bugün

Genellikle taksim beyoğlu fatih civarlarında kavuruk nüfusun artmasıdır bazı ergenler gidip hiç kara insan görmemiş gibi fotoğraf çekilir.
kürt-türk dayanışmasına katkı sağlar.
insanca yaşadıktan sonra renginin önemli olmadığını hatırlatan önerme.
türk kızlarının zafer naraları atmasına neden olabilecek olgudur.

- heyoo heyoo! türk erkekleri gitsin zenc...
- öhöööm öhööönm saçmalamayın lan, olmaz öyle şey
anadolu kulüplerimize gün doğmuştur. zira yurtdışına çıkmalarına gerek yok, bu tarifi verilen yerlerden adam toplayıp ligin içine etmeye devam edebilirler.
galata'da haliç civarında bol bulunur, hatta erenköy divan'ın arkasında da görmeye başladım bugünlerde. çoğunlukla saat satıyorlar. umut sarıkaya'nın "ekmeğindesin zenci" başlıklı yakın tarihli bir de karikatürü var konuyla ilgili ama bulamadım.
tehlikelidir. zira rte bile hak arama kara diyerek küçümser bu garibanları.
somali ve etiyopya'dan gelenleri zararsızdır.
zirve üniversitesi ve öğrenci değişim programları sayesinde Gaziantep'in büyük katkısı olan artıştır.
çok değerli hükumetimizin (!) adlarını bile bilmediği ülkelerle vizeyi kaldırmasından dolayıdır.

sorun şu ki; adamlar zaten aç ve vize kalktığı için türkiye'yi bir kurtuluş gibi görüyorlar. fransa, ingiltere, finlandiya ve norveç göçmenlerden yıllarca çektiler.
üniversite de zenci gördükçe düşündüren konu.
geçen yıl avrupa'dan ülkelerine geri postalanan sömürgeci göçmen sayısı 50,000. ve bu rakama sürekli yenileri ekleniyor. avrupa bunlardan bıkmışken ve abuk subuk nedenler bulup ülkelerine postalarken, bizim adını bile bilmediğimiz dandik ülkelerle vizeyi kaldırmamız ve oranın elemanlarına kapıyı açmamız ilginç bir olay.
Türk kizlarinin gittikce azginlastigine delalettir. yetmiyor efenim.
türk erkekleri için kötü haberdir, korkuyoruz reyiz.
türkiye'nin dünya çapındaki ortalamasını yükseltir.

(bkz: iyidir iyi)
(bkz: zenci satan saat)
küçük amerika olmaya adım attığımız içindir.
korkulması gereken durum. başlarda sevindiriyordu, ama geçenlerde bir tanesi yanıma gelip bir yer sordu tarif ettim, muhteşem ingilizcemle hiç teşekkür falan etmeden gitti. ters ters baktı, öyle.
lan niye erkekleri geliyor da kadınları gelmiyor acaba ? dünyanın ne kadar sapı varsa neden türkiye'ye geliyor arkadaş ? neden zenci ve melez kadınlar gelmez de, zenci erkekler gelir ?

şaka bir yana bu insanların çoğu ülkelerinin perişan halinden dolayı geliyorlar..tabii uyuşturucu kuryeliği gibi kötü amaçla gelenler de var az sayıda da olsa..onları tenzih ediyorum..onlar sınırdışı edilmeli..ama diğerlerine insan acıyor..

bir tane vardı eminönü'nde..zavallı karnını doyurabilmek için saat satmaya çalışıyordu..çoğu zaman yemeğini çevre esnafı karşılıyordu acıyıp..evsizler gibi sokakta yatıyordu..kenya'da 3 yaşında kızının resmini de hiç cebinden ayırmıyordu..çat pat sohbet etmiştim birara..
ankara'da daha net gözlenen durum. adım başı zenci amına koyim, e korkuyoruz.
zenci diyince akla neden hemen zenci erkeği geliyor.tam terside olabilir.zenci bayan .holey holey holey denilesi durumdur.
Neyse ki ülkemizde henüz hollywood filmlerinde ki gibi pis işlere bulaşmamışlar. Şimdilik sorun yok.
siyahi nüfus artıyor ama sokaklarda, sahillerde dilenen zenciye rastlamadım ben bu ülkede hiç, çöpten yemek arayan siyahi çocuklar da görmedim, kavga çıkarıp cinayet işleyenleri de görmedim hiç.
göç etmek, iltica etmek yanlış bir şey değil ki, önce bu ülkeye girmiş ne idüğü belirsiz eşkiyalara bakmak lazım.
Zenci diye kara kafa Suriyelileri mi gördün naptın..
Benim vatandaşım açken türkiye'ye avrupa'dan, asya'dan ve afrika'dan göçmen ve mülteci alınmamalıdır. Irkı ne olursa oldun mülteci ve göçmen de istememek bir düşünce özgürlüğü ve haktır.