bugün

an gelir öyle tatlı gelirki git diyesi gelmez insanın. Böyle boynuna atlayıp sarılıp olduğun yere yığılasın gelir. Ama bazen yapılacak işlerin çokluğundan uyumaması gerekir kişinin. işte böyle anlarda uykuyu kaçırmanın en basit ve etkili yolu kola dolu bir bardağın içine 1 kaşık nesGayfe karıştırmak olucak. Espresso dan bile daha etkili bu yöntem, vücuda giren kafeinden çok mide bulantısı yapacağı için uyumayı pek düşünemeyecek duruma geleceksiniz.
sevgili ile kavgadır efendim.
gripin isimli ilaç içerisinde bolca kafein bulundurur. uyunmaması gereken durumlarda bir veya iki gripin atmak uykuyu açacaktır. bunun dışında kahve de çözüm olabilir. yarım saat sırt üstü uzanıp dinlenmek bu sırada tamamen gevşemek de çözümdür.
(bkz: ertesi günü aşırı düşünmek)
(bkz: yüz yıkamak)
(bkz: sahura kalkmak)
(bkz: anket yapmak)
birinin bu gıcıklığı yapması gerekiyordu.*
(bkz: yüksek sesle müzik dinlemek)
yüzü buz gibi bir su ile yıkamak kesinlikle uykuyu kaçırır.
koyun saymak, sonra bu kacıncı koyundu diye düşünmek.
mümkünse bol ışıklı bir yerde bulunup bol bol kahve içmek.
şahin k ile ıssız bir adaya düşersen ne yaparsın onu düşünmek. **
(bkz: red bull)
ılık bir duş alıp ayran içmek. ve sonrasında yatağa geçip usulca beklemek.
vücuda yeteri kadar kafein alıp son ses ''metallica'' dinlemek...
hiç aşık olunmaması gereken birine gidin aşık olun. bunu nasıl becerirsiniz bilemem, her şeyi de benden beklemeyin, ama tek bildiğim o uyku öyle bir kaçar ki , hüseyin bolt gelse yakalayamaz.
ayağının yanındaki demliğe isteyerek/istemeyerek de olsa dokanmak. valla lan uyandım artık 3 gün uyumam.
sözlüğe giriş yapmak.
şöyle ki :
gözünden öylesine uyku akıyordur ki bilgisayarı açık görürsün. kapatmak için yeltendiğinde web tarayıcıyı açık görürsün *. onu da kapatayım derken yerimlerinde 'uludağ sözlük'ü gördüğün vakit uykun kaçmış demektir. ben de anlamadım ama tam 1 saat geçmiş. sözde uyuyacaktım...
önce bi duş almak yada en azından yüzü yıkamak, ardından kahve eşliğinde metal müzik.
ankara nın gece ayazında uykusunu kaçırmak isteyen bir sivri zekalı arkadaşımız yüzünü soğuk suyla yıkadıktan sonra pencereyi açmış ve soğuk havanın onu kendine getireceğini düşünürken eylemi sırasında yüz felci geçirmiştir. yapılması, sonuçlarına bakarak tavsiye edilmez.
uyku tam gelmeden uymaya çalışmak olan iki gram uykuyu da kaçırıp sabaha kadar döndürür yatakta. akabinde kalkar yine geçersin tv ya da sözlük başına işte yine gelir gibi olmuştur uyku. tamam bu sefer geldi diyip yine yatarsın ama kasedi başa sarmaktan başka bir boka yaramaz bu da.
(bkz: uykuyu getirmenin yolları)
yazılmayınca acaba sadece bende mi etki yapıyor diye düşündüğüm, korku filmi izlemektir. özellikle; cin ve şeytanlı filmlerden sonra uyumak döt ister efendim.
bir bardağın yarısına nescafe diğer yarısına da kola dooldurup bu karışımı içmektir.
hayal kurmaktır.