bugün

tekirdağ'ın çorlu ilçesinde bulunan, ilçenin en sağlam ilkokulu olarak nitelendirilebilecek okul. tanıdıkların birçok minik veledi burada okur. fazla yorum yapamıyorum, ilkokuldur en nihayetinde, nesini anlatacaksın. en büyükleri sekizinci sınıfa giden minikler. yanılmıyorsam ilk olarak 1989 yılında emek ilköğretim adıyla kurulmuş, daha sonra unilever'in katkılarıyla yeni, güzel bir binası yapılıp unilever-iş ilköğretim okulu adıyla eğitim-öğretim sezonuna giriş yapmıştır.

zamanında ben de okumuştum burada tabi o zaman çok farklıydı. hocaları ziyaret etme ayağına gittiğimde kimseyi bulamamıştım. müdürü ismet dündar, müdür yardımcısı burhan güner'miş. müdür yardımcısı tanıdık bir sima. *

unilever yaptırdığı için yurtdışından gelen öğrencilerin uğrak yeridir. barış için koşan elemanlar falan çorlu'da hep buraya gelirler, "anaa tanıdık lan bu" diye. kimisinin ünilever dediği, kimisinin de unilevler zannettiği okuldur. ilkokulun insan hayatında ayrı bir yeri olur derler, ifrit olduğum mekandır ayrıca.