bugün

türkiye'nin gelişmesi ve ilerlemesi için yapılacak önerilerdir.

bence ülke olarak ilerlemenin tek yolu kaldı, o da diğer ülkelerin gerilemesi. başka türlüsü imkansız.
saygı. ben senin namazına karışamam, sen benim içkime.
tek gereken bu. karşılıklı saygı. gerisi elbet gelecektir.
(bkz: ahmedi nejat) ülkeye menejer olarak alınırsa sorun çözülebilir.
öncelikle kemalist zihniyetin değişmesi. kurumlar arasında kırmızı çizgiler belirlenmesi. herkesin kendi işini yapması vs.
genetik açıdan bir felaket, gelişmişlik açısından bir rezalet olan toplulukların tasmasını takmak.
seks, kontör, facebook, msn vb. şeyleri düşüceneklerine kendimi nasıl geliştiririm ve eğer kendimi geliştirirsem ülkem de gelişir düşüncesine sahip insanların çoğalması.
iç veya dış mihraklar yerine gelişmeye odaklanılması.

diğer bir değişle yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın sorumluluğunu üstlenmemiz.
gelişmesi için engel beyinlerin sınırların dışına ivedi çıkarılması.
her fırsatta türkiye'yi ve dünya'yı kurtaran zihniyetlerin iyi değerlendirilmesi...

polat alemdar
jon rambo
ajdar anik
(bkz: imkansiz)
resmi kurumlarda free software kullanılmaya başlansın.hatta pardus kullanılsın işte ulusal os diyoruz. vergilerimiz bill gates'e gitmesin.
ilk önce ab'nin, uyum yasaları adı altında iç işlerimize karışmasına izin vermemeliyiz (bkz: küçük kaynarca antlaşması). daha sonra türklüğün gerektirdiği şeyleri yaparsak, "zeki,çalışkan" olursak bizden iyisi olmaz (bkz: osmanlı)
(bkz: eğitim şart)
yastik alti parasini kayit altina almak..
türkiyê'nin gelişmesi insanlarının gelişmişlikleri ile mümkündür.

-para kazanmak için ''bütün yolar mübahtır'' zihniyetini ortadan kaldırmak.
-insanları, ''şu an ki yerleri'' ile değil de, ''göz koydukları yerler'' ile değerlendirmek.
-futbolun tek spor dalı olmadığının idrakine varmak.
-eleştirel bakış açısıyla gazete okumak.
-okur yazarlığı artırmak.
-siyaseti ''sahip olamadıklarına sahip olmak'' ya da ''sahip olduklarını korumak'' için yapmamak.
-''paran kadar konuş'' geyiğine bir son vermek.
-toplu taşıma araçlarına önem vermek (fordçulukla karıştırmayalım)
-''bireysel kurtuluşumuzu'' önceliklerimiz arasından çıkarmak.
-önceliklerin sırasını iyi belirlemek.
-okumayı ''tüketici zihniyetiyle'' değil de, ''okur olma zihniyeti'' ile yapmak.
(bkz: üretim)* *
eğitim konusunu açmak istiyorum. önce öğrencileri değil yöneticileri * eğitmek ve öğretmenlerimize ezberci olmadan öğretme metodlarının verilmesi gerekiyor. bu sonunda öğrencilere yansıyacak ve sorun çözülmüş olacak. tek sorun yöneticileri eğitmek.
dışardan teknoloji getirmek yerine kendi teknolojimizi yaratmak. ve bu teknolojiyi savaş sanayisi ile bütünleştirip, dünya ya pazarlamak. bütün gelişmiş ülkelerin yaptığı budur.
ülkece bir olup şu dış borçları ödemek.
ondan sonrasında yapılacak iş basit. idare nin i sinden anlamayan denyoları başına geçirmiyeceksin. her şey yerine gelir zaten
petrol zengini gibi tükemekten vazgeçmek. *
teknoloji üretmek. *
her çıkan tartışmanın insanımızı bölmek için ortaya atıldığını idrak etmek. *
işe başlayıp bitirmek. *
gaza gelmemek. *
ab kapısında yatmaktan vazgeçmek. *
vs, vs, vs...
bi kaç tane hortumcunun, taksim meydanında sallandırılması...
ilerlemesi için öneriler diye yazılması gereken baslıktır. gelişmesi için öneri sunulamaz çünkü türkiye gelismiş bir ülkedir.
*öss sınavı kaldırılacak!
*mazot 1 ytl olacak!

budur...
büyük sermaye sahibi olanların sayısının arttırılması gerekir.
gerçekten halktan beslenen yenilikler yapılmalıdır. avrupa birliği istedi diye değil. türk insanının kendini tanıması gerekir. ben neyim nereden geldim ve neden bu haldeyim gibi soruları kendimize sık sık sormak gereklıdır. derin tarih ve kültürümüzün bilincinde olmalıyız.