bugün

geçmişte kurulmuş fakat hiçbir şeye yaramayan 3-5 tane çapulcu yazar topluluğudur.
anlaşılan cemaat içi tutarsızlığa düşmüş grup.olmak istemediği halde buraya kondurulmuş olanlar var. hayat kısa kahveleri soğutmayın.
cemaat bağımsız olmaz ki. bağımsızlarsa neden cemaat kuruyorlar, kafalarına göre takılsınlar işte. mantık hatası vardır.
safları sık tutan, çelişkili yazar grubu.
hem bağımsız hem cemaat olunamıyormuş geyiğine kurban edilmek istenen oluşum...

cemaat değil de, örgüt deseydik, sorun yok; bağımsız örgütçü olunabiliyor. parti deseydik sorun yok; meclis'te sadece el kaldırıp indiren adamlar bağımsız olabiliyor.

ee, sorun nerede?
(bkz: cemaat evinde internet serbest mi la)
bağımsız olup kendi aralarında cemaat kuran cemaatçilerin cemaatine katılım yapacak bağımsız cemaatçilerin, bağımsız olabilmek adına cemaatçi olmamaları gerekmekte, ancak diğer taraftan bağımsız oldukları anda cemaatçi olmamaları sebebiyle cemaate katılım gerçekleştirilemediğinden, cemaate katılım geçici bir süre için ertelenmiştir.
(bkz: bütün mallar toplandı)
bizim bir bölüm hocası*nın cemaat toplantısına götürüldüğünde ordakilere sorduğu soruyu yöneltmek istediğim güruh;
--spoiler--
burada sayısal mekanik ağırlıklı mühendislik programı harici bölümlerden olanlarınız var mı? yani çevre, gıda falan? * Bu bölümlerde olduğunuza göre geri zekalı falan değilsiniz? hiç mi sormuyorsunuz kim bu adam* diye?
--spoiler--
sonrası syntax error. bir daha çağırmamışlar bizim hocayı.
abinizin evini basarım, hatta hızımı alamam ablanızında evini basarım,hızımı alamam alayına basarım diyenleri eksilemesi farz olan gruptur.
(bkz: tiz uçurula melunlar)
(bkz: genç yobazlar dayanışma derneği)
bu listenin neden oluşturulduğunu anlayamadığım bir gruptur.
yani bu tarz bir gruplaşmaya neden girildiğini idrak edemedim, en nihayetinde hepimiz sözlük yazarı değil miyiz, bu toplaşma niye?
(bkz: daha neler göreceğiz kim bilir)
Şu yeşile çalan gözlerim bağımsız cemaatte mi görecekti.*
cemaatçi dediler kız vermediler...

ortak beni de sil ya, dümenim bozuluyo...
bağımsız değilim başım bağlı; cemaatçi değilim tasavvuf merakım; bu grupta ne işim var, kim karar verdi anlamadım!
belli bir cemaate dahil olmak nasıl bağımsızlık anlayamadım.
Kendi dininiz,
peygamberiniz,
kendi mezhebiniz,
olup kendi cemaatinizimi oluşturdunuz?. Öyleya; özgün olarak kendi anlayış-düşünce-değer yargısı-bakış açısı tarif edebilmeniz için dominant olan din'den soyutlanmanız lazım. Kendinize özgün ritüeller edinmeniz gerekir.

Aslında yeni bir cemaat, yeni bir bağlılık yaratmaktadır. Tasmanızı değiştirmekle özgür olamazsınız. Birey olamama eksiklğinin dışa vurumu.

''Efendisini kendi seçen köle değildir'' diyede avunabilirsiniz.

kolay gelsin diyerek Allah çarşınıza pazar versin diyorum
ne diye nickimin bulunduğunu merak ettiğim z.kindirik liste.
(bkz: uludağ sözlük halı saha grubu)
fethullah gülene karşı manifestonuzu ne zaman yazacaksınız diye sorduğum grup.
içinde olmadığım gruptur.

iddiASINI iSPATLAYAMAYAN MÜFTERiDiR. CEMAAT ADAMINI iDDiASINI iSPATA ÇAĞIRIYORUM.

ŞEREF MUHABBETiNE GiRMEYiM ŞiMDi *
müslüm gündüz ün grup başı olduğu gruptur.
(bkz: cemaatçi avı)*
benim bildiğim bağımsız bir cemaatçi yok. Sanırım türkiye'de ilk olacaksınız.