bugün

türkiye halihazırda şu an avrupa'da corona virüsüne karşı en organize, en fazla tedbir almış ülke konumunda.
havalimanlarımızda ve gümrük kapılarında termal kontrol ve karantina uygulamaları var.
ülkenin her yerinde corona virüs şüphesi olan vakalara anında müdahale edilip karantina altına alınıyor.
şu an sağlık bakanlığı çalışanlarımız, ülkemiz için en az suriye'de, libya'da mücadele eden mehmetçiğimiz gibi canla başla çalışıyorlar...

lakin yetmez...
yurtdışından gelenleri sadece termal kameradan geçirip ülkemize giriş yapmalarına müsade etmek de tehlike arz ediyor.

corona virüsün 2 haftalık bir kuluçka süresi var.
virüse bulaşmış bir kişi bu kuluçka süresi içinde termal kameradan geçebilir.

ülkemizin bu global tehditten zarar görmeden çıkması için, havaların ısınacağı yaz aylarına kadar ya da hiç olmadı nisan ayı sonuna kadar türkiye'ye yapılan tüm uçuşlar durdurulmalı, illa ki türkiye'ye giriş yapmak zorunda olan kişiler de havalimanlarında ve gümrük kapılarında 15 gün karantina altında tutulmalıdır.

ülkemizin bekası için, güvenliğimiz için, ekonominin çökmemesi için ve halkımızın sağlığı için bunu yapmak zorundayız.

türkiye'ye geleceksen, bu güzel ülkeyi göreceksen 15 gün bekleyeceksin. kusura bakma...

-------------------
-------------------
edit: siz cidden ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz, yahut işin boyutlarının farkında değilsiniz.

nisan sonuna kadar uçuşları durduralım demişim. ha yok illa uçacak varsa, türkiye'ye girişte 15 gün karantinada kalsın demişim.

bak şimdi, türkiye'de corona virüsü vakası olur da ölümlere rastlanırsa ne olur biliyor musun?
türkiye'nin ihracatı durur, turist gelmez. ekonomi komple yarra yer. ülke komple batar.

ben diyorum ki sadece 2 ay olağanüstü tedbir alınsın, sonra zaten yaz geliyor, hava sıcaklığı artınca virüs ortadan kalkacak, tehlike geçecek.

şimdi 2 ay sıkıntı çekmek mi daha iyi bizim için yoksa ülke olarak komple batmak mı?
zararını sen karşılayacaksan neden olmasın. zekiye bak artis bi tek kendi düşünmüş sanıyo uzun uzun yazmış bide.
Teoride herşey kolay da işte o iş biraz zor. işin ucunda para olunca..
yukarida aynen su entry var...
yuh amk. en sikik balkan ulkesinde bile termal kamerali tedbir aliniyor. risk minimumda kafalara bk.
vr38 ile uyuyan adam

Virus termal kameraylami tespit ediliyomus??!! ben zannediyodumki kelle paca -o)