bugün

cumhuriyetçiler, dinciler, kürtçüler olmak üzere üç saftır.

dinciler: akp ve çevresindeki çıkar çevresi, tarikatların cemaatlerin çoğu, yeşil kartla geçinen milyonlar, suriyeliler, muhafazakar kürtler, aç kalırım diyerek akp safına katılan dar gelirliler.

cumhuriyetçiler: ülkücüler, ulusalcılar, milliyetçiler, türkçüler, turancılar, milli solcular, milliyetçi muhafazakarlar, kemalistler.

kürtçüler: hdp, pkk, dhkp-c, mlkp, tikko, cihangir solu ve diğer kürtçü anarşist gruplar.

üçü de birbirini sevmiyor ve alanlarını genişletmek istiyor. cumhuriyetçiler akıLLılık yapıp akdeniz ve ege bölgesiyle trakya, güney marmara ve mümkünse eskişehir, bilecik, bolu, bartın, sinop, kastamonu, zonguldak gibi cumhuriyetçi şehirleri alıp çekilirse savaş sadece kürtçüler ve dinciler arasında yaşanır.

suudların, katarların, ortadoğu arap ülkelerinin dincilere; batı dünyasının, nato'nun, israil'in ise kürtçülere destek vereceğini düşünüyorum. cumhuriyetçiler asla bu savaşa katılmamalı. dinciler ve kürtçüler arasındaki savaşta taraf tutmamalıdır. milyonlarca dinci ve kürtçünün öleceği savaş cumhuriyetçilerin, milliyetçilerin işine gelir.
ÜLKÜCÜLER DiNCiLERE YAKIN OLUR.
ulkuculeri cumhuriyet saflarina yazmis hahaha.
her zaman republic kazanır.

- "my force broken your identity my apprentice."
akp-mhp-vatan partisi-abd
chp-hdp-fethullah-abd.
kesinlikle cumhuriyeçiler tarafında olacağım. ama tarih boyunca 3lü cepheler varlığını kısa süreliğini koruyabilmiştir, yani er ya da geç düşmanlarımız birleşecekler.
Captain America vs ironman
Kaptanın tarafındayım.
cumhuriyetçiler, hilafetçiler, kürtçüler şeklinde olacaktır.

cumhuriyetçilerin ordusu tsk ve jitem,

hilafetçilerin ordusu el nusra, el kaide, ışid, ibda-c, hizbut tahrir.

kürtçülerin ordusu ise pkk, pyd, tikko, dhkp-c, mlkp olacaktır.

savaş daha çok kürtçüler ve hilafetçiler arasında yaşanacak diye öngörüyorum. işte böylesi bir savaşta cumhuriyetçiler tek mermi atmadan kazançlı çıkabilir.
Olm ne iç savaşı? Sonuçta herkes ekmeğinin derdinde. Kimse ne tayyip için ne de kılıçdar için savaşa falan girmez.
Tsk ve diğerleri.

Tsk kor geçer.
dinciler: akp ve çevresindeki çıkar çevresi, tarikatların cemaatlerin çoğu, yeşil kartla geçinen milyonlar, suriyeliler, muhafazakar kürtler, aç kalırım diyerek akp safına katılan dar gelirliler.

cumhuriyetçiler: ülkücüler, ulusalcılar, milliyetçiler, türkçüler, milli solcular, milliyetçi muhafazakarlar, kemalistler.

kürtçüler: hdp, pkk, dhkp-c, mlkp, tikko, cihangir solu ve diğer kürtçü orospu çocuğu gruplar.
Savas kimlerin arasinda olur bilemiyorum ancak umuyorum ki bu comarlar ve vatan hainleri kaybederler iken yanlarinda su akli seyinde gezen ergen surusunu de gotururler yanlarinda.. bu yasima geldim bu kadar kapasitesi dusuk nesil gormedim daha once. her yerdeler gidecek alan yok.
esenyurt tayfası ile zeytinburnu tayfası arasında geçeceği düşünülen olay.

Bknz: Şerri ikaz & Narkozcash: Burası esenyurt part 3

Bknz: Salihcan & Esaret: Burası zeytinburnu

Belki arada sanjarlı sivaslılar araya dahil olabilir.
tıpkı suriye de olduğu gibi kimin kimi vurduğu belli olmayacaktır muhtemelen.

ancak bizim için zayıf bir ihtimal. belli bölgelerde çatışma yaşanabilir ancak topyekün büyük bir kitlesel çatışmaya dönmeyecektir. Örgütlenme çok zayıf silahlanma durumu da öyle.

ancak tabi belli olmaz bunlar anidende gelişebilen olaylardır. 3-4 grup değil en az 10 farklı grup çatışır bu ülkede. kendi içinde bölünüp çatışacak onlarca grup dahi var. Bunlar içinde ülkücüler olduğu gibi komünistler ve islamcı - radikal islamcı gruplarda var. Türkiye nin politik sosyolojisi aşure gibidir.

tsk cumhuriyetçilerin yanında yer alır ise eksiktir. Tsk da bölünür bu tarz durumlarda. göründüğü üzere kuvvet komutanları ağırlıklı olarak hükumet yanlısı kişilerden oluşuyor üst kademe sadece yanlı gibi değil ama fikri neyse zikri o konumunda bu şahıslar. eski tsk yok yani o garanti.

ancak yinede harbiye kültürünü hala değiştiremediler.

tsk içerisinde subay bölünmesi mutlaka yaşanır ancak ordu komutanları kontrolü çabucak ele alacaktır.

daha burada konuşulmayan aleviler-sol fraksiyonlar-anarşistler vesaireler var. tabi bunların ciddiyeti örgütlü yaşama bakışı da çok önemli.

son olarak dhkp/c pkk ile birlikte hareket etmez. en azından içinde bulunduğumuz süreçte pkk ile yoğun şekilde çekişen hem fikirsel hemde örgütsel anlamda anlaşmazlıkta bulunan grup onlardı. suriye konusunda da muhaliftiler pkk ya. dhkp/c farklı bir boyutta diğer örgütlerle.
öyle bir iç savaş asla olmayacaktır, biz tartışırız, birbirimize kızarız ederiz ama kardeşliğimiz baki kalır.

buranın mayası iki günlük sınırları geometrik şekilli üçüncü sınıf arap ülkelerinden fersah fersah üstündür.
ic savas ciksa diyen arkadaslar sizce ic savasin cikmis olmasi icin daha ne olmasi gerekiyor? Olasi saflar dusunulurse de durum daha vahim o kadar parca parcayiz ki saf bulmakta bile zorluk cekecegimiz asikar hatta herkes tek basina saf bile olabilir diye düşünüyorum güzel ülkemde.
Muhafazakârlar, Ülkücüler, Alperenler, Milli Görüşçüler, tarikatçılar ve bir kısım Ulusalcılar "milli cepheyi" oluşturur.

Kürtçüler, solcular, komünistler, sözde kemalistler, aleviler ise "direniş cephesi" ni oluşturur.
Siz hangi emperyalist tarafın silah satması amacıyla bu sözlüklerde yazıyorsunuz bilinmez ama;

iç savaş çıkmayacak ve bunu körükleyen sizin gibi bütün unsurlar bulunup imha edilecek.
Vatan severler
Vatan hainleri
Tank önünde selfie çeken ergenler.
kürtler ve türkler şeklinde iki saf olacak gibi.
suriye gibi olacak. herkes birbirine düşman.
güncel Önemli Başlıklar