bugün

yer için sultanahmet camii'yi önerdiğim zirvedir.

editox : başlık üzerime kalmış. ama allah'a yakın olmak güzeldir di mi?
sultanahmet camii'nde olduğu takdirde katılma garantisi verdiğim(inşallah) yeni bir zirve hareketi-harekatı..

beyazıt ve süleymaniye olasılıkları da fevkalade işime gelmektedir..
pazar sabahı eyüp sultancamii olsun çıkışta gidelim pierre lotide haliçe bakarken simit yiyelim, çay içelim, ah güzel istanbuldiyelim, bir yahya kemalsinerjisi oluşturalım
olması muhtemel bi baslık eger bunu eksi sözlükte acsaydık alayımızı ucururlardı dedigim zirve.
ivedilikle yapılmasını dilediğim ibadet.
(bkz: ancak müminler kardeştir)
sırf bunun için istanbul 'a gidebilirim dedirten zirve..
din ve sözlük işlerinin birbirinden ayrılması gerektiğini düşündüğüm zirve.
sözlükteki bayanların gelmemesi için düşünülen otomatik dışlandığımız bir zirve daha
haremlik selamlık mübarek niyet...niyet ettiniz bi kere çarpılmayın...
imam secimi yapılırsa zekeriya beyaz hoca efendiyi önerecegim zirvedir.aramızda görmekten gurur duyarız.dimi efendim..

hemen arkasından gelen edit:müezzin olarakta yasar hoca fena olmaz hani..
önceki akşamında bir yurt binasında topluca maklube yiyeceksek katılmak istediğim zirve.*
Gerceklestigi ve Uludag Sozluk kurumdal yapisi altinda kabul gordugu takdirde uludag sozlukle her turlu bagimi kopartmama ve dolayisiyla "sozlukteki ilericiler gitsin, biz kendi kendimize takilalim" diyen cemaatci koyunlara gun doguracak zirvedir. * * *

Zirve ile namazin ne alakasi var kardesim, zirve geyik icin yapilir, namaz inanc icin kilinir. Sapla samani karistirip "biz buyuz, bizi boyle bilin" diye her ortamda bayrak acmak niye? Namaz kiliyorsan bana ne, bu kadar tantanasi niye? Kime ne bir baskasinin kildigi namazdan? Baskasi namaz kilinca ya da baskasinin namaz kildigini bilince cennetteki yeriniz garanti mi oluyor?

yaziklar olsun, bu ulkenin insanlarini bu hale getiren her turlu haciya, hocaya gebes siyasetciye, zubuk tuccar bozmasi demirkirata, mahalle kabadayisina yaziklar olsun. Yasayana lanet olsun, gebermisinin mekani cehennem olsun.
(bkz: ülke gidişatının sözlüğe yansıması)
* isteyen istediğine inansın kardeşim ne olucak, isteyen manaz zirvesi yapsın, isteyen maklube yesin size ne bundan size bunun ne zararı yada ne karı var, hiç kimseyi inancından ötürü aşağılamaya hakkınız yok, siz başkalarına saygı göstermiyosanız başkasından da saygı görmeyi beklemeyin. * *
Sözlüğün tüm küfürlü entry ve başlıkları silindikten sonra okutulup üflenmesiyle gerçekleşecek zirve.

ey cemaati müslimun bu seneki hac kayıtlarımız başlamıştır lütfen çıkış düğmesine bastıktan sonra mavi lehen'e sözlüğümüzün yaptırmakta olduğu cami için küçücük bir zuhurda bulunmayı unutmayınız. Cenab-ı allah yardımlarınızı şimdiden kabul etsin.

(bkz: uludağ sözlük mekke hac zirvesi)
(bkz: ahirette götümüze kesin girecek başlıklar)* *
Dini show unsuru zanneden bunyelerin sevinc cigliklari ile karsiladigi olasi zirvedir. Yazarkasa mumini tabir edebilecegimiz dini show unsuru zanneden bu bunyeler; dini show unsuru zannetmeyen, dini kendi icinde yasayan, sagda solda "bakin gorun ben muslumanim ona gore, bana da ihale verin, bana da is bulun, ben de yukselen degerlerin kuyruguna takilabileyim" cirpinislari sergilemeyen baska bunyeleri bu tur bir zirveye tepki gosteriyorlar diye dinsiz ilan etme hakkini kendinde bulabilirler. Dincilerin, sakirtlerin, neyi muhafaza ettigini bilmeyen sahte muhafazakarlarin dini kendi tekellerinde sanmalari, baskalarinin dinini olcebileceklerine (ki islam bunu en buyuk gunah olarak kabul eder) inanmalari, dini sov malzemesi yapmayani dinsizlikle suclamalari alisilmis davranis bicimleridir, yeni olan yukselen deger islamcilik ruzgarina kapilip artik baskalarina "git, defol" diyebilecek cesareti kendilerinde bulabilmeleridir.
(bkz: kametle)
(bkz: gideyim de bir öğle namazını eda ediyim hatun) (bkz: gelirken karpuz da alırım)
(bkz: hayyel es-salah)
hafta sonu ve mumkunse pazar gunune denk getirildigi takdirde, ister sultanahmet, suleymaniye ,isterse eyup sultan olsun katilmaktan imtina etmeyecegimiz zirvedir. biraz uzak buraya ama olsun. hani kocatepe camii olsa idi daha makbule gecerdi ama olsun. geliriz.

amma ve fakat! burada bir kac kelam etmeden gecersem ukde kalir. efendim bildiginiz uzere namaz farz bir ibadet oldugundan riya karistirmak, show [şov] malzemesi yapmak, bakin ben nasil mubarek bir muslumanim ki sabah namazi bile kiliyorum demeye getirmek veya herhangi bir cemaate tarikate mensubiyeti belli etmek maksatli olmasi soz konusu degildir. zaten bunu yapanlar "veyl olsun!" * denilerek kur'an'da kinanirlar ki allah muhafaza buyursun.

kaldi ki zirve olmasi munasebetiyle namaz sadece bir vesiledir, zirve yapilsa da yapilmasa da kilanlar zaten kilacagindan burada asil olan zirvedir, namaz degil. dolayisiyla havadan nem kapip vay efendim gericiler, yobazlar bilmem neler diyerek cemkirmenin luzumu yoktur, hem gereksizdir. dolayisiyla namaz kilmayanlar bile katilabilir ve piyer loti'de cay ve simit esliginde kilanlar kilmayanlar biraraya gelip muhabbet edebilirler.

diyeceksiniz ki "efendi gormuyor musun, millet mevzu henuz sanal iken birbirini yiyor. birde biraraya gelirlerse kan cikmaz mi?" efendim hicbir sey olmaz... bekliyoruz.
(bkz: ne seker i sam ne sima i arabiyye sulh u salah)
yallah namaza zirvesidir. gün birlik günüdür.