bugün

sabah kalkılacak saat düşünülerek her ne kadar uyku gelmemiş olsa da uyuma niyetiyle yatağa girmektir. yastığa kafayı koyar koymaz sızan tiplerden değilseniz yatakta fırıldak olacağınızı öngörmek içinse müneccim olmaya gerek yok.
depresyonda sık sık yapılan eylem. bide o soğuk yatakta ağlanırsa tam olur.
pek çok insan için tekrar yataktan çıkmakla sonlanacak eylem.en iyisi uyku gelince yatmak.
eğer yanınızda partnerinizde varsa güzeldir.
yatakta sadece uyunmadığı için normal olan eylem.
sevgiliyle baba çakmasın diye mesajlaşmaktır maksat.
izlediğim videoda neslihan yavuzcan adlı fit bayanımız şöyle soyler;

eğer uyumaya çalışıp, uyuyamıyorsanız burnunuzun sag deliğini kapayarak sol delıkten derin 3 kere nefes alıp verin. Deneyin belki işe yarar.

Not: Denedim olmadı *
(bkz: yapacak daha iyi bir şey bulamayıp uyumak)
kitap okumak için yapılan eylem. insanı sıkıntılarından arındıran, rahatlıkla kitap okuyabildiği yegane saat gecenin sessizliği olduğu için tercih edilir. istese de istemese de belirli bir süre sonra uykusu zaten gelir, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan.
uyku gelip yatağa girince kaçan uyku dan çok daha hayırlı bir duruma şahitlik yapabilecek olaydır.
yatakta uyumak dışında bir şeyler yapmaktır .

(bkz: müzik dinlemek)
(bkz: telefonla yapılacak bilimum faaliyetleri yapmak)
(bkz: sekstir o)
en çok aşık olunca yapılır.hele bide sevdicek de boş değilse tam olur.erkenden yatağa girilir ki rahat rahat onla ilgili düşünülsün,hayal kurulsun diye.
düşünmek ve kendinle baş başa kalmak için fırsattır..
yastık ve yorganla cebelleşme sürecinin ön hazırlığıdır.
girmeyiniz efendim uykunuz gelmeden yatağa sonra alışkanlık olur her yatağa girdiğinizde uyuyamazsınız.
en nefret ettiğim olaydır.asla tercih etmeyin,çünkü işkence gibidir.uykum gelmeden yatağa girip,4'e kadar duvara baktığımı bile hatırlarım.Eğer çok dertliyseniz,düşünecek çok şeyiniz varsa işte bu,güzel fırsatttır.Ama onun dışında tercih edilirse hiç işe yaramaz.uyku geleceği yerde,bir anda gider.
kimileri için* o gün içerisinde olanları değerlendirmek, ertesi gün ile ilgili planlar yapabilmek için sessiz ve sakin bir düşünce ortamı oluşmasını sağlamak amacı ile yapılandır.

yattığınızda tek başınıza değilseniz sevdiceğinize sarılıp huzur bulmakta uykunuz gelmeden yatağa girmeniz için iyi bir sebeptir. zaten sevdiceğinizin huzurlu kolları uykuya açılan kapınız olur.

bir de başka bir sebep daha olabilir ama şuanda en asil duyguların kontrolünde olan ben, bu özel konuya karışmakta çekiniyorum efendim.
uykuya gelmesi için davet göndermektir bir bakıma.
uyku geldi biz hala yatağa giremedik. (bkz: sağol uludağ sözlük)
işkencenin en alasıdır.dön dur,düşün dur,bekle dur,dur da dur...
(bkz: yatağın insanı sokması)
Önce yatağa tüm iyiniyetle girip ertesi sabah erken kalkmak için kendinizi kurarsınız.Önce birkaç dönersiniz.Uyuyamayacağınızı anlayınca da bu saatte sözlükte fink atarsınız.
(bkz: koyunları saymak)
uyuyamama nedeni olmakla beraber zihninizi meşgul etmiycek bir konuyu bile düşünmenize sebep olur.
yatakta bekleyen bir hatunun serzenişlerine yanıt vermek için gerçekleştirilen şahane eylem. Sevişmektir kısa adı. sex te denir.