bugün

özel isimlere getirilen eklerin sözcük sonundaki harfi yumuşatmadığını bilmeyen yazarlar olabilir mesela.

ör: uludağ sözlük e.

edit1: başlık düzeltildi.
edit2: uludağ sözlük'ü niteliksiz olarak niteleyen kişilerin sebepleridir.
edit3: başlığı ben açmadım. gerçekten.
ozel isimlerden sonraki ekler ayri yazilir kuralını uygulamayan yazarlar.
adam akıllı derdini anlatmaya çalışan* yazara 'imla kuralı bık bık bık' diye ayar vermeye çalışan yazar çakmaları bu sebeplerden sayılabilir. **
ayar veren yazarlara, ayar veren yazarların ortaya çıkardığı sebeplerdir.
işin bokunu çıkaran yazarlardır.
sözlüğün niteliksizliğini kişiselleştirmek, binlerce entari içinde nick altı ve polemiklere takılmış yazarın bulmaya çalışacağı sebepler.

niteliksizleşmesi diye bir şey olmamıştır. nitelik kazanamaması olabilir.

sözlükte ben eskilerdenim tribinde, "nitelik" kazandırmak için çok ama çok önemli, sözlüğe çığır açacak 30 entari girmiş bir beşinci nesile ayar vermeyelim de besleyelim mi? * * * *
bu arada eski: 1 hafta önce.
kesinlikle okumuş cahillerdir. ulan ben okul bile okumadım ama okumuşların yazılarını görünce kaybetmediğim zamana her defa şükrediyorum.
solda türeyen gereksiz başlıklar, sevgili hedeleri, düşünmeden yoksun giriler, entryler ve daha niceleri.. **

edit:yahu bunda eksilenecek ne var, üstüne alınmaktan başka ahali?
tartışmaların nitelikten uzak, temelsiz ve mesnetsiz dayanaklarla sürdürülmeye çalışılması. haliyle bir tartışmadan çok laf ebeliğiyle karşı karşıya kalıyoruz.
bir yazarın kendine "bu yazdıklarım beni tatmin edecek mi, birilerinin işine yarayacak mı, formata kafa atmadan tartışma yapabilmemi sağlayacak mı" tadında yazma kaygısı belirten sorular sormaması üzerine oluşan bütün sapma, sapıtma, abartma ve apolitikliktir bu niteliksizliğin sebepleri.
hiç kimsenin özel mesaj kutusunda entry yazıldığı dakkada 5-6 tebrik mesajı olmaması bunun bir ispatıdır. 2 olsa razıyım lan, niteliksiz herifler.
1- haddinden fazla fake nick olması,
2- genç hatta tıfıl çocuklar var,
3- belaltı başlıkların prim yapması,
4- sözlüğü boş zaman geçirme aracı olarak düşünmek,
5- moderator faktörü,
6- ve daha bir sürü şey sayılabilir...

gerekli görülen edit:
7- yukarda sayılanlardan herhangi birine dahil olup eksi oy vermek.
1. uludağ sözlük başlığına yazılması gereken konuların, eleştirilerin, farklı bir başlık açılarak anlatılmaya çalışılması ve bunun sonucunda da sol frame'in çöplüğe dönmesi.

2. sürekli bir kapışmanın var olması. (siyasi, dini vs vs)

3. sol frame'de sürekli küfür içerikli başlıkların devam edegelmesi.

4. format denilen hedenin kimsenin pek umurunda olmaması.

5. ayar mahiyetli bırakınız entryleri, başlıkların açılması. geçen gün burada ismini hatırlayamadığım bir yazarın * yazdığı gibi beyoğlu ile ilgili birşey yazılacaksa bu beyoğlu başlığına değil de "beyoğlu'nda gezinen salaklar" başlığı açılarak buraya yazılıyor eleştirisi geldi aklıma. gerçekten çok haklı. bu bana göre de beyoğlu başlığına yazılmalıdır. yani yine başa dönüyoruz. bu konu uludağ sözlük başlığında irdelenebilirdi pekala.
sol frame'de sürekli tekrarlanan başlıkların olması, bazen hoş da olsa misal,

emo.
emo nedır yav.
emolar derneği.
emoları dövelim kampanyası.
bamya.
bamya nedir yav.
bamyalar derneği.
bamyaları dövelim kampanyası.
eleştirenlere "sözlüğün bu halini eleştiriyorsun ama 1 tane bile olsa bilgi dolu entry girdin mi?" diye sorduğumuzda sessiz kalmaları da sözlüğün niteliksiz olmasına sebep değil mi?
uludağ sözlüğün tek olumsuz niteliği, bana kalırsa userların oylama olayını bir türlü becerememesi, kişisel ihtiraslarına yenilerek, çocukça bir davranışla, karşıt görüşteki kişinin, her entrysine eksi oy vermesidir.* * *

oylama kaldırılırsa, bence daha verimli çalışılan bir sözlük oluruz.
insanlar eksi oylamanın değil de yeni bir şeyler katmanın derdine düşerler.
böylece fikir teatisinin bol olduğu bir sözlük olabiliriz.
(bkz: bazen çekip gitmeyi düşünüyorum buralardan)
yazarların sözlüğün kalitesizliği üzerinde kafa yorarken olayları kendilerinden bağımsız değerlendirmesidir.
ya bunun ne tür bir sebebi olabilir canlarım? yazamıyorsunuz, yazmakla uğraşmayıp yazanların nasıl yazamadığına takıyorsunuz kafanızı. yine de bunun sebeplerini sorgulamanız da bir gelişme ama çözüme giderken çözümsüzlüğe sürüklenmek de olası bu tavırlarınızla. olsun buna da şükür şimdilik!
(bkz: nitelik siz siniz)
(bkz: niteliksiz siniz)