bugün

(bkz: Kafam girsin)
ayakları yere basmayan yarım akıllı tikican ve ikoncanların ayaklarının yaz kış yere basmasını sağlayan gereksiz pahalı bot.
bugün capacitydeki bambinin önünden geçerken 2 günlük kampanyası dolayısıyla 99tlye inmiş olan ve garip şekilde insanların sanki 5 tlmiş gibi davranıp akın akın saldırdığı çizmemsi bottur.yağmurlu havada giyilmemesi gerekir zira bot bot olmaktan çıkmaktadır.
adının ugly'den geldiği düşünülen bot.
her gün bir insanın ayı ayağına patisine falan benzettiği giysi. bokuma benzer aslında.
geçen sene gururla giydiğim, bu sene soğumaya başladığım bot. bir şey illa ki neden trend haline gelmek zorunda bilmiyorum. tabi burada demek istediğim "ben sizden önce giyiyordum" olayı değil. ama gerçekten de öyle, kaşla göz arasında moda oluverdi meret.
sırf hava olsun diye tiki gençlerimizin aldığı bot türü ayakkabı.
Ayağı sakat olan ajda pekkan alçısını gizlemek için giyiyordu; kafadan sakat yurdum kızları da mallıklarını gizlemek için.
moda denen dinin kadınlar üzerinde ne kadar etkili olduğunu gösteren ayakkabı.

bak söylüyorum, bugün modacılar paçalı babaanne donu moda desinler, tüm kadınlar koşa koşa semt pazarlarına giderler.
eskimoları hatırlatan ayakkabı çeşidi. ne zaman giyen birini görsem, eskimo görmüş gibi hissediyorum kendimi.
ne kadar çirkin görünümlü olursa olsun, kötülenmemesi gereken bot modelidir. dolaylı yoldan bu işten para kazanan biri olarak, alın verin ekonomiye can verin demekteyimdir efenim.
(bkz: pençe)
bir ara sanırım puma idi. boksör ayakkabısı her dallamanın ayağındaydı. tiksinç ve kuskunç bir görüntü sergiliyordu. ugg de aynı bokun laciverdi.
nedense bana eskimoları çağrıştıran çizmedir..

çok şık görünmezler..ama yalnızca bi kaç kızın ayağında görsek şirin bi basitliklerinin olduğundan bahsedebilirdik..

kendine özgülük gibi değerlere çok uzak kalmış gençliğin,moda olduğu için bunların üzerine de atlaması bu çizmelerin en büyük şanssızlığıdır..

aslında bu şık olmayışları,basit görünüşleri onları modaya karşı bi konuma bile koyabilirdi..

yanlış ayaklarda boy göstermeleri onların kör talihi olmuştur..

sıcak tutuyorlar mı..su alıp ıslanıyorlar mı bilmem ama kışa uygun bi görünüşteler..

bi de yazın sonlarına doğru ortaya çıkmış,ön tarafı parmak arası terlik,topuğundan yukarısı bileği de içine alarak çizme olan ayakkabılara ne demeliydi..

işlevin bu derece gözardı edilmesi görünüşe de bi nevi ucubelik katıyodu..

onları düşününce uggleri öpüp de başımıza koyıcaz galiba..
sıcak tutuyor inanılmaz, ayrıca çok da rahat. gerçi bu yüzden kullananı var mı bilemiyorum da..son dönemde sahteleri sarmıştır dört bir yanımızı.
almanya'da yanlış hatırlamıyorsam 25 sene evvel moda olan ayağın kabı.
dar kotlarla ve taytla(tabiki bunları giyebilecek bacak güzelliğindeki bayanlarda*) gayet güzel gözükebilen bot çeşididir, özellikle açık kahverengi renkli olanları çok sempatiktir.
pek tabii ki çaktırmadan, kanıksamayla yerleşen çirkin ayakkabı..

bu hızla giderse yayılımına, yakın zamanda herkes alışacağından güzel bulanların sayısı artacaktır, 4 kadından 8'i bunlardan giyerek hem "normal" hem de yer yer "şık" bulunacaktır..

büyük tehdit altındasın dünya!
ergen kızları ele geçiren yeni popüler kültür neferi.

edit:popüler kültürün esirleri hemen başladı eksilemeye
kızların sarı çizmeli mehmet ağa modunda gözükmesini sağlayan şey.
yazın serin kışın sıcak* tuttuğu söylenen pahalı ayakkabımsı varlık.
onun yerine git adam gibi cat bot al, paran da cebinde kalsın artiz kızım benim.
türkçe'ye postal diye çevrilmesi gerektiğini savunuyorum*.
edit&son dakika tespiti: anaaa sözlükte garı varmış ya la!
bazı modellerinin boyutlarıyla eşeğin şeyine su geçirmiş markadır.

http://www.newugg.com/wp-...ds/2009/04/0658349100.jpg

hadi uzun boylular giyince gene bi derece. ama kısa boylu ve kilolu hemcinslerimde bu görüntüyü kaldıramıyorum be sözlük. moda diye vücut şekillerine bakmaksızın poponun biraz altında biten tuniklerin altına giydikleri taytlar gibidir bu da. tek kelimeyle "basit".
ayrıca erkeklerde de feci komik duruyor.

http://www.seriousrunning.../running-in-ugg-boots.jpg
çok garip bir giyinti, ama fantazilerimizin süsü olmuştur kendileri, sadece ugg giymiş kız, agent provocateur jartiyerli ve ugglu kız, ancak bu şekilde sevimli * hale getirebildik.

edişınıl: her kız için geçerli değil bu fantaziler, koca popolu, sosis bacaklılar kadro dışında zaten, onları avustralyaya yolluyoruz, kangurularla ponk ponk zıplamaya.
fetiş objesi olarak kullanışlı olan ama günlük hayatta kızları dişi tarzana çeviren zımbırtıdır.
(bkz: ugglarla futbol oynamak)