bugün

Ülke eğitim sisteminin bu halde olmasını sağlayan moronca düşünce.
sözel okudum ve sayısalcıları diyalektik analitikle sikerim.

tabi diyalektiğin ne olduğunu bilmezsiniz siz şimdi. kısaca doğurtma diyelim.
Önyargılı canlı söylemidir. Siz böyle devam edin. Sizin gibiler yüzünden ülkede yeterince felsefe sosyoloji psikoloji adamı yok. Bir iki ezber ile sayısal yapılır ama sözel için düşünmek gerekir ki bunu her insan beceremez. Bunu yapamayanlar da sözelcilere bok atar. Bırak herkes ne okuyorsa onu okusun kardeşim.
Ben ankara üniversitesinde psikoloji okuyorum. Sırf bu bölümü kazanmak için geceleri uyumadım.
Ama insanlar nankör emeğe saygınız yok.
Ezik falan değildir. Sayısal dersler ilgisini çekmiyordur.
Başlık sahibi lys sonucunu atsin sonra otsun biri otecekse neyse.
Gözlük takan, sınıflarda ezdiğimiz, ödevlerimizi yaptırdığımız ve inek diye tabir ettiğimiz insanların kendilerini bir şey sanması sonucu oluşan başlık.

(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
emeği olan severek okuyan herkese saygı duyuyorum ama ben hiç idealleri için sözel okuyan biriyle karşılaşmadım.
Analik diye bir zeka yok şimdi bak şuradan siktirgit. Aa pardon sen pedagoji falan bilmiyordun değil mi. Git biraz zeka kuramları falan çalış amk cahili.
Ülkeyi sözelciler yönetmiyor mu diye sormak lazım. Sayısalcılar çalışır sözelci seni yönetir bu kadar basit.
mesleğini eline alınca parayı kıracak olan eziktir. hem de havyayla lehimle uğraşmadan.
sozel herseydir.konustugunuz dil,okudugunuz kitap,politika,sanat,cografya,kultur,tarih,muzik,hitap etmedir.aklina gelecek cok seydir sozel.
Sözel bölüm okumak bir utanc sebebi degil bir tercih meselesidir.
(bkz: Ne cins baslıklar açıyonuz ya)
başlığı açan kişi ülkede insanların kişisel tercihlerinin olabileceğini unutan yazar müsveddesidir. basma kalıp düşüncelerle insanların kariyer planlamasını eleştiren ve muhtemeldir ki ülkedeki en iyi 5 üniversiteden birine yerleşememiş sayılsal bölümü çıkışlı yahut bu 5 üniversiteden birinde yer alsa dahi okulun amfilerindeki-hocaların odasındaki havayı, kültürü soluyamamış kişidir.

Boğaziçi Tarih-Odtü Tarih-Bilkent iletişim Tasarımı(tam burslu)- Tobb Tarih-Tobb Edebiyat adı geçen bu üniversitelere yerleşen insanların hepsi sözelcidir. sözelci olmanın dışında hepsi ülkede yapılan lys sonuca göre ilk 1000'de yer alır. Öyle ki ilk binde yer almak için yapılacak netler ortalama netler

YGS için:
Türkçe:35
Sosyal:35
matematik:24
Fen:-

LYS için:

Edebiyat:48
coğrafya:10.5
Tarih:39
Coğrafya2:22.75
Felsefe grubu: 27.5

gibi ortalama netler gereklidir. Yani bu adam sadece Lys'de ekstadan matematik sınavına girip 15-20 kadar mat 2 yapsa 4 yıl okuyabileceği bir sayısal bölümü kazanmış oluyor.

Yukarıdaki netlere sahip olan kişi zaten Sağlıkla ilgili tüm 2 yıllık sayısal bölümlere yerleşiyor vs. Ama adam tarih okumak istiyor. sağlam bir üniversitede Boğaziçinde- odtüde - Bilkentte (tam bursun dibine vurup) sözel bir bölümde geliştirmek istiyor.

tam olarak bunu yaptığında ülkedeki yafta başlıyor bir nuh tufanı gibi her yeri sararak.

Sözel mi? ya o zaman kesin eziktir-aptaldır.

evet eziktir. Bir M.I.T' liye göre - Oxford' luya göre-Harvard' lıya göre eziktir. Ordu üniversitesinde su ürünleri okuyan amipe göre değil.
Zekayı sadece analitik olarak düşünen kafasının içinde oyuncak ördek taşıyan yazarcık beyanı

Boğaziçindeki sözel bölümleri kazanmaya davet ediyorum.
Herkesin sayisala yetenigi olmayabilir. Herkesin hayatina kimse karisamaz.
Bir sayısalci olarak sozele aşırı ilgi duyuyorum.(Sosyal bilimler) ancak fakat lakin görüyorum ki türkiyede sosyal bilimler en Dip seviyede.bok gibi kokuyo.giden insanlardan dolayi değil hocalardan ve zihniyetten kaynaklanan bi sknti olsa gerek.gelecekte düzelmesini umut ediyorum.
sözelciler bugün kötüleniyorsa bunun suçu her zaman dile getirilen "eğitim sistemi"dir. sözel bölümünü bu kadar değersizleştirirseniz oraya elbette çalışmayan kişiler doluşur ve gerçekten sözele yeteneği olanlar da yanar. sözeli kötüleyenler, coğrafya-2'yi hiç bilmeyen sayısalcılardır. kendileri ygs'de sosyal bölümünde tarih, din ve felsefeyi yaparlar, coğrafyaya gelince kalırlar. bunun bir de lys-4 (sözel) coğrafyası var, onu hiç düşündün mü sayın sayısalcı? daha ygs coğrafyasını yapamıyorsun. "çalışsam ben de yaparım." deme, o zaman çalış ve yap; boş konuşma.

uyarı: sözelci değilim.
mureffeh ulkelerin hepsi belli bir felsefe üzerinde ilerleyerek bu konuma gelmiştir. o halde önce zihniyet ve felsefe ardından bilim ve teknoloji.

sayısal bölümler sözel bölümler işlerini doğru yapmadan tam olarak işe yaramazlar tıpkı ülkemizdeki gibi.
o sözel bölüm hukuksa canım?
Senelerdir sayısalcıların bir boka yaramadığını gören bir insan olarak sözelcilere ezik diyemeyeceğim.
ayy benim o ya inanır mısınız hiç utanmıyorum gerçekten de, bu sene mezun oluyorum, utanmadan da çocuklarınızı eğitmeye falan başlıyorum. allah da benim tepemden baksın e mi.

not: kpss de beşyüz yaptım.
O kadar eziktir ki hatta kalkıp tarihci olmayı geçmişini bilmeyen davarlara bişeyler anlatmayı amaçlar.
bir de bi egosu vardir ki dunyayi o kurtariyor sanirsin

tanim: muhendislikk ogrencileri tarafindan takilmayan insanlardir
sözlüğün bazen ne kadar kırıcı olabileceğini göstermiştir. arkadaşlar gerçekten çok kırıldım. ama teşekkür etmeden de geçemeyeceğim çünkü sayenizde ilk yıldan kaldığım 12 dersi de vermeyi düşünüyorum.