bugün

çok toz kaldıracağa benzeyen konu. ya da tam aksine, başlık silindiği için bu entry de silinmiş sayılacak.
edit: sözlük adına talihsiz bir konu zannımca.
kimsenin kimseyi "nedensiz" yere bir şey atfetmeyeceğine inandığım bir platformda bulunan, bulunması da gayet normal olan yazarlardır.
(bkz: muhafazakarlığın ne demek olduğunu bilmeyen insan)
genellemenin ne menem bişey olduğunu gösteriyorlar. sağolasılar, çok yaşayasılar.
bir muhafazakar kelimesini altında ne tilkiler ne öcüler varmış çok geç olmadan öğrendik ya artık gözümüz açık ayrılmayız bu dünyadan.
o değilde genelleme yaparak hayatını sürdüürmek binevi sürünmek nasıl bir duyguymuş genelledik, öğrendik, bu duyguyu birkez daha tatdık.
ne mutlu bizlere.
bu olsa olsa dünyayı daha da çekilir bir yer yapmak adına etılmış bir barış adımıdır.(!)
zira gerisini aklım almıyor.
mantık arıyor genelleme de olsa belki vardır bir yerlerde biraz diye umutlanıyor insan.
demekki neymiş genelleme yapmadan da eleştiri yapılabiliniyormuş.

kimisinin gözlerinden öper, selam ederim.
bir kısmının yazarlık adı altında dînî, siyasî provakatörlüğe soyunduğu insanlar topluluğu.
--baska bir sözlükten alinti--
başlık : muhafazakar
ileti : tam anlamı tutucu olan kelime... ancak muhafazakar olmak sağcı, yada islamcı olmak anlamına gelmez.. her alanda muhafazakar olmak mümkündür... muhafazakar ateist, muhafazakar budist, muhafazakar hiristiyan, muhafazakar salak olmak mümkündür...
(larden loughness, 04.12.2001 12:52)
--alinti--

sahip olduğu değerleri koruyan, korumaya çalışan yazarlardır. terim anlamıyla ise, kültürü, dini, beşeri özellikleri korumaya ve siyasette de bunları göz önünde bulundurmaya dikkat eder, çünkü toplumsal hatta milli bir kavram olan siyasetin bunlardan ayrı tutulamayacağına inanırlar. genelde sağcı yazarlar olarak anılırlar, ama sol görüşte ya da daha merkezcil görüşte olanları da mevcuttur.
allah başımızdan eksik etmesin diyebileceğimiz yazarlardır.
sözlüğü tek düşünce, tek bir ideoloji, tek inanç, vs.vs. gibi tek tip yazar modeli isteyen, kendi düşüncesi haricindeki herkesi bir şekilde aşağılayan, tu kaka yapan, yazar kişilerinin istemediği yazarlardır...
muhafazakar bir yazar olduğum aşikar. su götürmez bir gerçek. yalnız açıklanmasını istediğim bir kaç nokta var.

"dünyaya bakış açılarının buğulu camların ardında sıkışıp kalmış olduğunu" ne demek? ne manaya geliyor? muhafazakar olmayanların, dünyaya ya bakış açıları buğulu camların ardında sıkışıp kalmamış mı? ya güldürmeyin adamı.

bundan yıllar önce babam bana iki nasihat vermişti.
1- sakın cahille tartışma.
2- eğer altın dişin varsa, karının yanında sakın gülme.

ikincisinin konumuzla bir alakası yok. yalnız birincisinin oldukça alakası var. ukalayım. sonuna kadar ukalayım. gayette g.tü kalkık ve insanları küçük görüyorum.

+ çağlayan mitingi'ne karşıyım arkadaş. cumhuriyeti ve atatürk'ü kullanarak akp'ye savaş açmaya karşıyım.

+ en sevdiğim renkte yeşil anasını satayım. her tarafım yeşil ulan. kim ne yapabilir.

+ örümcek kafalıyım.

ironi bir yana, kuş kadar beyinlerle, sınırlar aşılmaz.

(bkz: inadına susucam)
içerisinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğum güruhtur, hihihi...

altına imza atmam parmağımı basarım, okuma yazmam yok benim, "abi uludağ var yazar ol" dediler, kazayla düştük işte.
kendimi de bu grubun içine dahil etmek ister ve eklerim; (bkz: ben senin bildiğin muhafazakarlardan değilim)
(bkz: konservatizm)
(bkz: preservatism)
(bkz: arkadaşları içinde rencide etmek istemiyorum)
iyi 'hıfz' eden; sağlam hafızası olan yazarlar...
ekşi'de birkaç gün evvel bahsi geçmiş bir konunun kopyasıdır.

(bkz: nerede özgünlük)
bel altı yazılara, dini degerlere saygısızlıklara karşı olan, bulundugu ortamın çıkarlarının korunmasına destek veren yazarlardır.

muhafazakarlık yeşillik, otluk anlamına gelmiyor. her muhazafakar insan çaglayan'a tandogan'a karşı değildir, laiklige tu kaka gözüyle bakmazlar, her ailenin kendine göre düzeni vardır. muhazafakar edepsiz oğluda olabilir.

eger muhazafakarlıgın zıttı embesillikse, o bugulu camı görmek istemiyorum, çekin o perdeyi arkasında kalayım.
(bkz: sozlukteki muhafazakar tandans) *

Kimi; ala gazukludur, isteyene gazuğunu hediye eder.
Kimi; ulan çeker uzun uzun, evet sadece topu kesmez, topun inşaata kaçmasın ki ne yapabileceğini görme.
Kimi; mahzeni aydınlatan bir ampul gibidir.
Kimi; ağızda acı bir tat bırakan lahmacun olmuştur, yedikçe yenilir, o kadar lezzetlidir.
Kimi; robben olmuştur, istediği her an sanada golu atabilir!
Kimi; gitmiştir ama sen çok kaşınırsan seni kaşımak amaçlı gelir, once senle dalga amaçlı mırıldanır hebelemülele diye, sonra kapağını verir tekrar gider.
Kimi; gabriel omar batistuta gibi olmuştur, pek kasmaz kendini, golu atar "sus işareti"ni yapar sus diye..
kimi psikolojik tedavi görür.
(bkz: schizofrenne)
muhafaza ettikleri seye göre degerlendirilen yazarlar,
misal ben inancimi, imanimi muhafaza ediyorum kalbimde; sen, temcit pilavi misali desteksiz bikac provakasyon cümlecigini kücük beyninde..

sonra bir de dinazorun nesli tükendi derler.

e genc türkan saylanlari bu baslikta görmek icimi eritmedi degil.
gözlerim doldu, uzaklara daldim falan.

ama benden cünyır saylanlara tavsiye,
cilt bakimina dikkat, aman deyim..
(bkz: muhafazakar)
(bkz: hafızın hakkından muhafız gelirmiş)

(#1608989)

yürü bre yalan dünya
sana konan göçer bir gün
insan bir ekine misal
seni eken biçer bir gün..
herkes muhafazakardır.fakat muhafaza edilen ve saygı duyulan değerler farklıdır.muhafazakarlığı sadece Allah'a inanmak noktasında ele almak kelimenin anlamını tam olarak kavrayamamış olmaktır.mesele herhangibir kutsal dine inanmayan fakat aile bireyleri ve arkadaşları ile ilişkide kendince değer yargıları olan ya da genel değer yargıları tavizsiz bir şekilde benimsemiş olan birey de
kendi değerleri için muhafazakardır.tabi bu sadece basit bir örnekleme, fakat muhafazakarlığın farklı değerler üzerinde hassasiyetile durmak olduğu basit tanımlaması ve yukarıdaki basit örnekleme ile muhafazarlığı haspsettiğimiz dar anlamdan çıkarmamıza yardım edebilecektir.
akıllı ve zeki insan topluluğudur. *
1- muhafazakar, tutucu ve statükocu demektir.
2- hepimiz uludag sözlüğü seviyoruz ve kapanmasını istemiyoruz, biz onunla yaşıyoruz!!!
3- hepimiz statükocuyuz.

şimdi gelelim işin matematiğine:
1 + 2 = 3*

muhafazakar ne demek bilmeyen yazarın, kendisinin de bir muhafazakar olduğunu öğrenmesi sonucu hazin patlaması.
(bkz: insandırlar)
güncel Önemli Başlıklar