bugün

(bkz: başlık parsellemek)

yıl olmuş 2030, belki 2040. uludağ gözden düşmüş, zall ın çocukları işleri batırmış. reklam gelirleri dipte. sözlüklere eskisi gibi rağbet yok. işte o gün, buraya verdiğimiz emekler belki saatlerce kafa patlatıp yazılmış entryler tarih olacak.

pufff.. gitti.
uludağ sözlük tesettüre giriyor.
Kısa süreli kalp spazmı.
resetlenmis.
Meteoroliji den bir arkadaşla konustum. Bitmis. Kesin mi? Bitmis abi.
Lan daha bu gün kaydolduk lan. Şaka şaka inanmadım.
Mekanı bu gece ben kapattığımdan olmayacak olandır. Eylenin ulan doyasıya. Herkese benden bi uludağ limonata. evet.

t:Bu gece olmayacak olandır. Diğer geceler için garanti veeremem ama. evet.
Er ya da geç, yaşanacak olan hazin son. Her güzel şeyin bir sonu var. Eskiden, bunlar yıllar yıllar önce, face, twitter, insta vs internet alemini ele geçirmemişken; sözlükler ve forumlar ne harika ortamlardı. 2000lerden bahsediyorum... 2005 2010 arası bilhassa... capcanlı, sıcacık, sabahlara kadar süren muhabbetler. Şimdilerde bu yok mu? var elbet, başka platformlarda belki daha da iyisi var. Çünkü sözlüktekiler de forumlardakiler de hepsi kayboldu gitti. Köyden şehire göç oldu resmen. Gün gelir tamamen kapanır burası da. Bence çok da uzak görünmüyor...
Başka sözlüğe gideriz, bu da dert mi.

görsel
gerçek şu ki burayı akepe ayakta tutuyor. akepe bu ülkede aksiyon filmlerini, korku hikayelerini aratmayacak bir hayat yarattı.
benim ilk buraya gelme sebebim doğru ve çeşitli haberlere ulaşma amacımdı. hükümetimiz sayesinde tekelleştirilen medya dışındaki haber ve görüşlere ulaşmak daha değişik bakış açılarını görmek için mecburen üye oldum. uzun bir süre sadece üye olmadan okuyordum sadece.
yani akepe gidince (umarım) çok daha sakin bir ülkeye ve tekrar çok sesliliğe kavuşucaz ve buraya ihtiyaç çok düşecek.
Dur daha yeni girdik ya biraz oyalanayım sonra yine kapanırsın.
yüzlerce kişi online ama ne beğenen ne favlayan, girdi felan hak getire. sözlükte 30 kişi felan var hissi oluşuyor. bizim burda bir mağaza var 5 yıldır kapatıyor zararına satıyor. sözlüğüde kapatıyoruz yazılsa belki canlanır.
kapanirsa ben de kalemimi birakirim. baska yerde yazmiyorum cunku.
Ölüyor anlıyor musun ölüyor.

Ama kimse goy goy yapmasın şundan bundan diye.
trend bitti artık sadece ekşi ayakta kalacak.
inşallah. Savcılık inceleme yapınca alanen direk ip paylaşan Uludağ'a azdır. Ekşi böylemi oysa.
zaman geçtikçe dünya değişiyor, teknoloji değişiyor, her şeyden önce insan değişiyor. bu değişimler beraberlerinde farklı değişimler de getiriyor elbette. sözlüklerin eskisi kadar aktif olamamasının sebebi de bu. sözlük formatı popüler olduğu yıllarda, sanıyorum bundan 8-9 sene öncesinde de forumlar topu dikmeye, kapanmaya başlamışlardı.
ekşi sözlüğü bilmem ama 5-6 sene içerisinde uludağ ve muadili sözlüklerin esamesi okunmayacağı aşikar.
yetkili abiler eğer öle bir durum olursa kelepir fiyatına ben alabilirim aklınızda bulunsun .
Yeni ismi, Türbanlı sözlük.
Herkesin kendi inancı...
uludağ sözlük kadın mıymış dedirtir.
baban bile söndüremedi ulunun nurunu sen mi söndüreceksin ey ebu cehilin torunu dediğimdir.
demokratik olduğunu iddia eden hiçbir ülkede olması mümkün olmayan şeydir.

daha yeni geldik be.
yalan haberdir. inanmayınızdır. uludağ sözlük kapanmazdır
Bieyen yalandir.
güncel Önemli Başlıklar