bugün

yazmayayım yazmayayım ergen ile ergen olmayayım diyordum ama nafile.. can sıkmaya başladılar artık.. bakın güzel kardeşlerim şurada oturup mantıklı bir tartışma ortamı yaratma amacındayız, fikir alışverişi yapmak istiyoruz.. ama her yerde karşıma çıkmanız sinirlerimi bozmaya başladı.. anlamadan, dinlemeden, okumadan sırf kulaktan dolma bilgilerle ona buna terörist demek, vatan haini demek de neyin nesi yahu? her entry'niz ile savaş çığırtkanlığı yapmanız da cabası.. bakın savaşa bu kadar meraklıysanız alırsınız elinize g3'leri gidersiniz cudi'ye gabar'a orada pkk'lılarla çatışırsınız.. yeter ki burada çocukça düşüncelerinizi gözümüzün içine içine sokup huzur bozmayın.. yazma demiyorum, sen de yaz ama düşüncelerini bir zemine oturtup da yaz, argümanların olsun elinde.. bu kadar mı kolay herkese "vatan haini" diyebilmek? ayrıca bu konularda konuşmak için yaşın biraz küçük değil mi? bence biraz daha büyü ufkun daha genişlesin o şekilde yazmaya başla..
akrabasını şehit vermemiş yazar zırvalığıdır. evet kardeşim çok kolay vatan haini demek, terörist demek. sen diyemezsin. neden biliyor musun? çünkü sen ve senin gibiler şehitleri sadece televizyonda görüyor.
eğer bir kürt; türkiyede yaşayıp, o toprağın buğdayından ekmek yapıp karnını doyurabiliyorsa ve ben türk vatandaşıyım diyebiliyorsa o kişiye vatan haini diyen şahıs ahlaksızdır. ama bunu yapıp zıttını söyleyen bir kürt hala daha hak hukuk arıyorsa bunda ben bi çelişki görürüm.
(bkz: argüman)
edit: bu ülke laik bir ülkedir. türk kürt ergen erişkin tanımaksızın herkese ifade özgürlüğü tanınmıştır.
(bkz: Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 25 maddesi)
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
monitöre tren muamelesi yapıp da klavye toynaklayanlara fazlaca dert olduklarını düşündüklerimdir. he dert olmuyorlarsa kabul ediyorum ki benim öküzlüğüm söz konusudur an itibariyle. ama toplumsal şuurunu ve millet olma bilincini yitirmemiş herkesi, bir partilinin tabiri ile "fişleme sırası bizde" düsturundan yola çıkarak etiketlemek istersen götündeki kılları yolarlar o etiketlerle adamın.

tamam medipol'den sağlam reklam almış olabiliriz ama reklam, sözlüğe, dokunulmazlık sizlere ait olsun. bana, şakirtliğin bu kadarı fazla gelir. organizasyon yeteneğinize hayranlık duymadığımı söylersem yanlış olur. ben, birey olmayı tercih ediyorum özellikle bu gibi konularda.

iki yüzlü olmayayım yeter lan bana. ne kadar etiketim varsa da tek yüzümde taşırım. ikinciye gerek yok... zira alnımız açık.

rambo mu? nitelemek anlamında dahi ne denli acziyet içerisinde olduğunu gösterir bana. zira biraz olsun çalıştırsaydın omuz kaslarının biraz yukarısını bilirdin "rambo" karakterinin, karakteristik özelliklerini ve böyle alakasız, uzakara şaklabanlıklara gerek duymazdın.