bugün

tüm vücuduna prezarvatif giymiş izlenimi veren insandır. sik gibi gezinen de denebilir...
tertemiz bir mahluktur. yalan söyleyemez. uzaktan sever, çok uzaktan. istediğini elde edemez. zekidir ama başarısızdır. randevularına her zaman erken gidip ilk bekleyendir. ezilendir. derdini anlatamadığından mütevellit hep haksızdır. haksızlığa uğradığında dahi hak iddia edemez, dolayısıyla maddi zevklerle pek arası yoktur; varsa bile bastırmak zorundadır bu isteklerini. kimisi hödük der onun için, kimisi ebleh olduğunu iddia eder, çoğu zararsız, sessiz ve saygılı olduğu için sever ama kimse aşık olmaz ona ve daima gözardı edilir. yalnızdır. devamlı hayaller kurar; devamlı hayal kırıklığına uğrar. mutsuzdur.
en asil duyguların erkeğidir.
(bkz: erkekleri itici yapan detaylar)
(bkz: çekingen erkek)
utangaç erkek yoktur utangaç ayağına yatan erkek vardır ayrıca bunlardan hiç haz etmem kendilerine güvenleri olmayan ezik tiplerdir. hele bide ben çok utangacım falan diyosa sakın inanmayın utangaç insan halden tavırdan anlaşılabilir ancak
hayatında bazı konularda çok sıkıntı çekicek erkektir. Ama çekici bir tarafıda vardır her zaman.
Not: Sanırsam anca benim gibi utangaç asosyal mal insanlar çekici bulur ama olsun, utangaç erkeğin içinde kimsenin bilmediği bir dünya vardır.
mehmet coşkunkaradeniz'e göre aşık olunmaması gereken erkektir. beni çok üzmüş olsada kendisine katılıyorum.

evet hemcinslerime değil ama karşı cinse karşı çok çekingen ve utangacım. mal mal takılıyorum sözlük maalesef.
toplumsal sorun.

tespit; bak beni annem falan küçükkene hiç hamama götürmemiş, ama en yakın arkadaşım çüküde kıl çıkana kadar kadınlar hamamından çıkmamış. arkadaşım orospu gibi her yerde her zaman tam özgüven. ben kasıl kasıl. ya işte hamamsızlıktan kısacası.
bundan daha vahimi üşengeç erkektir.
utanmak iyidir ama yeri geldiğinde piç olmak lazım.
sevdiğine açılamayan, çıksalar bile her gördüğünde nefesi kesilen, hayır demeyi bilmeyen, başkaları yanında rahat olamayan erkektir.
(bkz: hani nerede).
günümüzde yok olmuş bir duygudur. tiyatro kurslarında dersi vardır.
utangaç erkek utanır, karşısındaki kızla bakışır, karizma pozlar atar alışma sürecini geçtikten sonra, sonra tekrar bakar, karşılıklı kesişirler, daha sonra kız artık bakmaktan bıkar, bir sonuç bekler, erkek de artık bakmıyor herhalde pek beğenmedi fikrine kapılır, daha bir inançla, istekle bakmaya devam eder, öküz gibi bakar bakar durur. *

girişken erkek bakar, kız da ona bakar, kısa bir süre bakıştıktan sonra erkek kişi ortam müsaitse kızın yanına gider ve merhaba der, sonra kızdan .iktiri yer ve uzaklaşır *
çok nadir durumlar vardır ki tanışıp arkadaş olurlar, vs vs.

seks anlamında genelde içlerinde bir canavar beslerler, utangaç olmalarından dolayı pek halvetle haşır neşir olmamışlardır. tehlikelidirler. en azgın kadını tatmin etme becerisine sahiptirler ama onlar bu yeteneklerini elizabeth ve elenor ile köreltirler.

eski zamanın birinde bir genç varmış.. neyse, şimdilik bu kadar.. *
kadınları çileden çıkaran erkektir. erkek dediğin atik olur. *
küçükken hırpalanmış hor görülmüş erkektir. ailesiyle sorunları olan, sıkıntılı ebeveynleri olan erkektir.
yazarların sövdüğü erkek tipidir. yazıktır günahtır bu kadar vurmayın.
ne alakası var. edeptendir bazen bazense ayak yapmaktır. kızlar hem zengin hem yakışıklı hem de utangaç erkeklere bayılırlar
candır lan, getirin basayım nikahı. yere bakarak yürüyen erkek gördüm mü hayata ve insanlığa dair umutlarım artıyor. yalnız bunu kuğul olmak adına yapıyorsa aynı şeyler geçerli değil.
tam anlamıyla erkek değildir. malumunuz doğanın erkek rolüne biçtiği misyon avcı ve saldırgandır.
O kadar utangaçtır ki buraya yazmaya bile utanır.
özgüveni olmayan erkektir.
üstüne kusulması gerekir.
kız kaldıramaz. mal gibi bakar piç gelir kapar.
her gördüğü kıza yazan erkekten daha çekici olandır şu devirde.
fazlası da gereksizdir bu durumun.
güncel Önemli Başlıklar