bugün

batiyi isgal eden barzolar o tarafa kovalanacak olsa tamamdir. Lakin sen bakma o dersim amed asigi gecinen kürdolara bir tanesi izmirde istanbulda kurdugu tezgahi birakip o allahin rahmetini esirgedigi nebatsiz daglarina amedlerine dersimlerine gitmez sen kovsan da.
çikolata mıyız da bölüneceğiz şeklinde mukabele edilmesi gereken liseli hezeyanı. evet.
beraberinde istanbula,izmire,antalyaya ve diğer yazlık mekanlara pasaport ve vizeyle girecekleri için asla kabul etmeyecekleri ve gerçekleşmeyecek düşüncedir.
(bkz: hea aq)
ütopiktir ama güzeldir. varsayımdır hezayan-ı mektebi ali bu teşbihdeki vaka-i deruniye lal olmak ağma olmaktır.

ben bezdim arkadaş kültür devletinde yaşamak istiyorum artık.

stalin, yahudilere yaptığını yapacaksın. yahudi yoldaşlarımız yıllarca devletsiz yaşamış, faşizmin ne olduğunu acı vakalar ile öğrenmiştir. Onlara devlet ve toprak vermek komünist parti sekreterya'sının ve politbüronon en temek görevidir babaında konuşmuş akabinde sibirya'da kurduğu otonom devlete göndermiştir.
.

-ben kıyı severim, gevrek oluyor. kıyısından alabilir miyim ben...
izmir-mersin arası kıyı şeridi herkesi almayacaksın.

yazılı sınav+mülakat.
hakkari benim olup medeniyetsiz insanlarla aynı pasaportu taşıyacağıma, biraz küçülüp, aynı milli bilinçle hareket edip herkesin kendi evinin önünü temizlediği, pasaportunu gururla taşıyan bir ülkenin vatandaşı olmayı tercih ederim.
(bkz: doğu kürtlerin batı hepimizin)

Böyle düşünen kürtler ve toprak toprak diye havlayıp ekmeklerine yağ süren ülkücüler oldukça gerçekleşmeyecek olan temenni. Keşke bölünüp kurtulsak.
güncel Önemli Başlıklar