bugün

ulusal karakterimizi yansıtan kazalardır.

+ usta güvertedeki durdurma halatlarını yeniledin mi
- o daha idare eder.

cumskırdoomş boooommm.

+ koptu lan

double cross boş bkz. ıdır.
- kaptan bak ucaklarimizdan biri geliyor, inise gecicek, dumeni biraz saga kir , got olsun pilot.
dünyanın herhangi bir ülkesine ait herhangi bir uçak gemisin de yaşanabilecek kazalardan farksızdır.
+kule iniş izni istiyorum
-olumsuz yeni paspasladık.
+hönk!
(bkz: #4227466)
piknik tüp patladi ucak gemisi batti

zebah
önce iniş izni istedi

dün öğle saatinde istanbul boğazı açıklarında bir türk f-16 uçağı, türk uçak gemisine iniş için izin istedi. kuleden bir yanıt alamayan pilot asteğmen mehmet istikbal yeniden iniş pozisyonu alabilmek için gemi üzerinde alçak uçuşa devam etti.

kuleden cevap gelmedi

bütün çağrılara rağmen kuleden bir yanıt alamayan türk pilot yaklaşık yarım saat alçak uçuş yaptıktan sonra inişi izinsiz gerçekleştirmeyi denedi ancak pistin kaygan olması sebebiyle uçağı durduramayıp denize düştü.

son anda kurtuldu

son anda pilot fırlatma butonuyla pilot kabininden çıkmayı başaran pilot asteğmen mehmet istikbal gemiye inerek, kuleye yöneldi.

ihaleli batak skandalı

kuleye girer girmez şok olan türk pilot gözlerine inanamadı. dört türk kule çalışanı, nescafe 3ü1 arada poşetleri ve ketıl ın yanında ihaleli batak oynarken karşılarında pilotu görünce onlar da gözlerine inanamadı.

levye ile girişti

sinirlerine hakim olamayan türk pilot kuleye giderken "ne olur ne olmaz mına koyim" diyerek eline aldığı levye ile dört kule çalışanına girişti.

pişman değilim

olayın basına yansımasının ardından, soruşturma açıldı. türk pilot soruşturma çıkışı gazetecilere "pişman değilim" dedi.

olayla ilgili soruşturma sürüyor.

yha - yalan haber ajansı
platinin meme yapması *
geminin yapımında malzemeden kaçıldığı için, ilk uçağın inişinde, güvertenin alt kata çökmesi.
şok haber. kadıköy - karaköy vapuru uçak gemisine çarptı.

uçak gemisinde askerlik görevini yapan dursun k. adlı er, şehir hatlarında kaptan olan amcasına "amca akşam manitaya takıldık içtimaya yetişemezsem firar verirler" diyince amca temel k. yeğenini gemiye çıkartmak için tehlikeli manevralar yaptı ve bodoslamadan ucak gemisinin burnuna carptı.

kaza sonrası gazetecilere s.ktir çeken temel k. "pişman değilim gene olsa gene yaparım" dedi. dursun k. içtimada olduğu için herhangi bir acıklama yapmadı.

fotoğrafları için tıklayınız. *
-kule iniş izni istiyorum
-kule burda yok
-ne demek yok lan, kimsin sen?
-abi ben cemal, ihsan abim balık tutuyo da, 2 dk bak dedi, bana bıraktı
-git çağır oğlum, iniş yapacam yaaa

.

-abi bir tur daha atsın, ben geliyom dedi
-lan yakıt bitti olum, tabiatınızı skiim sizin
-abi ben kapatiyom, ihsan abim gocaman levrek tuttu
-....
uçakları kalkış için gerekli hıza getiren mancınık sistemiyle frikik denemeleri yapılırken kaptan köprüsünün camından topun içeri girmesi ile başlayacak kazalar silsilesi.
flaş: tinerciler uçak gemisini yakıyordu

xxxx uçak gemisinin alt güvertesini mesken tutan tinerciler yangın çıkarttı. kafayı bulmuş halde denize atlayarak gözden kaybolan tinerciler antalya açıklarında yakalandı.

cenker acilhaber
hihaaa haber
istanbul
hava boşluğuna giren uçak indi sanıp uçaktan inmeyen çalışan türk yüzünden ortaya çıkabilecek kazalardır.
- enisteeee... bu kirmizi dugmeye bassak ne oluyo?
+ ebenin .mi oluyo. oglum kurcalama her yeri lan, sictirtma eline...

flas: ucak gemisi dustu mu, batti mi ne , oyle bi sey oldu...

gevsek haber ajansi.
uçak gemisi boğazda yalıya girdi.
(bkz: yalıda benim yalım ha)
geminin üst tarafını otoparka çevirmek ciddi kazalara neden olabilir.*
- uçak geminiz hakkında izleyicilerimize bilgi verir misiniz?
+ bi kere bu gemi değil gemicik diyorum. tayyip beye selam ediyorum.
- ...
çelik halat yerine bungee jumping ipi bağlama sonucu oluşan kazadır.
-may day şakir abi ordamısın.
+burdayım hasancım.
-abi insem diyodum da müsaitmisin?
+mangal yapıyorduk be koçum.
-hayır abi yakıt bitçekte hani boş viteste de gitmiyo biliyosun.
+sen bi tur daha at olmadı aç paraşutu in biz gelir alırız seni.
-eyvallah abi.
"freni patlayan kamyonun kaptan köşküne girmesi"
maç sırasında topun denize kaçması, yaşanabilecek en elim kazadır türk uçak gemisinde. ve en hüzünlü..

ayağının pergeli olmayan bi arkadaş topa falso vermek ister, sonra da olaylar gelişir. ve sonuç; futbol maçı ikinci emir.

türksün, doğrusun da.. sen şeyetme bi dahakine en temizi. hani pergel falan.. ne bileyim.
kaptanın geminin daha fazla uçak almayacağına bir türlü inanmaması sonucu, aşırı yükten tüm donanımın denizin dibine boylamasıdır.
- kule iniş izni istiyorum.
+ valla abi ben boşları toplamaya geldim, burada kimse yok. bütün gemi cuma namazında. kaptan kıldırıyor.
- ulaaan...

---------------
- kule iniş izni istiyorum.
+ grevdeyiz. maaşlara zam gelene kadar izin mizin vermiyoruz.
- of be of!
uçak gemisinde doğalgaz faciası

pasifikte görev yapan türk uçak gemisi, bir rus tankerinden aldığı beleş doğalgazla gitmeye çalışınca,kombi kaçak yaptı,gemiden bilgi alınamayınca,türk yetkililer abdli yetkililerden yardım istediler.gemiye çıkan abdli yetkililer mürettebatın doğalgazdan zehirlenmiş olduğunu görünce çok şaşırdı.erken müdahele sayesinde kurtarılan mürettebatla ilgili ankara doğalgaz aş başkanı açıklamalarda bulundu.

şok sözler

ankara doğalgaz aş başkanı olayla ilgisi bulunmamasına rağmen, kaçağın tıkanan bacadan olduğunu söyledikten sonra; gazilerimiz için şok sözler söyledi.

5 güverte görevlisinin künyesi boynunda değildi

ankarada doğalgaz aş başkanı gazilerimiz için öyle bir iftirada bulundu ki... doğalgaz aş başkanı şöyle söyledi;

oradaki vaziyeti kimsenin görmesini istemem, askerlik yan gelip yatma yeri değildir,hepsi bir köşeye uzanmışlar, kimisinin künyesi yok, kimisi elindeki işaret levhalarını sağa sola fırlatmış, pilotlar kasklarını çıkarmış, felaket..