bugün

Seks diyecem abaza dicekler ama seks! Beni bilen bilir ne kadar seksçi bir yapım olduğumu herkes bilir, on numara da çay demlerim yanina da puskevit arasına lokumu koyduktan sonra acayip keyiflenirim.
lviv desem karıları desem.
en beğenilen ; kızlar.

en beğenilmeyen ; pek bir şey yok

iyidir ukrayna. öyle kavgacı dövüşçü falan da değildir

ama ruslara bulaşmayın.
dayak yiyip gelmiş yazarlardır.

4 Entryden 3 tanesi dayak yemek üzerine. yemek aş olarak ne yenilir diye sorana da dayak anlatılıyor. Koca ukrayna'nın bir tek dayağı mı meşhur amk.
Gidişata bakıldığında iki şeyden birini yemiş yazarlardır.

Çok merak ettim şu an Ukraynalılardan en çok yiyen millet hangi millet? Merakımı mazur görüp istatistiğe boğun beni.
2013 yılında (bkz: kiev) e uçup ordanda 3 saat otobüs yolculuğuyla (bkz: luhansk)'a geçmiştim.
bu şehirleri nerden hatırlıyorum diye düşünen yazarlara ithafen, evet (bkz: rusya)nın askerleriyle girdiği şehirlerdi.

(bkz: beğendiğim) özellikleri;

-kızlar aynı fabrikasyon gibi hepsi çok güzeller.

-sigara, alkol, benzin çok ucuz.

-herhangi bir sataşma olmuyor.

(bkz: beğenmediğim) özellikler;

+kışın gitmeyin çok soğuk

+konaklama çok pahalı

+gündüz hayat çok yavaş akıyor.

+etrafta bir tek polise bile denk gelmeyebilirsiniz.

+turist mantığıyla fiyatları yükseltiyorlar.

+toplu taşıma araçları tam anlamıyla fiyasko.

+domuz eti olmayan sucuk, salam vs kolay kolay bulamıyorsunuz.

not: gitmek, görmek isteyen yazarlar özelden ulaşırlarsa daha ayrıntılı anlatabilirim.
öncelikle ukraynaya yazın gidin. dolayısıyla da odessa ya gidiniz.
illa kışın vizesiz bir ülke göreceğiz diyorsanız da buraya alalım sizi (bkz: sırbistan)
odessa da kalacağınız yeri iyi seçin.Ben güvenli ve konforlu olmasını tercih ederek arcadia boutique otele gittim.
Yine gitsem yine orayı seçerim. Aman diyeyim arcadia hotelle karıştırmayın.
Şehir merkezine gündüz gidin. Taksiyi otelden çağırttırın. Ne kadara götüreceğini peşinen konuşun.
Yalnız 60 grivniye gittiğiniz bir yerden dönüş için başka bir taksi 300 grivni isteyebilir şaşırmayın.
Şehir merkezinde potemkin merdivenleri gibi tarihi birkaç yer var. insanlar genel olarak kibar.
Elinizde sigarayla dolaşırken elinizden sigarayı alıp yürüyen tırreklerde yok değil.
Bulaşmayın, marlboro 5 lira.
Gece şehir merkezinde seamans diye bir strptiz kulübü var gidilebilir, ben gitmedim
çok tekin bir yere benzemiyordu.
Herkesin bildiği ve dilinden düşürmediği yer olan ibiza club benim de favorim.
Gündüz gidilebilir gözünüz gönlünüz açılır.
Deniz zaten bildiğiniz karadeniz, dalgalı siyah bir halta yaramaz. He havuzlar falan var bakın işte.
Girişi gece 40-50 tl arasında değişen fiyatlarda oluyor. Sanatçı-dj e göre değişiyor.
Boktan tarafı full kendi dillerinde ve rusça müzikler çalmaları.
içeri girerken dam sorunu falan yok tabi ki. Fiyatlar gayet uygun.
Fiyat listesi sitelerinde var zaten ama örnek olarak hoogarden bira 7 lira, bir jack 6 lira gibi rakamlar.
Gece bira içmeyin, yapmayın bunu. Al bir jack ağır ağır takıl.
Alkol kaldıramıyorum dersen rom+kola al lıkır lıkır götür.
Müziklerden çok anlamadığım için sığır gibi içmiştim ben.
Birileriyle tanışmak için bakışma olayı yok, bunu unutun.
Eskiden dansa davet diye bir oyun oynardık. Burada hala oynuyorlar bunu.
Düşünün, 3 kız gelmiş oynuyor, birini beğenen yaklaşıyor karşılıklı oynamaya başlıyorlar.
Kız beğenirse karşılık veriyor ve çocukla başka yerde dansa devam ediyor.
Beğenmezse kızları da alıp gidiyor. Yok arkadaslarımı tek bırakmayayım,
yok ben tanımadıklarımla konuşmam olayı yok.
unutmayın ki içtiğiniz jackle ortamın kralı siz değilsiniz. Petrol zengini araplar gibi davranmanın alemi yok.
Bu söylediğim şimdi saçma gelebilir ama orada anlarsınız. Fiyatları ucuz görünce abarttıkça abartıyor insan.
45-50 yaşlarında, akp bıyıklı iki devlet memuru gördüm ben gece kulübünde kıza “pişt” diyen.
Kız bakıp gidince de birbirini dürtüp yavşak yavşak gülen cinsten.
Dışarıda her kadına parayla benimle birlikte olur gözüyle bakmayın. Baksanız da boşa olduğunu anlayacaksınız.

Yemek için mc donalds var bilinen ama tavsiye etmem. Ben beğenmemiştim siz bilirsiniz tabi.
Pizzacılara gidin. Koca bir pizza+stela bira 18 lira gibi bir rakam.
Para konusunda tavsiyem de şu olacak. Dolarları bozuk götürün ve her seferinde 50 dolar bozdurun.
Ben gittiğimde 1 lira=7,5 grivniydi. Ben 8e yuvarlayıp hesabımı öyle yapıyordum.
Taksi ücretini 500 grivniden 400 e çekince sevinmeyin 10 lira falan indirim yapmış oluyor.
Toplu taşımaya girmeyin, rezalet araçlar var görürsünüz.
Yürürken ıssız yerlere sapmayın, gece çok tekin görünmüyor.
Marketlerden abur cubur alın. Otelden çıkmadan kahvaltı niyetine.
Ve içki alın. Otelden çıkmadan biraz için güzel oluyor.
Giderken lokum götürün, resepsiyonistlere falan verin.
Çok faydaları dokunuyor, zira çekinmeden her şeyi sorabileceğiniz kişiler onlar.

Bahşiş diyerekten cebinizdeki metal bozukları bırakmayın insanlara.
Almıyorlar göt gibi kalıyorsunuz. 40-50 grivni atın en azından.
Genelde beklemiyorlar ama ilgilenen birisini gördüğünüzde de yapın bunu.

ingilizce bilen sayısı az. Çok da sorun olmuyor açıkçası.

Bir özel ricam var, gidince şu türkleri insan gibi temsil edin.
Amk yerinde ilk konuştuğum adam bana Türkçe” kari lazim mi?” dedi.
“50 usd, 1 saat” dedi, tüm parmaklarını birleştirip dudağına götürdü,
“mucccuruk” diye ses çıkardı.

Kadınlara hayvan gibi bakmayın, bir yerlerde sizi gösterip dalga geçen başka türkler var unutmayın bunu.
Kiev universitesindeydim, rusya ukraynaya girmese şuan hala daha ukraynadaydim. Gurbette 18 kilo verdigim ulke. fitnessa yazilmistim bayan Pauline hocam sayesinde tabiki cok guzel hanimdi. Bir gun eve davet etmistim kabul etmedi tabi. Neyse bir gun kievde Carribbean Clubda armanilerimizi giydik ukranyada tabi pahali, girdik ortama eve getirmistik hatunlari ictigim vodkanin haddi hesabi yoktu anilarim depresti. Her gun nugget ekmek yiyordum. Bir gün pauline hoca teklifinin gecerli oldugunu mu soyledi bende arkadaslari evden yolladim ve hayatimin unutamayacagi bir hatunla gece gecirmistim hatunda cok diri fit hatundu Ukraynanin yeri benim icin ayrıdir.