kocaeli üniversitesi'nin dağbaşındaki kampüsüdür. Kışın en az 40 gün tatil yapılır.
rüzgardan uçmamak için insanın bel kısmına ağırlık bağlamasının faydalı olacağı tepe.
Kocaeli üniversitesine ait kocaeli üçtepeler mevkiinde bulunan ve kuş uçmaz kervan geçmez bir yer diye tabir edilen gayet lüks ve güzel binalara sahip kampus
Yolları tehlikelerle dolu olan zamanında eşektepesi denilen mevkiye kurulan. Ve bu fakültede okuyan öğrencilerin merkez kampüse alınmadığı kampüs
son 1.5 yılımı geçirdiğim kampüs.gerçekten herşey son derece kaliteli sadece taşların yerine oturması için zamana ihtiyacı var.ama yinede binadan * içeri girince herşey son derece rahat ve güzel.ben bitirdim kalanlara selam olsun.
yakin bir zamanda * * yollari buyuk bir insaat firması tarafindan * yeniden yapilacak olan; haciyatmaz olarak bilinen, deprem esnasinda binayi dans ettiren ozel bi sistemle insa edilmis tip fakültesine sahip olan ve tamamen bittiginde gorenlerin imrenecegi standart ustu kampus...
Kocaeli Üniversitesi'nin ana yerleşkesi. Gelecekte, üniversiteye ait bütün fakülteler Umuttepe'de toparlanacaktır.
yol çalışmaları sebebiyle tozu dumana katılmış kampus.
cüllop gibi bir kampüstür.devlet üniversitesinin standart üstü niteliklerde sahip olduğu kampüs modelidir.aksiyonlu yolculuklara şahit olmaktadır yolları.
resimlerine http://www.kou.edu.tr/rek...ttepe/index.htmadresinden ulaşilabilir.
şuan için burada okuyan birçok kişi yol nedeniyle istemese de; normal standartların üstünde bir kampüstür.
istanbul'da bulunan birçok üni.den daha fazla olanağı kendisi barındırır.
köpekleri ve soğuğu hiç çekilmeyen ama görüntü bakımından bir özel üniversite kampüsünü andıran şahane kampüs. ancak mühendislik fakültesinin yapımı hala devam etmekte.
şehir merkezi ile arasında 422 metre* rakım farkı bulunan başka bir üniversite kampüsü yoktur zannımca. öğrencileri dağ başını duman almış diyerekten okula giderler, hatta bazen giderler ama kardan yollar kapanınca dönemezler. binaları çok güzeldir fakat kocaeli üniversitesi öğrencilerine 40 yıl kaldık uşaksız, oğlumuz oldu daşaksız dedirtir.
"aa bugün hava ne güzel üzerime kısa kollu bişey giyiyim" diyip umuttepeye giden, yüz felci geçiren çok insan gördüm. Aldanma merkezin havasına, çıktığın yer dağ.
orada hiç bir zaman yukarıdan kar yağmaz, sağından solundan tipi şeklinde yağar. rüzgar iliklerindedir, kampüs içerisindeki köpeklerin ateş nefesi ensendedir, durakta her an ayı saldırısa uğrayacakmış gibi tedarikli insanlar seni korkutur, dağın üstüne karanlık çöktümü içini ürperti kaplar, kurt sesleri kulağını sağır eder, ben buraya neden geldim sorusunu kendi kendine yöneltirsin. umuttepenin umutları artık yılların seline düşmüştür. yağan kar saçının en titrek teline düşmüştür, sonbaharın kuru yaprakları eline düşmüştür, istersen herşeyi oluruna bırakıp kuvvetli esen rüzgara bırakırsın, istersen " eehh .ikerm dersinide okulunuda" diyip okulu bırakırsın... tey tey tey.
(bkz: içimizdeki umuttepe liler)
http://www.youtube.com/watch?v=9VQN-h1PxfI
Dun aksamki yogun kar yagisi nedeniyle yasanan ulasım sorununun sonucu arkadaslarımız 4 saatte evlerine ulasmıs,ertesi gün normal hava sartlarının yasandigi şehir merkezindeki ortaöğretim ve ilköğretim okulları tatilken ,üniversitemiz büyük bir inatla egitimine devam etmistir.
26 aralık günü hava muhalefetine rağmen kou müzik kulübü tarafından düzenlenen amatör gruplar şarkı yarışması başarıyla düzenlenmiştir. bravo.
sınav dönemleri tikilerin jipleriyle geldiği kampüstür. aynı zamanda akşam 17:00 de kapanan süper bir eğitim kantinine sahiptir.
akşam, tenha vakitlerde iletişim kantininin ana kapıya bakan terasına sandalye çekip sohbet etmek hoştur bu kampüste.

iki tane yeşil göz yüzünden kontrpiyede bırakıp giderayak bir gol de attı bize ama, 3-1 öndeyim onu da şeref golü sayıyorum. cevaplayabilirim de, belli olmaz.
yazın ortasında bile rüzgardan bronşit olabileceğiniz yer.
güzel manzarası olan, okulun karşısındaki yaylalara yatıp uzanıp içilesi yer. her zaman esiyor mu orası bilmiyorum ama diare olmuştum *
kışları her türlü aksiyona sahip olan-kayıp yere düşmek, kurt görmek* vb.-kampüs. mühendislik fakültesindeki erkek öğrenci nüfusunun çokluğu ve bu sene onlarında tepeye çıkacak olmaları özellikle iibf 'deki erkekleri telaşa düşürmekte olan yer.
gerçekten güzel yapılmış bir kampüs ama yapılış yeri olarak pek düşünülmemiş bir kampüs. kampüse giden yollarıda daha güzel yapsalar daha iyi olacak köy yolundan geçmek suretiyle umuttepeye varıyorsunuz.
kampüs içi ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla konulan çok sayıda bisiklet 2 günde hurda olmuştur. manzaraya dalıp kaza yapıyor tabi gençler.
güncel Önemli Başlıklar