bugün

basit, sıradan repliklerdir. bir süre akılda kalır sonradan unutulur.

biri beni durdursun.(maske)
<unuttum>
hepsi unutulduğunu için yok.

not: bunu anlayacak tek kişi ben değilim herhalde
--spoiler--
+eva!
-eve, eve!
--spoiler--

-wall e-
3.

l. neden bir yerde, bir şehirde, bir mekanda biraz fazla kalamıyorsun sen? göçebe yaşamak, serkeş yaşamak kaderinde yazılı bir adam gibi davranıyorsun sürekli...

ll. şey, aaa... bilirsin işte, kendime dahi sığamıyorum sadece. hepsi bu. yani yolda yürürken her on saniyede bir kez arkama bakmalıyım endişe içinde. her an birinin karşıma çıkıp ağzımı burnumu kanatması, dişlerimi kırması fikri bana heyecan verici geliyor. bi&#775;liyorum, bu fikir biraz manyakça ve sadistçe gelebilir sana ama şöyle düşün; bir sokak köpeğini evde beslemek çok zordur değil mi? en iyi mamaları alabilirsin, hatta köpeğine o zengin sünepelerin giydirdiği komik kıyafetlerden de giydirebilirsin, ona çok da iyi davranabilirsin. ama bir sokak köpeğini asla eve tutsak edemezsin. o, ait olduğu yerin malıdır. sokağın. evde beslenilebilir olsaydı, adı ev köpeği olurdu. ben de bir sokak köpeğiyim. anlıyor musun? çöplükten hep bir kemik çıkma ihtimali olmalı, haylaz piç kuruları tarafından taşlanma tehlikesi olmalı, arabaların tekerlekleri ardından özgürce koşmalıyım, aç gezmeliyim, yiyecek hiçbir şey bulamazsam, kartonları dahi kemirmeliyim. anladın mı? anlatabildim mi?

l. evet, anladım, anlatabildin.

ll. hayır, anlatabildim ama anlamadın. anlayabilmen için damarlarında az da olsa bir sokak köpeğinin kanı akmalı. sen sadece süs köpeğisin.

batuhan dedde
http://www.facebook.com/unutulabilir.replikler

orijinal bir facebook sayfası.

unutulmaz film replikleri sayfasına tepki olarak kurulduğu açık.

içeriği ise hayli eğlenceli. ünlü film repliklerinin çarpıtılarak kara mizahla paylaşıma sunulması söz konusu.

çoğu zaman yardırmışlığı vardır.

--spoiler--

Sırf şu ''sağ el'' esprilerinden kurtulmak için ilişki durumunu sökeyim diyorum.

The Social Network

--spoiler--

--spoiler--

Kızın gideri var bağla rüyaya bağla en az 10 posta.

Inception

--spoiler--
run forrest run.

yok unutmamışım demek ki bu replik unutulmaz. sorun bende değil başlıkta problem var.
-ananı kim öldürdü kurt.
+hav hav hav.
-hain kostok.
tarkan filminden, mümkünse hiç hatırlanmasın.
anlamsız, komik olmayan, düşündürmeyen, etkilemeyen, filmin süresini uzatmak için söylenen repliklerdir.
- hey dostum burada ne işin var?

+ asıl senin burada ne işin var lanet olası köstebek?
hadi aslanım ben dışarda mıyım bi bakıp gelsene? ben senin yerine başlığa sahip çıkarım..
+arabayi ver yoksa beynini ucururum.
-bir kere lütfen diyerek isteyemez misin
+lütfen ver su arabayi orospucocugu.
Hitman bodyguard.
- Ada ben ayrılmak istiyorum!