bugün

neredeyse bütün özelliklere bir şekilde sahip olduğum için olduğum erkektir. yeri geldiğinde utanabilirim. böyle olunca kızlar çok tatlı olduğumu söylüyor.
Bir kadına önce sevimli gelse de daha sonra yetersiz görünecektir.
Koruma altına alınmalı kalmadı onlardan.
dahil olduğum özelliklerden biridir. utangaç erkek eş bulamaz diye bir durum yoktur arkadaşlar. yeter ki utangaç erkek seven hatunları fark edelim.
Benimdir çok utanıyorum .
siktimin salağıdır.
Ben o duyguyu ameliyatla aldırdım.
Yakışıklıysa "tatlı", çirkinse "asalak" olarak sıfatlandırılacak erkektir.
genelde bir hata olarak aşırı utangaç erkek figürünün içine tepiştirildiği kavram. utanma arlanma bilmeyen erkekle zıt kutup olup aynı derecede birey toplum senkronizasyonunu bozar.

utangaçlık toplumun kendini oluşturan bireyleri hizaya getirmek, hizada tutmak için yergi ve gülme ile marine edilmiş bir tür kırbaç darbesi olarak insan ruhuna yerleştirilmiştir. yerleştirilmiştir diyorum zira insandan başka hiçbir canlının eylem söylem ve davranışlarıutanma duygusu ile ihata edilmemiştir. utanma insana özgüdür ve insanlar arası ekonomik soyal biyolojik ve kültürel bileşke güç istifine bağlı oluşmuş sermaye hiyerarşisi içersinde kişiye bulunduğu konumu gösterip o konum rol ve ödevlerini gösterir.

utangançlığın ana dinamosunu dışlanma oluşturur. utandırma gibi örtük bir formda dışlanma ile tehdit edilme dahi bireyi frenler onun ortalamanın dışına çıkmaması konusunda uyarıp hizaya çeker. birçok birey buna uyar ya da uymak zorunda kalır zira birey ancak grup dahilinde kendini var edebileceği bilgisine sahiptir. böylelikle utananın topluma dahil olma kaygısı onun kendini budamasıyla son bulur.ancak bazen bazı bireyler tarafından toplumun çizgileri geçilir tabular kırılır toplum dönüştürülür bunu sağlayan şey bu kişilerin bileşke güç istiflerine bağlı sermaye hiyerarşisinde bulundukları noktanın ortalama oluşumunda dikkate alınamayacak kadar büyük bir sapma oluşturmasındadır. çok güçlü ile çok güçsüz ortalama dışında olduklarından onların toplumsal dayatmalar karşısında kaybetme korkuları olmaz. bu kişiler böylelikle diğer bireyler cesaret vererek ortalamaya etki eder ya da başları ezilerek dışlanarak ortalamayı pekiştirirler.

utangaçlık da aşırıya kaçan erkek meselesine gelirsek çok açıktır ki böyle erkeklerin cesaret ihtiyacı vardır.
Benimdir.
herkese dert olmus erkektir. utangaclik karakterden olan bir seydir. kimseyi ilgilendirmez.
iki bira ile bütün büyü bozulabilir.
utanmak önemli bir erdemdir. arsızlığın lüzumu yok. ancak yerinde ve zamanında olmalıdır...
#37267046 Altına imzamı atacağım entry.
yalnızdır.

utangaçlık içe kapanmayı tetikliyor.
Sevilir ama kendini belli eden zeki erkek kadar değil.
Kibardırlar ve içlerinde romantik birini taşırlar. Sevdiklerine açılamazlar hep platoniklerdir.
Harcanırlar.
Beni tarif etmişler, çok utangacımdır meme görsem yüzümü kaparım, önümde kasti db yapsa bir kadın sprint atarım, merhaba dese yanaklarım kızarır.

Meme mi o da ne şu sütyene geçirilen mi?
utangaçlıktan kasıt karşı cinse açılamamaksa bir çok türk erkeğinin bulunduğu durumdur. fakat kasıt özgüvensiz olmaksa büyük sıkıntısı olan ve biraz sosyalleşmesi gereken erkektir.
toplumun çoğunluğunun kabul gördüğü , bunda utanacak ne var konularında, yani hemen hemen çoğu kişinin utanacak bir şey olmadığını bildiği konularda, utangaçlığın aşırılığına kaçmaması gereken erkektir. ki bu sadece erkek için geçerli değil kadın içinde geçerli. en nihayetinde utanmak insanlik için sunulmuş bir erdem. ama anlatmak istediğim gibi bunun da fazlası zarar. örnek vererek bitireyim. birine, adres sormaya çekinmek gibi.
bu erkekler aldatmaz. aldatsa da vicdan azabından kurur zaten, siz de terk edip bir tekme daha vurursunuz. ama bunun dışında utangaç oluşları onları pısırık yapar. hoşlanmıyorum böylesinden. maço olmasın ama aynı zamanda nerede durması gerektiğini bilsin. aynı mesele kadın içinde geçerli. herkesin bir konumu var benim nazarımda. sınır aşıldığında çatışma çıkar. bu durum ikiliyi yıpratır zaten.
her neyse en son pısırık olurlar diyordum. bu da şu demektir ki, ne dersem itiraz etmeyecektir. itiraz etsin, etmeli yani. çünkü ben onun fikirlerini de öğrenmek isterim. her yaptığıma onay verirse neden hoşlanıp hoşlanmadığını bilemem. bu arada itiraz dediğim kısıtlama değil. akıllı adam zaten yerini ve karşısındakini bilir. kısıtlamaya gerek duymaz. aynı şekilde bir kadında da durum böyledir.
karşı cins için çekiciliği sıfır, etkileyici sıfır bir sıfat utangaçlık. ve bu meret aşabileceğiniz bir şey arkadaşlar.

zamanında çok uğraştım, tüm gün pc ve oyun derken sosyallikten uzakta bi dinozora dönüştük. amma velakin çalışarak, pratik yaparak ve beyninize sürekli olumlu mesajlar vererek durumu düzeltebilirsiniz.

tabii söyleyince kolay gibi geldi, değil biliyorum ama imkansız da değil, bilin istedim.

daha fazla bilgi için özel mesaja.
kaybetmeye mahkumdur. bazen sevimli gelir göze ama uzun vadede kaybeder.
Sikiyim utangacligi! Ergenlik yillarimda utangactim. Bi sikime yaradigini gormedim. Oglum falan olursa allah korur da oyle utangac falan olmaz umarim.
Bu kizlar burada tatli falan diyolar ya, hepsi tras. Gider yine ortamdaki en pic elemannin koluna girerler.
Bu yuzden utangac arkadaslara da allah kurtarsin diyecegim. Kendi hapishanenizin gardiyanisiniz.
Ulan ben ya. Fizik tedavi boyunca zişan diye bir bayan arkadaş ilgilendi. Kızın bir kere yüzüne bakamadım. Çokta iyi bir hanımefendi bir kişilikti. Umarım her şey dilediği gibi olur.