bugün

aynı zamanda görünen köyün kılavuz istememesidir. kürt açılımı denen leş kokan bir dizi dayatma, biz türk gençlerine vız gelecektir. batı'da bulunan şehirler'de, semt gençleri silahlandırılmalı, düşmana aman vermemelidir. doğu'daki türk aşiretleri ise, yine aynı şekilde ağır silahlar ile donatılmalı, kuzey ırak'taki türkmenlerin destekleğiyle düşmana aman vermemelidir.
(bkz: yarrağı yedik kudrettin)
Türkiye'de bir Türk - Kürt savaşı yaşanması imkansızdır!

Neden?

Allah aşkına, akrabalarında hiç kürt olmayan ya da türk olamayan var mı?

Varsa bile yüzdeye vurulduğunda çok az!

Türk ve Kürt milletleri yüzyıllardır içiçe girmiş milletlerdir!

Din, kültür ve akrabalık bağları ile bibirlerine bağlı olan bu iki millet, inşaallah birbiriyle savaşmayacaktır!
büyük ihtimal dışkı fırlatılarak gerçekleştirilecek.

bu kadar büyük sıçmanız bir savaş hazırlığı olsa gerek.
bu haberi duyan silah şirketlerinin ağzı sulanmış.
imkansız durumdur çünkü türkiye'de bir çok türk ve kürt birbirleriyle evlenmiştir. ben zazayım örneğin abimin eşi denizli'li, bir dayımın eşi selanik göçmen, iki tanede uşaklı damat var. her bayram toplaşıp muhabbet ettiğimiz akrabalarıma beni düşman etmek biraz zor olur. türkiye'de olmaz bu kavga, hiç boşuna faşist orgazmı yaşamayın.
endişeye mahal yok. amerika her zaman yaptığı gibi gelir, barışı sağlar, demokrasi getirir kafanızı yormayın!
türkiye cumhuriyetinin iyi yönetilememe durumuyla alakalıdır.
(bkz: hamdolsun füze teğet geçti)
kimine göre komplo teorisi, kimine göre hayal, kimine göre beklenti...
olmamasını temenni ettiğim eylem,olaydır lakin, birisi açılım dedi bir diğeri 40 bin kürt var tsk akıllı olsun dedi, diğeri boş durur mu madem öyle bizde çıkarız dağa dedi, olan vatandaş memed'e oldu, dış mihraklar eline silah almadan kardeşi kardeşe kırdıracak, yarın bir de din elden gidiyorcular çıkar bu olay tamamen tarhana çorbasına döner vel hasıl;
(bkz: uyan Türkiye)
bazılarının temennisidir.
dua da ediyorlardır mozolenin karşısında !
dış güçlerin işine geleceği, patlamış mısırla seyredeceği durumdur. zaten bunu gerçekleştirmek için provokatörlere para yedirip ortalığı kızıştırmaya çalışmaktalar. yine de türkiye insanı kendisini, toplumuna duyduğu sevgisi ile ispatlamıştır, çok şükürler olsun ki bir iç savaş çıkmamıştır.
olmaması temenni edilen. lakin "ne olur lan alırım elime silahı kadın çoluk çocuk dinlemeden ezerim kafalarını" diyen insanların varlığına şahit olduktan sonra bu ülkenin aklı başında insanlara ihtiyacı olduğunu gördüm.
ucuz savaş çığırtkanlıkları ile nereye koşacağımız sorunsalı.
(bkz: komutan logar)
'babanın silah fabrikası mı var lan, oralığı galeyana getiriyosun' derler adama...

(bkz: hele bi soluklan yiğenim)
türkler dağa çıkar otuz bin kürt öldürür bu sefer türk açılımı yapar rte.
ek : bir türk de imralıdan yönetime katkıda bulunur, orduya kafa tutar şimdiki kıç kafalı gibi. ödeşiriz ağalar.
itiraf : eksilendiğim için mutlu olduğum bir yazı bu. tersten bakmayı se vi yo rum.
(bkz: sürekli savaş çıkarıyorlar efendim durduramıyoruz)

savaş felan yok dağılın bitti eğlence.. kardeşiz biz kardeş!!
bu gidişatta en az olası marmara depremi kadar gerçekleşmesi muhtemel felakettir.
ülkemiz üzerinde emelleri olan malum devletlerin tayyeap(!) sayesinde bu amaca doğru bir adım daha atması durumu!..
(bkz: yardiran önermeler)****
türk faşistlerinin duası. ama gökten kemik yağmaz dostum. diğer yandan zaten bu mahlukatlar kürtleri sağda solda sıkıştırıp linç etmektedirler. yani bu çapulcu sürüsünün paradigma değişimine gereksinim duymadığını biliyoruz linç etme arzularını tatmin etmek için.

lakin unutulan bir şey var. bu topraklarda sorunlu da olsa türkü, ermenisi, kürdü; alevisi, sünnisi hemhal olmuştur. linç etmek için sokağa çıkacaksan ucu senin ailene dokunabilir. sen başkasının anasına yeltenirken bir bakmışsın ki kurtçuk arkadaşın senin anana yeltenmiş içindeki kürt, ermeni, vs. damarı keşfedip.

yani: akıllı olun ve bu sözlük üzerinden böyle şiddet dolu açıklamalar yapmayın. bir gün kıçınıza öyle bir tekme yersiniz ki yedi ceddiniz mezarında ters döner. benden uyarması.
türkiye'de acı ama gerçek olan şeyler, ya da ihtimallerdendir.
ic savasin ne oldugunu bilmeyenlerce ortaya atildigini dusunuyorum. oncelikle herhangi bir ulkede ic savas cikmasi icin gerekli kimi on kosullar vardir bunlardan en onemli olani da otorite eksikligi ve devletin kolluk kuvvetlerinin halk uzerinde caydirici etkisi olmamasidir. turkiye ise gerek tsk ve gerekse emniyet teskilatiyla oldukca otoriter bir yapidadir. akliniza jandarmayi gorunce korkan inek sabanli filmleri getirin ve tsk nin anadolu insani uzerindeki etkisini dusunun. kaldi ki daha 30 yil bile gecmedi uzerinden 80 darbesinin. insanlariin uzerinde hala askerin otoriter yapisi ve guclu kimliginin golgesi var. demek istedigim ic savas kosullarindan olan ootrite boslugu turkiyede bulunmamaktadir. ufak capta catislamar baslayabilir tabii fakat bahsettigim kolluk kuvvetleri bu catismalari bastiracaktir.

ayrica gundem de ic savasa gebe gibi gorunmemektedir disardan izledigim kadariyla. yavas yavas yaklasan genel secimler icin oy avciligi yapiliyor liderler arasi polemiklerle. ve kurt acilimi eger geri teperse ve tasarlanan faydasindan ziyade zarari daha on planda olursa bu surec devam ederken en cok getiriyi patlayacak oy oraniyla mhp alacaktir.

ic savas konusuna donecek olursak, ic savas icin cok uzun yillardir birbiriyle dusman topluluklar gerekir. turkiyede bu dusmanligin ic savasa yol acacak bir olcude oldugunu dusunmuyorum. arkadas ortaminizi dusunun hanginizin turk/kurt arkadasi yok? hanginiz ayni sosyal konumu paylasmiyorsunuz bir digeriyle? sirf irkindan dolayi ayrim yaptiginizi dusunmuyorum ve ummuyorum. ha bu konuda cok ciddi tartismalar var, ornegin kurtler ve pkk iliskisi konusunda. pkk bir teror orgutudur evet, fakat siz zannediyor musunuz ki pkk destekcileri arasinda yalnizca kurtlar var? benim bile bildigim birkac pkk sempatizani turk varken bu durum ulke genelinde ne durumdadir? yani pkk ve kurtleri ozdeslestirmek, pkk yi tum kurt milletine mal etmek oldukca yanlistir. konunun bircok tartismasi var tabii ki bunlari tek tek ele almanin gereksiz oldugu kanisindayim.

tekrar ic savas konusundayiz evet, eger ic savas sinyalleri duyulmaya baslarsa bu yalnizca bizim sorunumuz degildir birlesmis milletlerin ve guvenlik konseyinin, avrupa birliginin, abdnin, diger bolgesel guclerin; iran, cin, rusya, israil gibi. kisacasi tum dunyanin ortak sorunudur ve en az bizim kadar onlarin da hayatlarinin onemli bir parcasidir. parcala ve yonet anlayisi paralelinde ic savasin dis mihraklarca desteklenebilecegi one surulebilir evet fakat turkiyenin kurt ve turk tarafi olarak ikiye bolunmesi iran ve israil gibi ulkelerin kesinlikle isine gelmeyecektir. ayrica bircok avrupa ulkesi ve abd ile ciddi anlamda olan uluslararasi ticaretimiz de sifira ineceginden yalnizca ekonomik acidan bile ciddi sorunlar ortaya cikaracagini dusunuyorum bolunmenin. kaldi ki konunun siyasi, toplumsal ve bolgesel bircok onemli noktasi da var.

bir diger onemli nookta da tsk nin ulke yonetimine el koymasi ihtimalidir. ergenekon sureciyle askeri darbeler icin acik bircok yol kapatilma surecine girdi evet. fakat tsk bu ulkede her zaman bir dayanak olarak gorulur ve toplumun buyuk bir kismi tsk yi demokratik olmamasina ragmen bir kesin cozum mekanizmasi olarak gorur. 80li yillardaki ic savas durumunun neticesinde tsk bilindigi uzere devlet yonetimine el koymustur. gundemdeki bir ic savas durumunun gerceklesmesi durumunda da en kotu ihtimalle tsk ilk olarak bu ic savasi engelleme yoluna gider hukumetle ve diger hukumet organlariyla birlikte, ikinci bir yol olarak da darbe olur. bu durum tabii ki demokratik gelisim surecimizi birkac onyil geriye atip ab yolunda onumuze yeni engeller koyabilir. eger arastirirsaniz askeri darbe sayilarinin yuksek oldugu ulkeler genellikle ucuncu dunya ulkeleridir ve ulkelerin gelismislik oraniyla dogru orantilidir askeri darbe secenegi. bu soz konusu ic savasi durdurmak icin ortaya ccikabilecek askeri darbe kisa vadede cozum olabilse de uzun vadede bircok yeni sorunu beraberinde getirir.

birkac sey de kurt sorunu ve acilimi konusunda soylemek istiyorum izin verirseniz, turkiye nin gercekten bir kurt sorunu vardir fakat bu medyanin ve politikacilarin buyuttugu olcude degildir. ornegin pkk.. bu teror orgutunden ulkemizde beslenen bircok kurum ve kurulus vardir. bariz salt bir beslenme degil tabii ki de yapilan cenaze torenleri atilan sehit sloganlari hep bir siyasi partinin lehinedir nedense. demek istedigim sey soz konusu partinin pkk ile ortak calistigi falan degil fakat bu sorun sayesinde oy potansiyellerini arttirdiklaridir dogrudan veya dolayli olarak. bunun yaninda tsk ya her yil ciddi bir butce payi ayrilmasinin da yegane sebebi pkk sorunudur. pkk da kesinlikle bir kurt hareketi degil kanaatimce. kurt halkinin bir kismini, bu kisimdan kastim pkk uyeleridir, kimi dis mihraklar piyon olarak kullanip bizi, yani turkiye cumhuriyetini yipratma ve bu karsilikli catismadan nemalanma cabalarindalar.
kurt acilimiysa gerekli olan bir acilimdir. fakat burda secilen kavram bile insanlarin beynini bulandirabilir. acilim nedir? acilim kavramindan siyasi anlamiyla kastedilen var olan sistemde yeri olmayan bir durumun sisteme sonradan enjekte edilmesidir. kurt acilimi derken kurtler sanki bu sistemin bir parcasi degilmis de sonradan onlari sisteme dahil etme cabasina girilmis gibi bir anlam cikiyor. kurt halkinin bircok acidan goz ardi edildigini, yogun olarak yasadiklari yerlere hizmet goturulmediginin ben d farkindayim fakat iki farkli bir sinif asla olmadi turkiye de. yani kurt ve turk arasinda oldugu iddia edilen cizgi cok ince ve cogu yeri saydam olan bir cizgidir. iki irk arasinda herhangi bir gecis sinirlamasi yoktur. ornegin benimle ayni statude bircok kurt arkadasimin olmasi kurtlere ikinci sinif insan muamelesi yapilmadiginin bir kanitidir.

acilim konusundan uzaklastim sanirim, evet var olan tikanikligi cozmek icin atilmasi gereken kimi adimlar vardir fakat bunlar kisa bir surede yapilabilecek seyler degildir. oyle 3 ayda 5 ayda cozulme yoluna gidilirse sistem iyice tikanir ve cozum isiginin onune yeni perdeler cekilir. yapilmasi gereken sey yavas yavas ve sindire sindire bilincli bir sekilde iki halkin kardes olduklarini ve herkesin bu ulkenin bir parcasi oldugunu birbirlerine benimsettirmektir. fakat bunu yaparken gundelik degil uzun vadede dusunmek ve soz konusu sorunun cozulup cozulmedigine ayni gun degil tarih kitaplarinda bakmamiz gerekir. yani zamana yayip daha sistemli ve profesyonel adimlar atilmalidir.
emperyalist devletlerin en büyük arzusudur.