bugün

hayatta en çok istediğim şeylerden biridir.türk olmak elimizde miydi? ispanyol doğsaydık türklere mi sataşacaktık acaba?
türk'ün alınyazısı olan dünyada düzeni kurma ülküsünü yerine getirmesini istemeyen soysuzların düşüdür.

kaldı ki türkler'in ırkçı olduğu da koca bir yalandır. türk, kendi ırkını sever ama başka ırklara da saygısı vardır. yeter ki saygı duyulacak bir tarafı olsun; yeter ki soysuz olmasın.
(bkz: imkansız)
genelleme yapmak yanlıştır. ben türküm ama ırkçı mıyım, hayır. derim ki;ırkından, dilinden, dininden bana ne. insan olsun insan.
önce ''insan nedir'' kavramını öğretmekle başlanması gerekir. daha sonra ''türk'' kelimesinin ayşe, fatma mehmet vs. gibi ( sadece örnek olarak verilmiştir) bir isim olduğu öğretilmelidir.
türk ırkı üstündür . haklılardır. bu kadar devlet kur bu kadar tarih yaz.

170 kusur devletleri var. 1 tane devleti olmayanlar ezilir bu durumda.
ıkçı bir dünyanın, globalleşme, demokrasi, barış, kardeşlik maskelerine kanmayan bir avuç uyanık insanı da uykuya davet etmektir.
bırakın da derin uykunuzda ırkçı milletlerin canavarlaşmış arzularından tatlı canlarınızı koruyalım.
allah tan belanızı istiyorsunuz anladık da bize gareziniz ne de bizi de yanınızda istiyorsunuz onu anlamadım.
yüce türk dedi ki ne mutlu türküm diyene.
ırkçılık bir gerekliliktir ötesi komedidir. bugün bir abd'li abd bayrağını duvara asınca "ayy ne harika olmuş odasının dekor tasarımı denilebiliyorken aynı uygulamayı bir türk yapsa "pis ırkçı" oluyor. bunu bize yaptıran da bizzat dış mihraklardır. her memleketin insanı kendi ülkesinin ve ırkının manyaklık boyutunda sevdalısıyken niçin bizim üzerimizde bu tür oyunlar oynanmaktadır oturup düşünüp bünyeye ayar verilesidir.
nazarımda ırkçı bir ifadedir.
insanları genellemek zaten başlı başına yanlış, bir de tutup on milyonlarca insandan oluşan milletleri genellemek ise hem yanlış hem de kibar tabirle cahillik olur.

"kürtlere bölücülük yapmamayı öğretmek" ifadesi ne kadar yanlışsa bu ifade de o kadar yanlıştır, ne kadar doğruysa da o kadar doğrudur.
dinin, tanrısal bir şeyin nasıl ırkçılığı olur gerizekalı deyip türklüğün ırkçılığını eleştiriyorsun demek gerekiyor bazen çevredeki andavallara. bazen insanlar aval aval konuşurken unutuyorlar. şuan üzerinde konuştuğunuz topraklar türk ırkının kanını dökerek dandanakan ve malazgirt ile yerleştiği topraklardır. ırkçıyım ve kültürümü korumak benim için bir görev. ırkçıyım çünkü bana bırakılan mirasa karşı sorumluluğum var. bir sokak fahişesi olsaydım ve herhangi bir kültürel aktarım şerefini taşımasaydım bende bir kenara oturur ırkçılığı karalardım.

bırakın ırkçılığın şerefini de, sizin gözünüzde olan ayıbı da bize kalsın. bizler şeref va vatan uğruna kan akıtmaya da dökmeye de hazır insanlarız. çünkü şeref yalnız insanlarda olan bir duygudur. kekolar ve yobazlar anlamazlar. bunun içinde tiksinir dururlar...

(bkz: ne mutlu türk doğana)
türk'ün yalnızca bir ad olduğunu iddia eden soysuzların yapmak istedikleridir.

oysa türk dediğin yalnızca bir ad değildir. türkçe'dir. on beş bin yıllık bir geçmiştir. çağlar açmış, kapatmış bir soydur. koskoca bir kültürdür. cengiz aytmatov, nihal atsız, emir timur, kamal atatürk, bumin kağan, mete han ve daha nicelerdir. çocuğunu çıplak bırakıp yurdunu kurtarmak için top mermisini battaniyeye saran kadındır. gerekirse hana karşı çıkan hatundur. beş yaşında koç sırtında at binmeyi öğrenen çocuktur. at binmede, kılıç çekmede, ok atmada kendini yenmeyenle evlenmeyen kızdır. dünya yalan söylese tek başına doğruyu savunmaktır.

gidin şimdi kırmalığınızın size neler verdiğine bakın. türk'e söz edecek kişiler olmadığınızı görün. ve kendi derdinize yanın.
türk doğmak;tercih değil sadece şanstır.ispanyol bir ana-babadan doğsaydık '' bırakın beni uleyynn,ben türk olacağım'' mı derdik acaba?
(bkz: deveye hendek atlatmak)
(bkz: geri* lerden gelen bir genelleme daha)
kim öğretecektir merak edilen konudur. devletsiz ezikler mi ?
atatürk milliyetçiliğini anlamak yeterlidir.
insanoğlu var olduğu sürece milliyetçilik olacak ve tabi ki ırkçılık da olacaktır. bu yüzden kürtlere ve türklere ırkçılık yapmamayı öğretmek imkansızdır.
ırkçılık değildir yaptığımız, milliyetçiliktir. Hem bu yüce halk, ferdlerinin ırkçı olmasını bile hakediyor.
Eğer bu halk milliyetçi olmamayı öğrenseydi başka milletlerin boyunduruğu altında yaşamayı da öğrenirdi. Çok şükür ki öğrenemiyor.
zorlu bir eğitim süreci olacaktır.
öncelikle türklerin komşularına ırkçılık yapmamayı öğretmekten geçer. yunanistan'da, bulgaristan'da veya ermenistan'da canı sıkılanın türk bayrağı yaktığı, dünyaca ünlü sanatçılarının konserlerinde türkler ve köpekler giremez diye yazılar astığı, faşistliğin dibine vurmuş bu ülkeleri tehlike olarak görüp bizim de ırkçılığa kaymamız oldukça doğaldır.
Türkler milliyetçilik yapsa şuan pek çok toplu mezar ve her gün bir başka ırka mensup vatandaşa saldırı haberleri olurdu ülkemizde. Bunlar var mı ? Yok.. Demek ki harbiden bilmiyoruz milliyetçilik yapmayı.
damarda asil kan olunca ister istemez... yapacak birşey yok.
türkiye de medya gücünün hemen hemen çoğunun sola meyilli insanlardan oluşması ve ya bunların kontrollerinde olması sebebiyle ayrıca;
türkiye deki solcu, demokrat, sosyalist gibi ifadelerin tümünün
komünizmle, kürt milliyetçiliği ile bağdaştırılmış olması
ve sanki okuyan her insan sol görüşlü, cahil kalabilmiş herkes sağ görüşlüymüş, milliyetçiymiş gibi sanılmasına yol açılmış olmasından kaynaklıdır.
- doğduğunuz yerin takımını tutmak da milliyetçiliktir, ingiltere yi düşünün.
- geleneklerine bağlı olmaktır, japonya da çocukların geleneksel dövüş sporları eğitimi almak zorunda olduklarını düşünün.
- fransızın neden ingilizce konuşuyorsun, fransızca öğrenmedin mi sorusunu düşünün.
- amerikan filmlerinde, hey dostum ben amerikan vatandaşıyım zırvalamasına kulak verin.
türk ve türkiye hiç bir şekilde milliyetçi değildir.
milliyetçi, ırkçı ve kafatasçı olan faşist pekeke dir.
deliler ikinci kez delirmezmiş.
çok komik bir söylem, iddia, önerme artık her neyse.

çünkü ülkemizde kelimenin tam anlamı ile "ırkçı türk" yoktur.

eğer olsaydı, ilk önce bu saçma şeyleri dile getirenlere muamele geçerlerdi.

milliyetçiliği, "ırkçı" kılıfına sokmaya gayret gösteren zavallılar, şunu iyi bilin eğer bu ülkede türkler ırkçı olsaydı, bugün ülkemizde türk dışında hiç bir etnik kimlik kalmazdı.

ama öylemi, türkler kendi öz vatanlarında neredeyse ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor, biraz edep yahu.