bugün

kesinlikle ve kesinlikle doğru olan bir önerme. türkler ve ermeniler bu topraklar üzerinde yaşayan iki kardeş millettir. kimse aramızı bozmaya çalışmasın. ermeniler bir kere bu topraklarda yüz yıllardır beraber yaşadığımız insanlar, ne yüzle onları dışlayabilirsiniz??

osmanlı bir cihan devletiydi ve ne kadar türklerinse ermenilerindi de. hem zamanında bir sürü kız alıp vermişiz birbirimize, akrabalıklar kurulmuş, dostluklar pekişmiş..
ermeniler çok çalışkan ve kurnaz bir millettir aynı zamanda, takdir edilmeleri gerekir. olmayan soykırımı olmuş gibi gösterebilmişlerdir.

gerçi tam tamına soykırım yok denemez de neyse...
bu konuda hrant dink'e* katılıyorum.

bizi birbirimizden ayırmak isteyenler eksilesinler.
kesinlik belirten not: trollük için değil insanlık için açıldı başlık.
soykırım yalanını abartılı bir şekilde gerçekmiş gibi anlatan kukla bir devletin kardeş olamıyacağını belirtemeyen cümledir. tarih boyunca kardeşlik duygusu beslememişlerdir kanıtları rus arşivlerinde bile olan belgelerdedir. devletlerin yakın tarihte yaptığı roller onların bize kardeş olduğunu göstermez.
(bkz: kalleşten kardeş yapımı için faideli bilgiler)

edit:[görsel ]
yanlis, yanlis degil de eksik laf...

butun insanlar kardestir lan.
ne yazık ki doğruluğundan hala şüphesi olan insanların ciddiye almadıkları önermedir.
uzaylılar ve dünyalılar kardeştir önermesiyle doğru orantılı bir başlıktır, yanlıştır.
(bkz: yaşasın halkların kardeşliği)
o yüzden yıllardır öz kardeşlerimizle kavga eder gibi kavga ediyoruz.
ama farkı şu; biz evdeki kardeşimiz dayak yemesin diye kavgayı kendimizin başlattığını söyler; dayağımızı yer, otururuz.
ermeni kardeşlerimizse tam tersini yapar, bu küçücük farkı abartmaya gerek yok.
durumun evdeki kavgalardan tek farkı; adına '' ermeni soykırımı'' dedikleri kardeş kavgasının evin dışına çıkıp insan hakları mahkemesinde tartışılması, o kadar.
o kardeş bu kardeş, ben istemiyorum aq onlar gibi kalleş kardeş.
Rumlarla, Yunanlılarla, Kürtlerle de kardeşiz dimi? Neyin kafasını yaşarken açılmış bir başlıktır acaba diye düşündürür kişiyi.
- Türklerle ermeniler kardeştir.
- alkol var mı genç?
- kardeştir ama..
- alın bunu arabaya al al al al

(bkz: türkler ve madagaskarlılarda kardeştir)
hangi kardeşlik?
(bkz: hınçak)
(bkz: taşnaksütyun)
(bkz: asala)
(bkz: asala tarafindan sehit edilen diplomatlar)
(bkz: yala oğlum)
israil öldürür, ermeni gelir katleder, pkk vurur...
evet hala kardeşiz...
Evet evet haklısın!
1. Dünya Savaşı sırasında Rus ordusuna yardım eden, Osmanlı ordusunu arkadan vuran ve sivil vatandaşlara karşı katliamlar düzenleyen Ermeni kardeşlerimizdir(!).
öyle kardeşin ben ...
(bkz: anasını bacısını)
edit:imla
(bkz: işte biz o gün tükeneceğiz)
insanların genelleme yolu ile, laf cambazlıklarını konuşturarak inkar etmeye çalıştıkları gerçektir.
ayrıca..
soykırım iddiaları tamamen yalanlanmadı.
hrant dinkin de dediği gibi,

devletin denetim mekanizması olmalıydı. sistematik bir soykırımdan söz edilemez ama yine de yolda gördükleri ermeniyi öldüren türklerin yaptıkları da kabul edilebilir bir şey değildir. onların yaptığı da yanlıştır..

ayrıca katleden ermenilerin yedikleri bok neden tüm ermeni milletine atılmaya çalışılır?
hepimiz insan değil miyiz?
onların da anaları yok mu?
soyağacına bir göz atacak olursak insan canlısının büyük çoğunluğu kardeştir. yani ırklara ayırmak ayıptır. insan insandır. ama kardeş katlini vacip gören de insan diye sınıflandırılıyor.

şimdi ben kime kardeşim diyeyim bilemedim.

(bkz: ukte)
devletleri, örgütleri, yönetenleri bir kenara ayırın. egemenler kardeşlik istemez zaten. halklar kardeştir, insanlar hazırdır olanları unutmaya, birbirini sevmeye.

amma velakin, devletler, yönetenler istemez kardeşliği. beslendikleri kaynak çoktan akıp gitmiş kanlar hiç kurumasın ister, birlikte yaşanılan zamanlar hiç hatırlanmasın, insanlar birbirini sevmesin...

kardeşimdir, kürt, ermeni, rum, yunanlı... kollarını açmaları, kollarımı açmam yeter kucaklaşmak için. insanız, yaşamak için varız.

hrant'ı bunun için öldürdüler, musa anter'i de. daha da öldürecekler, sevgiye tahammülleri yok.
tabii yaa kaldır kaldır yerleştir. *
(bkz: ermeni kızlarını yollayın)
(bkz: türk genci gerisini halledecektir)
(bkz: götüyle gülmek)
(bkz: tek çocuk olmak)
ermeniler de mi orta asya'dan göçmüş sorusunu akıllara getiren önerme. sanırsam bu sorunun cevabı hayır olacak. onlar sadece bir dönem aynı toprakları paylaştığımız ayrı babanın çocukları, şimdiyse komşumuz. komşum olan herkes benim kardeşim olacak değil ya.
-Lan biliyon mu annemiz Türk değilmiş?
-Ne dion aq hahhaaa.
-Walla Ermeniymiş.
-Saçmalama oğlum benim annemin adı Hatice.
-O zaman baban Türk değildir.
-Babamın adı da Şerafettin.
-Ulan sözlük yine rezil ettin. *
(bkz: salak ile avanak)
çocukluk yıllarında yazları geçirdiğimiz çınarcıkta bir komşumuz vardı ermeni asıllı * eğer ermeniden kasıt o ise kardeştir ama ermeni lobisi ise ermeniden kasıt kalleştir.
soykırım hikayesinden-palavrasından sonra kardeşlik dediğimiz durum zarar görüştür. sen gel dünyayı ayak üstü uyut, Türkler bizi katletti diye sonra dünyayı türklere karşı cephe aldır sonrada kardeşiz de, yok öyle bir dünya baylar-bayanlar.