bugün

kürtlerindir de diyerek okuduğum cümledir. hepimizin burası farketmiyo, sahip çıkmasını bilelim yeter...

edit: başlık başıma kaldı açan arkadaş yazmıştı kürt milliyetcisi olmak gerekmiyo sağduyulu olan herkes der gibisinden bir cümle...

anlayana tabi...
:türkiye türklerindir mottosunu benimsemiş, gözü kutsal türk kanından kızıla bürünmüş insanlara karşı sağduyulu kişiler tarafından söylenen söz.

ha bunu söylemek için illa ki kürt milliyetçisi olmak gerekmiyor. insan olsak yeter.

(bkz: insan olmak)
(bkz: türkiye kurtlarındır)
alaskalılar bile kürtlerden daha türkiyelidir.
yanlıştır. türkiye'nin birine ait olabilmesi için o kişinin kendisini türk kabul etmesi gerekmektedir. ne demiştir ulu önder;
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
kürt-türk dertlerine taktım , kaşınmaktayım demek isteyen yazarın freudyen sürtçmesinden kelli oluşmuş başlık..
bazı şeylere at gözlüğüyle bakmamak gerektiğini görmek gerektirdiğini belirten sözdür. dostum orada de var iyi bak diyorum. yanlış okuyan herkese bizler de bu ülkenin vatandaşıyız sizler kadar. *
- turkiye kurtlerindir de
+ turkiye kurtlerindir
- neden böyle dedim abi.
+ laf olsun torba dolsun. öyle sansın garibanlar.
bu ulkede bir cok farklı grup yasar. butun bu gruplara aittir turkiye. beraber yasanılan bir yerdir turkiye. kurtler turkiye de yasayamaz demek, bir cok gercegi ret etmektir.
türkiye sütyen kopçasını tek eliyle çıkarabilen bütün herkesindir. *
yapmayın canlar bundan daha önemli konularımız olmalı.türkiye ne mutlu türküm deyip burda yaşamaktan mutlu olan herkesindir.

türkiyenin kimin olduğu sorunsalına bu cevabı bu ülkeyi kuran yüce önder versin.

Bu memleket, tarihte Türktü; hâlde de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır.

"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk

hala daha bunun tartışmasını yapmaya ne hacet.

edit:bu memleketin işbu entrye eksi verecek kadar atatürk düşmanı olan annesizlerin olmadığı kesindir.
türkiye, uğruna can verenlerindir. kökeni beni ilgilendirmez. zamanı geldiğinde benimle bu vatanı savunuyorsa, "ne yaparsam bu vatan için daha hayırlı olur" diye düşünüyorsa, vatana bağlılığı çıkar ilişkisine dayanmıyorsa bu vatan da, bu ülke de, bu bayrak da, bu tarih de onundur, bizimdir.
güncel Önemli Başlıklar