden kullanırken değil de bırakınca baş dönmesi yapıyor" diye.
(bkz: siktin formatı eyledin viran)
Napalım zorla uyuyamayız ki.
Kalkıp kahvaltı hazırlaması gereken kişinin içinde bulunduğu durum.

Sonra sizi denize götüreceğim bak hadi.
Aylar sonra hiç alakası olmayan bir yerde hem de düş falan değil gerçek bir şekilde konuşmaktandır. Umarım gerçektir ya.
şimdi ben sadece 02:00 ile 05:00 arası uyuyabiliyorum bu uyuyamamak oluyormu. oluyorsa sebebi belli zaten. kötüdür adamı yorar. birde sigara varsa yıpratır.
an itibari ile yaşadığım durum.
Dışarıdan Melatonin hormonu alınarak çözülebilecek durum. Rem uykusu kalitesini arttırır, uykuya dalma süresini kısaltır ve uykuda kalma süresini uzatır. Vucudu yeniler,yaşlanmayı geciktirir, kanserden koruduğu bile deneyler sonucu kanıtlanmıştır.
Bir de bunun uyudukdan sonra sabah uyanamama versiyonu vardır ki düşman başına.
Mutluluktan olanı muhteşem, mutsuzluktan olanı cehennem gibi, yorgunluktan olanı işkence, sebepsiz olanı dünyanın en sinir bozucu şeyi olandır.
sanırım hastalanıyorum.
Genelde tam uyucagin vakiletde bisey unutursun ve geri dönersin ve geri gelib yatagina tekrar uzandıgında uyku diye bişey kalmaz.