bugün

6 sene olduktan sonra 'hmm ne doktorusun? peki o zaman' sözlerine maruz kalınmamak için, memlekete, hastalara daha çok yardım edebilmek için uzmanlığa açılan bir kapıdır tus. hazırlanması da ayrı bir iskencedir. onca ders, onca terimi deli gibi çalışsan ertesi gün unutuyorsun. bugun 5 saat çalıştım ey sözlük. sevindim de helal lan bana dedim. diğer hazırlanan arkadaslara sorduğumdaysa 8(sekiz) 10(on) saat çalıştıklarını duydum. ne diyem lan helal olsun. at gibi yarıştıranlar utansın.
Ailemde tıpçı olan herkesin kazandığı sınav. Kardeşim de diş doktoru eylülde bunun dusuna girip çene cerrahı olacak inşallah.
çevremdeki arkadaşlarımın yavaş yavaş kazanmaya başlamasıyla benim de kolları sıvayıp 1 eylülde gerçekleşecek olanı için şaka maka çalışmaya başladığım sınav. artık 1,5 senelik pratisyen hekimlik macerama son vereceğimi düşünüyorum.
(bkz: ben doktorum)

Yürü be, kim tutar seni!
Uzmanlık puan ve sıralamaları.

görsel
şu sıralar çalışmaya başladığım, çok büyük oranda bellek yeteneğine dayalı, hekimlik pratiği ve profesyonalizmi yerine atipik medikal bilgilerin başarıda belirleyici olduğu zor sınav. hedef ankara'da (ankara, gazi) ya da izmir'de (ege) beyin ve sinir cerrâhisi. umarım bu entryi zamânı gelince "artık bir beyin ve sinir cerrahisi asistanıyım" şeklinde editleme şansına erişirim.