bugün

uludağ sözlük'ün istanbul bölgesi yazarları tarafından kurulması kararlaştırılan, uludağ istanbul'u temsil eden tek futbol takımıdır. amaç, uludağ sözlük bünyesindeki diğer takımları yenmek, onlarla amansız bir sidik yarışına girmektir. işte hepsi birbirinden yürekli sevgi pıtırcıklarından oluşan ilk 7;

teknikıl dayrektır: sir devedikeni

1- atan alır spor (gk)
2- can (dc)
3- haznedaroğlu (dc)
4- arjen robben (dmc)
5- elendil (amc)
6- eqin (fc)
7- fth (sc)

sahaya diziliş;

---------atan alır spor (gk)-------
-------------------------------------------
----can (dc)-----haznedaroğlu (dc)--
----------------------------------------
----------arjen robben (dmc)---------
----------------------------------------
---------elendil (amc)-------------
-------------------------------------------
------fth (sc)-------eqin (fc)---------

şimdi de bu birbirinden nezih futbolcu arkadaşları biraz daha yakından tanıyalım, irdeleyelim;

atan alır spor: takımın kalecisi, panteri, her şeyi. uzaktan gelen şutlarda etkili, ceza sahası içindeki pozisyonlarda ise reflekslerine hakim bir oyuncu hüviyetindedir. tek dezavantajı gözlükleri.

can: defansın emniyet birimi, sübabı. özellikle hava toplarındaki hakimiyeti ve topu oyuna hızlı sokuşu ile hem ofansif hem de defansif açıdan takıma pozitif etkileri olan kişidir.

haznedaroğlu: gençliğinin verdiği hırsla rakip takıma çifte dalmaktan çekinmeyecek kadar acımasız bir futbolcudur. fakat yine gençliğinin verdiği hız ve çeviklik ile rakip takımın ceza sahasına girmesine engel olmaktadır.

arjen robben: keşke kelimeler yetecek olsa da yorum yapabilsem. geçiniz.

elendil: orta sahanın maestrosu. bi nevi "pley meykır". kendisine gelen topları ileri uç elemanlarına aktarımındaki hızı, zekası ve becerisi ile takımın olmazsa olmazıdır. bu arada seri çalımları meşhurdur.

eqin: fazlalık olan 30 kiloyu verdikten sonra takıma çok daha fazla faydası olacak kişidir. hücum hattından santroforun arkasında asistçi olarak görev yapmaktadır. cüssesiyle rakip defansın sağa sola kaçışmasına sebep olur.

fth: işte tam bir hakan şükür tipi çağdaş golcü. boyu uzun olmasına rağmen yaptığı pres ile karşı takımın defansını bunaltan forvet kişisi. orta sahanın sürekli topla buluşturmak isteyeceği kişi. uzaktan şutları da etkilidir.

işte böyledir efendim. paşalar gibi bir takım oluşturmuş ve rakibimizi beklemeye koyulmuşuzdur. tabi bunca aslan yürekli, inanmış kişilerle oynamayı göze alacak bir takım çıkarsa.. (bkz: gönderme yapmak)

not: lütfen "milli" kelimesini başka yerlere çekmeyelim.
işte beklenen kadromuz sonunda hazırdır,
bursa, ankara.. bilimum şehirlerdeki yazarlara bu başlık altından sesleniyoruzdur, hodri meydan..

(bkz: burası istanbul alayına gider) *
birkaç ay içinde ankaralı yazarları toplayıp maç teklif edeceğim takım(ımsı)dır. aslen futbolcu olan kankam black_cool ve vakt-ı zamanında profesyol futbol oynamış redwinemania tarafından kurulacaktır kadro. ayrıca alaka açısından;
(bkz: yavaş gel de üstün başın dağılmasın)*
ister futbolcu, ister antrenor, ister tiyatro oyuncusu,
bu takımın karşısında bu sözlükte kurulacak hiçbir takım duramaz!!

(bkz: futbolcu arkadaslarınız da gelebilir) *
öncelikle; (bkz: az laf çok iş)
sonra; (bkz: laf var icraat yok)
futbolcu arkadaslara gerek yoktur, sözlükte aslanlar gibi çıkıp, canını dişine takacak birçok ankaralı olduğuna inanıyorum.*

ha tanım: uludağ ankara a milli futbol takımı'na yenilecek olan takımdır.
fenerbahçe cumhuriyeti milli takımına maç teklif edeceğizdir. zira kadromuzdaki tüm futbolcular türkiye cumhuriyeti takımlarını tutanlardandır. servet beni tutsundur. görüşeceğizdir.

(bkz: hodri meydan)
2 temmuz 2006 istanbul bursa futbol maci'na da mı aynı kadro ile cıkılacaktır, merak konusudur?
triskadan futbol takimi.ben tek,siz hepiniz olun yine yenerim lan sizi.*
(bkz: ben tek siz hepiniz)
(bkz: bana mahallede maradona derler)
eqini forvete alan zihniyeti kınıyorum * * * *
(bkz: uludag sözlük milli takımı)
süratim ve kısa boyumun verdiği avantajla içinde bulunmak istediğim organizasyon.
ankara ya da bursa ekiplerinden birinde forma giyeceğim için inceden rakip olarak gördüğüm...açıklarını öğrenmek için öm ile içlerine sızmaya çalıştığım futbol takımı...*
yaptıkları halı saha maclarını sozluge yazmayan; rakiplerine, hele bir siz gelin deplasmana, görürüz o zaman kac 8 yiyorsunuz diyen takımdır. *
"hani ben" dedirten organizasyondur. Bu takımda ali eren tipli, takoz bir defans lazımdır. *
(bkz: hayal mahsulusunuz hayal) *
antrenör, malzemeci, taraftar, ponpon kız, kulüp başkanıgörevlerini tek başıma üstlenme talebinde bulunduğum takımdır...
olmayan bir takım olmasıyla beraber, yedek bile oynayacağım düşünülse de affımı istemekte olduğum kadro. *
yedek olarak görev almak istediğim kadrodur..
şu sıralar sezonun yorgunluğunu tatil yaparak atmaya çalışan takımdır. gerçi hiç maç yapmadılar ama olsun tatili hakettiler.
güzel bir barbeque * organizasyonu ile sezonu geçte olsa açmak isteyen futbol takımı. * *
yenilmekten bıkmamış bir takım. *
boş entrye imza atıp 5 yıllık transfer olmak istediğim takımdır.
(bkz: 15 haziran 2007 uludag istanbul porto riko maci)
(bkz: 25 ocak 2007 uludag ist porto riko maci)
(bkz: 19 nisan 2007 uludag istanbul porto riko maci)
(bkz: 22 haziran 2007 uludag istanbul porto riko maci)
(bkz: 5 nisan 2007 uludag istanbul porto riko maci)
(bkz: 10 nisan 2007 uludag ist porto riko maci)
(bkz: 11 ocak 2007 uludag ist porto riko maci)
(bkz: uludag ist porto riko ocak 2007 maclari)
uludağ sözlük ankaragücü karşısında kendisini "eze eze yenilmekten" kurtaramayacak takımdır. ayrıca otoritelerin uludağ sözlük ankaragücü takımı karşısında şans tanınmadığı takımdır.
10 haftalık galibiyet serisinin ardından yorgunluk belirtileri gösteren ve son 2 maçta sözde rakibi porto riko'ya mağlup olan biricik aşkımız. devre arasından sonra bomba gibi döneceklerinden şüphemiz yok. bu arada gençlerin önünü açan tecrübeli abilerimizin ayrılmasıyla büyük derecede rotasyona uğrayan takımımızın kadrosu baştan aşağı yenilendi. emekli abilerimize kucak dolusu sevgiler.