bugün

türkçü yazarlardır.*
hüseyin nihal atsız en bilinen türkçü yazar ve şairdir.

atsız ata gibi nicesi vardır efendim.
(bkz: nejdet sançar)
(bkz: ziya gökalp)
(bkz: lanheiste)
ben de türkçü bir yazarım. uludağ sözlük yazarı.
yazı, makale, hikaye ve romanlarını her okuduğumda Tanrı Dağı'nı düşleyip, uçsuz bozkırda at koşturduğum, düşmana karşı ok gezlediğim hayallerimin ilham kaynaklarıdır. günümüzde sayıları yok denecek kadar azdır. Cumhuriyet kuruluş döneminin ve izlenen politikaların gizli kahramanlarıdır.
türk ırkının üstünlüğüne ve bütün türklerin kardeş olduğuna inanan yazarlardır.
türk vatanını,türk milletini ve türk devletini ebediyete kadar yaşatma arzusunda olan yazarlardır.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
sözlüğe gerek bilgi, gerekse genel kültür açısından katkıda bulunan; bölücü-hain tayfasına karşı mücadele veren sahipsiz yazarlardır.

kendi yurdunda, adı türk cumhuriyeti olan bir ülkede her zaman dışlanmışlığın, hor görülmüşlüğün, sürgün edilmişliğin adıdır türkçülük. nihal atsız'ın yolların sonu adlı şiiri kendi yurdunda dışlanmanın, horlanmanın, sürgün edilmenin ve işkenceye uğramanın bir özetidir.

--spoiler--
Bu gün yollanıyorken bir gurbete yeniden
Belki bir kişi bile gelmeyecektir bize.
Bir kemiğin ardında saatlerce yol giden
itler bile gülecek kimsesizliğimize
nihal atsız
--spoiler--
Demek isteyen adam. Ne mutlu türküm diyene. Türküm türkçüyüm.
allah (c.c) müslüman türkü korusun, müslüman olmayan türk'e de hidayet versin. düsturunu benimsemesi daha iyi olacak yazarlardır. *
--spoiler--
kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

sızlasa da gönüller düşenlerin yasından
koşar adım gitmeli onların arkasından.
kahramanlık; içerek acı ölüm tasından
ileriye atılmak ve sonra dönmemektir.

yırtıcılar az yaşar... Uzun sürmez doğanlık...
her ışığın ardında gizlidir bir karanlık.
adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık;
göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir.

kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
bunun için ölüme bir atılış gerekir.
atıldıktan sonra bir daha dönmemektir...
--spoiler--

hüseyin nihal atsız.
--spoiler--
Türk duygusu her Türkçüye en tatlı kımızdır;
Türk ülküsü candan da aziz bayrağımızdır.

Bayrak ki onun gölgesi Bozkurtları toplar;
Bayrak ki bütün kaybedilen yurtları toplar.

Nerden geliyor? Tanrıkut'un ordularından!
Lakin bize bir beyt okuyor kutlu yarından:

Darbeyle gönüllerde yatan ülkü silinmez!
Atsız yere düşmekle bu bayrak yere inmez!..
--spoiler--

Hüseyin Nihal Atsız
--spoiler--
türk milleti var olsun
türk yurdu sağ olsun
hainleri kahretsin
tanrı türk'ü korusun
--spoiler--

vaktiyle bir atsız varmış
var olsun!
intikamlarıyla tarihinin yönünü değiştirecek olan gerçek türk ırkının yazarlarıdır. hainlerin uykularını kaçıracakları günler yakındır.
(bkz: teflon) *
kendi görü$ünden olmayan yazarlara kürçü diyerek hakaret ettiğini sanan zerzevatlardan olu$an bordo klavyelilerdir. türçülük çok gurur duyulacak bir $ey ya hamıınaa.
osmanlı'yı türkçü zannedenler tarafından kendilerinin de dahil olduğunu sananların olduğu yazarlardır. lan osmanlı'nın neresi türk? tarihin her döneminde mezhep farklılığı yüzünden türkmenleri katleden, sırp, yunan, rus karılarıyla evlenip soyunu bozan, yüksek devlet mertebelerine devşirmeleri getiren, osuruktan şairleri türkmenleri aşağılayan osmanlı'ya lanet okumak her türkçünün baş görevidir.

nokta.
(bkz: tanrı dağı kadar türk hira dağı kadar müslüman)
ziya gökalp, nejdet sançar, hüseyin nihal atsız, ismail gaspıralı, atatürk * attila ilhan, arif nihat asya, ömer seyfettin, namık kemal, orhan şaik gökyay, mehmet emin yurdakul, ahmet vefik paşa gibi türk şair ve yazarlardır. aynı zamanda şu anda uludağ sözlükte yazar olan türkçü arkadaşlarımdır.
fetocu ajanların hezeyanları bitmek bilmiyor. lan atsız'a, yusuf akçura'ya, ziya gökalp'e çapulcu diyen adamı önde gezdirirler.

en büyük türkçü yobaz yavuz, yobaz fatih, yobaz bayezid tamam mı yavrum? hadi git kumda oyna.
öncelikle türk tarihindeki bütün karakterlere sahip çıkması gereken türktür.

yok osmanlı türk değildi, yok türkmenler türktü, yok şunlar alevi'ydi yok bunlar sünni'ydi gibi saçma sapan liseli muhabbettlere giren insanlara pirim vermemesi gereken insandır türkçü insan.

türkçü insan, tüm türk tarihine adamalıdır kendini, islam öncesi ve sonrası. tüm türk dünyası ile ilgilenmelidir. asla ve de asla türk ayrımı yapmamalıdır. hiçbir partiyle direk alakası olmamalıdır, çünkü türkiye'deki tüm partiler amerikanın kontrolündedir. çünkü partiler, paragöz ve göt yalayıcıların bir araya gelip vakit geçirdiği yerlerdir.

son sözüm de şu koca osmanlı imparatorluğuna türk değil diyen anası babası belli olmayan, akp nin eğitim sisteminden geçmiş yeni yetmelere.

sizlere ne okutuyorlar, ne yediriyorlar bilmiyorum ama önce güzel bir türk kahvesi içip kendinize gelin. osmanlı nın var olduğu dönemlerde bile avrupa, osmanlı dan bahsederken, ''türkler'' derlerdi. çok ama çok nadir ottoman kelimesi geçerdi. saraya iki yabancı gelin geldi diye koskoca osmanlı imparatorluğu kırma bir imparatorluk olmaz. ayıca imparatorluk vatandaşları, bal kovanındaki arılar gibi bir kraliçeden üremez. vatandaşlar birbirleriyle çiftleşerek ürerler. yani saray ın nüfus artışına katkısı sıfır denecek kadar azdır.

bir lafımda şu ''osmanlı türkmenleri öldürdü'' diyenlere olsun.

a be kıraç tilkisi facebook kullanıcısı, osmanlı, devletin bekaası için kendi kardeşlerini dahi öldürüyordu. padişahların dahi önemi yoktu, aslolan devletti. ayrıca türkmenleri türk oldukları için öldürmediler, mezhep farklılığından dolayı birçok kez savaştılar. osmanlı da türkmenleri kesti, türkmenler de osmanlıyı çok kesti zamanında. sonuçta her ikisi de türk tü.

çok yüzeysel geçtim, çok daha detaylı bilgiler için lütfen kitapçılara bir göz atın.
--spoiler--
ecdada sövmeyi görev bilen o sözde türkçüler bana bir tane ecdada söven Türkçü yazar referans göstersin?

Atsız'mı? Akçura'mı? Gökalp'mi?

ecdada söven sözde türkçüler cahil yada ajandır Türkçü değil çapulcudur!
--spoiler--

türkçüyüm diyen birisi çıkıp ecdada asla sözmez. ancak oturur aklı başında eleştiri yapar ve bütün türkçüler bu eleştiri hakkına sahiptir. bu eleştiriler birileri tarafından "ecdada sövmek olarak" değerlendiriliyorsa yanlış yapılıyordur bu bir.
türkçü olmak için kimseden de izin almak vs gerekmiyor, bu da iki.
türk islam sentezi türkçü camia tarafından hoş karşılanmaz, çünkü halen hristiyan, tengrici ve şaman olan türkler vardır ve onları dinleri nedeniyle dışlayamayız bu da üç.

şimdi gelelim şu ecdada sövme konusuna.
osmanlı kuruluş dönemi dışında türk değildi. türkleri sürekli dışladı, görev vermemeye çalıştı. osmanlı'nın asıl çöküş nedeni de tıpkı selçukluların yaptığı gibi türkmenleri dışlayıp küstürmesidir. 36 sultandan yalnızca 4 tanesinin annesi türk iken; 220 sadrazamdan yalnızca 10 tanesi türk iken ve şimdi anlatamayacağım kadar türkleri dışlamış bir osmanlı'nın türklüğünden bahsetmek fazlaca doğru değildir.

gelelim yavuz adlı padişaha. adam yalnızca 8 yıl yaşamış ve bir tek hristiyan-yahudi öldürmemiş. yaptığı bütün savaşları türklerle yapmış.
mısır'da kurulu olan memlük devleti; yönetici tabakası ve ordusu türklerden oluşan bir devletti. sağolsun yavuz sultan selim mercidabık'ta savaşarak bu devleti yendi, türk türkü kesti.
iran'da kurulu olan safevi türk devleti; yöneticileri, ordusu ve tebasının çoğunluğu türk olan bir türk devleti idi. yapılan savaşta türk türk'ü kesti.
ridaniye savaşı; memluk türk devleti bu savaşla yavuz sultan selim tarafından tarih sahnesinden silindi.
celali isyanları ve kesilen onbinlerce alevi-şii türk.
ayrıca o zamanlar neredeyse tamamında türklerin yerleşik olduğu güneydoğu anadolu ve doğu anadolu bölgesi'nindeki türklerin büyük bölümü alevi-şii oldukları için iran'a sürüldü. ozamanlar iran zagros dağlarında yaşayan sünni kürtler doğu anadolu ve güneydoğu bölgesi'ne yavuz tarafından yerleştirilerek ileride çıkacak büyük bir sorunun temelleri atıldı.

şimdi, tarihi tartışırken " yok ozamanın şartları vs." demenin anlamı yok. adam türklerle savaşmış mı; savaşmış. hep türk öldürmüş mü; öldürmüş. hiç hristiyan öldürmemiş mi; öldürmemiş. işte bu nedenlerden dolayı sevmiyorum bu padişahı. bu da bir türkçü olarak benim en doğal hakkımdır.
neticede türkçülük kimsenin tekelinde değildir ve türkçü olmak için kimseden icazet alınmaz.

not:alevi, şii vs değilim; mezhep kullanmıyorum.
kür şad'ın torunu, bozkurt soylu yazarlardır.
(bkz: l enfant sauvage)
kralını tanımam, bana attila' yı verin.