bugün

etraftaki yaşca oldukça büyük teyzeler tarafından 'cık cık cık' diyerek karşılanacak insanlardır. bunu yapan erkeğin karşısındaki kıza bir saygısı olmadığı gibi sevgilim var diye herkese gösterme çabası içinde olan aciz bir erkektir, hanımkızımız da 'nooluyo' demeyi bilmeilidir elbette.*
mekan sıkıntısı çeken çiftler olabilir. bunun yanında cukka da sağlam değilse*, gençliğin vermiş olduğu adrenalinle 'yeter ulan' diyip ulu orta işe koyulabilirler.
daha 5 yaşındaydım, annemle nereye gidiyoruz hatırlamıyorum, galatasaray üniversitesi'nin yanındaki banklarda bir adamla bir hatun kişi yiyişmekteler. annemin elbisesini çekiştirerek çifti göstererek;
"anne ne yapıyorlar?" dedim.
annem "birbirlerini seviyorlar dedi".
ben mal mal bakmaya devam ettim. yiyişmekte olan hatun kişi nefes almak için durdu. bana baktı, el salladı ve gülücük attı. ben şaşkın olduğum için cevap vermedim. sonra baktığımı gördüğü halde yiyişmeye devam etti.(hayır, insan minnacık çocuğa olumsuz örnek oluşturacağım, diye düşünür. ya başka bir yere gider ya da bizim gitmemizi bekler. bu minik çocukların önünde sigara içmek gibi bir şeydir yani) bu olaydan etkilenmiş olacağım ki, bizim alt komşunun kızı ile oyun oynarken kıza;
"öpüşmemiz lazım!"dedim.
o da bana " neden? ben öpüşmem!" dedi.
ben de cevap olarak "çarşıda birbirini sevenler öpüşüyordu." dedim.
biz de (dudaklar büzük bir şekilde,kafa sağa sola döndürerek, dil kullanmadan) öpüşmeye başladık. biz öpüşürken komşulardan biri görmüş. hemen yetiştirmiş anneme. hem dayak yedim oklava ile, hem de bir daha o kızı öpemedim.(annem ve onun annesi oynamamıza izin vermedi) yani;
1-bana kötü örnek oldular,
2-onlar yüzünden dayak yedim,
3-kız şimdi fıstık gibi geleceğim ile oynadılar,
4-1 yıl boyunca annem benimle dalga geçti,
sonuç:
ulu orta yiyişmeyin!!
yanak yanağa öpüşmeyi denemelidirler. *
kütüphanede kağıtların arasında kaybolmuş insanların arasına bir anda oturup olaya başlayanına yuh çekilmesi gereken çiftler.
çiftleşmek istedigini ama mekan bulamadıklarını umuma açık yerlerde öpüşerek belli eden çifttir.
o çiftlerden birini oluşturmam ama öyle bir çift görürsemde umursamam dediğim tiplerdir. ancak toplumumuz içerisinde pek normal karşılanmayabilirler. kendileri gelecek tepkilere açık olduktan sonra beni hiç bağlamamakta olan çiftlerdir.
hadi tamam aşkın gözü kör de etrafınızdaki insanların size ''nasıl yiyişiyorlar'' diye mal mal baktığınıda mı görmüyorsunuz diye soru sorulası çiftler...
umum müdürünü zor durumda bırakırlar. yoksa bize ne.
romantik küçük öpücükler olabilir ama birbirleri umuma açık yerlerde yemeleri sapkınlıktır insanın çevresindeki insanlara saygısı olmalıdır. tamam öpüşmek gayet doğal bu kadarı anlaşılabilir ama herşeyi bu kadar çabuk tüketmekte anlamsız özellikle kızlar bide umuma açık yerlerde bu tür aktivitelere izin vermemelidirler. bu tür düşünceleri çagın gerisinde kalmak diye adlandıran asıl sıfatsız kişiler keşke geri kafalı olsa....
polisin görmesiyle öpüşmeye son verecek çiftlerdir.
göze batırmamak gören gözlerdeki yüzlerde bir tebessüme sebep olabilcek sınırda olanları gayet insanidir. hatta güzel şeylere sebep dahi olup bu anlamda hizmet dahi sayılabilir kendi içinde. amma ve lakin boyun,göğüs kalça derken höösstt denendir.
kınanası çiftlerdir. öpüşecek hiçbir yer kalmadı mı denilesi durumdur.