bugün

geçti bor'un pazarı sür eşeğini niğde'ye deyimine konu olan pazarın hangi gün olacağını kestiremeyen aptal sahibini taşımak zorunda olan eşek.en ünlüsüdür kanımca.
shrek'in eşeği
keloglanın karakaçanı
bremen mızıkacılarındaki eşek
nasrettin hocanın üzerine ters bindiği eşek
şabanın midesinde elmas olduğuna inandığı amerikalı amcasından miras kalan mister
babasının ününü devam ettiren eşek oğlu eşek
de eklenebilir bu listeye.
bir dönem trt ' de bir dizisi bile olan; aslında bir roman uyarlaması olan; can şenliği adındaki eşektir.. ha bir de keloğlan' ın eşeği var ki o ayrı bir tez konusudur.
(bkz: eşeko)
(bkz: muhtarın eşeği)
(bkz: uzun eşşek)
kadife, Kemal Sunal'ın eşşeği (bkz: ibo ile Güllüşah)
(bkz: arkadaşım eşek)
sezercik'in eşeği. hatta açık attırmada satılmak istenildiği zaman şişman bir çocuk " nıhahahah, babam çok zengin. ben alıcam eşeği, vurucam kırbacı ,vurucam kırbacı!" benzeri bir replikle sezerciği histeri krizine sokup biz sadistleri neşelendirmiştir.
nasrettin hoca'nın taşıtı, yergi ve alay öğesi olan eşek.
arkadaşlarının içinde isim zikredip rencide etmeyelim bu zatları..
(bkz: kadife)
bremen mızıkacıları' nın eşeği.
(bkz: zaga)**
winnie de pooh çizgi filminde tatlı mı tatlı eyor karakteridir.
(bkz: emule)
(bkz: 256 kbs bağlantı)
(bkz: eyore)
küçük olmasına rağmen (bkz: fıstık) fıstık kim ola ki diye soracak olursanız sezercik filminde satışa çıkan olan ve şişko çocuğun 'benim babam çok zengin, fıstık benim olacak, bincem üstüne vurcam kırbacı, vurcan kırbacı' repliklerinde bahsi geçen gaban eşek yavrusudur. o şişko çocuk da eşşoğlueşektir o ayrı bir mevzu.
(bkz: midas)**
babam gibi okuyup da benzememem gereken eşek !?!
sudan gelmeyerek insanların uzun süre canını acıtan inatçı eşek. (bkz: eşek sudan gelinceye kadar dövmek)
yunanistan'da bir adama tecavüz etmeye çalışan eşektir.

http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
(bkz: milyoncuk) *
-sanço panço'nun vefakar-uyuz eşeği.

-dayak olayında sudan gelen eşek.

-mizah yapacağım derken alay eden, zeka yoksunu eşek
shrek animsyon filmindeki eşşek. üstelik kendini bir kalıba sokmayıp adınıda eşşek olarak kullanmıştır ki konunun takdir edilecek diğer bir tarafıda budur aynı zamanda. büyüksün eşşek.yürü kim tutar seni.