bugün

O gemi batiyo götuyle deliği kapatmaya calisiyorlar.
geçelim arkasına geçmesine de tam pozisyon alıcaz internet gidiyor, o ne olacak.
tabiki devletimizin arkasındayız.
devlet demek biz demektir.
devletimiz de bizim arkamızda, ama bazı zamanlar niyeti başka oluyor.
Ben değilim.

Ben yıllardır abd nin piyonluğunu yapanların karşısındayım. Allah vere bir iç savaş çıksa önce suriye den değil akplilerden başlarım temizlemeye..
Ben akpnin arkasında değilim. Yaşadıklarımız akpnin politikası sonucudur.
Dıs politikada Yapmayın etmeyin yanlış yoldasınız diye uyaran muhalefeti teröristlikle suçla şimdide ayni gemideyiz goygoyu yap.
Yaptığınız hataları yine bu ülkeye yurekten bağlı aklıselim insanlar temizleyecek.
Her şartta tabiki devletimizin arkasinda duracağız.
Doğru tespittir.

Hükümetin Suriye politikası baştan beri yanlıştı ve hala yanlış. Dünyada zalim kıtlığı varmış, mevcut bir kaç zalimin hakkından gelmek de bir tek bizim üstümüze vazife imiş gibi bir zalim Esed tutturdular, gidiyorlar.

Türk halkı cumhuriyet tarihi boyunca çıkarımızın ne olduğu, ne için bunca fedakarlık yaptığımız konusunda doğru düzgün bir gerekçe gösterilmeyen bir savaşa itilmedi. Kore savaşında bile çıkarımızın ne olduğu daha anlaşılırdı.

Bunun hesabını ilk seçimde sormak her gerçek vatanseverin boynuna borçtur.

Ancak sebebi her ne olursa olsun Türk askerine saldırılması kabul edilemez. Bunu yapan ister Esed köpeği, ister moskof köpeği olsun bedelini kat be kat ödetmek de bizi bu işlere sokan hükümetin boynuna borçtur. Şu saatten sonra bu yöndeki her çabalarını destekliyoruz. Bunu da beceremezlerse yine eleştireceğiz ve hesap soracağız.
Bu topraklar, bu vatan, bu devlet bizim. inanıyorum ki; birlik ve beraberlik içinde aşılamayacak zorluk mevcut değildir. Devletimizin dirliği, birliği ve milletimizin selameti için, devlet yetkililerinin alacağı her karara destek, görevimizdir. aklıselimi elden bırakmamak, metanetli hareket etmek bu günlerin ve her zamanın olmazsa olmazıdır. El birliğiyle her işin üstesinden geliriz, inancındayım.
Bir kez hükümet ile devlet arasındaki farkı bilmek gerek. türkiye cumhuriyeti devleti'nin bir vatandaşı olupta banane devletten diyemezsiniz. Diyenler de bir zahmet kimliğini kapıkulede bırakıp siktir olup gidebilir.

Hükümeti ve politikalarını tartışabiliriz. Ama yandaş, ama muhalif olabiliriz. Fakat konu devlet ise, vatanın müdafası ise geri kalan her şey teferruattır.

Şunu anlamak zorundayız; bizim başka bir köyümüz yok.
devlet ile hükümet aynı şey değildir.

bu hükümetin arkasında falan değilim. (olmam da )

not: devletin sonuna kadar arkasındayız.
Hâlâ göt yalama derdindesiniz.
devlet de yememiş içmemiş bunu bekliyormuş zaten. bu başlık açılmadan hiçbir şey yapmamayı uygun görmüşler.

hadi onu geçtim, sen niye tüm sözlük adına açıklama yapıyorsun? sen bilir kişi misin, uzman mısın, nedir yani?
devletin evet ama hükümetin hayır. hükümet bugün var yarın yok. devlet baki kalacak inşallah.

koskoca türkiye cumhuriyetinin askerlerini amerika bombalıyor şehit ediyor. şiddetle kınayıp yutkunuyorlar. rusya bombalıyor şehit ediyor. şiddetle kınayıp yutkunuyorlar. götü boklu daha devlet olup olmadığı belli olmayan ırak ve suriye gibi ülkeler bize atar gider yapıyorlar. neden ? yıllardır saçma sapan yürütülen dış politikalar yüzünden. 33 tane askerimiz daha toprağa düştü. neden ? "din kardeşleri" olan suriyeliler için. elhamdülillah müslümanım ama arapların hiçbirisi benim herhangi bir kardeşim değil. aynı peygamberin ümmetinden olmak onları sevmek zorundayız, onlar için evlatlarımızı kaybetmek zorundayız demek değil. onlar için benim askerlerim ölürken onlar ülkede güven içerisinde pişkin pişkin nargile içecekler ise hükümetin ne arkasında ne sağında ne solunda olurum. önce düzeltsinler hatalarını ki devlet baki kalabilsin. en başta şu suriyelileri geri göndersinler. veya açsınlar sınır kapılarını avrupaya salsınlar. yeter ki bizden gitsinler. böyle devam ederlerse devleti de bitirecekler. suriyelilerden ıraklılardan afganlardan beter hale geleceğiz.
Aynen hükümet önden gitsin biz arkasında duralım.
Ordumuzun ve milletimizin her daim arkasındayız, biz sadece yanlış politikalarla vatan evlatları artık şehit olmasın istiyoruz. Allah şehitlerimizin mekanını cennet etsin.
uludağ sözlüğün sahibi, yöneticisi, moderatörü konumunda bir kişi tarafından söylenmesi ya da söylenmemesi gereken söz. onun dışındakiler söylerse "sen nasıl sözlük adına konuşursun" derler adama.
Devletin arkasında olmak demek akp nin her saçmalığını onaylamak demek değildir..

Devletimin yanındayım ama akp nin değil..
Siz bedelli sırası beklerken ben 4 yıllık fakülte mezunu olmama rağmen 12 ay askerlik yaptım asteğmen olarak, askerimin aziz naaşını tendürek dağından sırtımla indirdim.
Ama şimdi iki tane arabın götünü kurtarcam diye ülkeyi bataklığa sokan savaşa itenlerin arkasından değil savaşa gitmeyi işemeye gitmem.
Devletimizin her zaman Yanındayız. Başka Türkiye yok.
itina ile donuzladım.Şimdi git bakayım kıçı kırık içi su dolan gemin ile suriye bataklığına doğru.
Hangi devlet yahu? Türkiye mi devlet? Bizler vatandaş değil köleyiz. Devlet de devlet değil bizim patronumuz. Ben bir birey olarak kendim için arkasında durulacak bir devlet görmüyorum ki. Patron yine meseleleri karıştırdı. Birkaç işçi işten çıktı. Biz içerdeyiz. Arkasında konuşuyoruz işçilerin. Ama hiçiz. işe gitmeye devam edeceğiz. Hesap sormayacağız. Hepimiz bu ülkenin kokuşmuş işçileriyiz. Oyna devam.
Biz her zaman devletimizin yanındayız. Hatta önünde ve arkasında. Lakin hükümetlerin yanlış politikaları yüzünden şehitler gelmeye devam ederse korkarım ki o devleti en önce bu tehlikeli mecralara sürükleyen yöneticiler yalnız bırakır, biz değil. Tarih ibretlik hata yapan yöneticilerle dolu. Şayet ibret almazsanız hem devlete zeval gelir hem millete hemde bedelini herkes öder.
güncel Önemli Başlıklar