bugün

nedir bu türklükle yapılan şovenizm. altı üstü 3. dünya ülkesiyiz.

geçmişine dair tek elle tutulur şeyler, yazdığı destanlar ve savaşlar olan bir ırkız. güya dünyaya adalet getirmişiz. ama o sırada anadolu da insanların hastalıktan ve açlıktan öldüğü yalanmış mış... bunlara rağmen '' padişahım çok yaşa '' veya '' doğrusunu devlet büyüklerimiz bilir. '' diye ses çıkarmayan halkın da cahilliği üzücüdür.

hükümetler tarafından olaya bakarsak, hangi dönem halk a refah bir tutum sergilediniz. hangi dönem onların insan olduğunu farkettiniz. ne halde yaşarlar, sıkıntıları ne. yiyecek alacak paraları var mı, hastaneye gidecek durumları var mı. hiç bunları etraflıca araştırdınız mı... '' paraları ve sanayileşmeyi büyük kentlere çektik, onlar da başının çaresine baksınlar. '' tutumu nedir...

halk a gelecek olursak... sizi sömüren ve yiyip tüketen bu yönetime hala destek verip, istediğiniz olmayınca neden ağlanıyorsunuz. 10 kasımlarda ağlanıp da, hala neden halkla ilgisi olmayan kuruluşlara ve partilere destek veriyorsunuz.

utanıyorum türk olmaktan... hiç bir sosyal güvencemin kesin olmamasından. devlet hastanelerine gidip günlerce sıra beklemeyi geçtim, artık muayene başına % 35 cebimden vermekten. devlet dairelerinde işimi 2 ay içinde anca halletmekten. polisin gereksiz ve artistlik kokan hareketlerinden. emekli olunca nasıl yaşacağım diye düşünmekten...
övüneceği başka bişeyi olmayanlar içindir.
kompleksli olmaktir. batiya karsi her zaman kendini ezik hisseden ve batiyi taklit etmek icin elinden geleni yapan bir halkin kendini avutmasidir. evet turk olmanin ovunecek bir tarafi yoktur.
bazen ne oldum değil neydim demeli.

atasına dedesine ve başkalarının atasına-dedesine bakınca ister istemez gerçekleşen, menfi olmayan durum.

diğerleri bir tarafını yırtsın uydurma tarih yazmak için. hadi devam...
türkü söylemekle övünülür bu bir beceridir ama bir insan türk doğması veya türk olmasıyla övünmemeli, övünenleri de olay yerinden uzaklaştırmalıdır.
Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan biz türkler için türk olmamızla övünmemizin bile bizim için övünç kaynağıdır. O yüzden ''ne mutlu türküm diyene''.
sadece feraset sahibi insanların yapabileceği şeydir.geçmişini kabullenmeyene soysuz derler. tabi bazı oryantalistleri gözünde çok büyütmüş ahmak işbirlikçiler hep bizi sömürdüler edebiyatı yaparlar.neymiş efendim padişahım çok yaşa imiş. peki ingilizler kralım az yaşa mı demiş. her toplum kendi içinde belli süreçleri geçirir. olayları kendi tarihsel süreçleri içerisinde değerlendirmeyi başarabilenler için türk milleti aziz bir millettir. tabi 1700 de insanların veba dan ölmesinin engellenmesini bekleyenlere laf anlatılmaz. o zaman insanlarımız hastalıktan ölmüş diyen zihniyet şuan domuz gribi aşısına karşıdır. ne kadar şaşırtıcıdır değilmi. sonuç olarak bunlar oryantalist tuzağıdır ve düşmemek gerekir. ne yaparsa yapsın bu millet arasındaki irlandalılar her zaman kıllık çıkarır.
gerek muhteşem coğrafyası, gerek köklü ve saygın tarihi sebebiyle türkler ülkelerini severler. ama türk olmakla fazlaca övünme eğilimi pek sağlıklı değildir, çeşitli komplekslerin bir tezahürü olabilir.
ayrıca kişinin etnik kimlikle, ait olunan ülke ile fazlaca övünmesi ırkçılık gibi bir illete mahal verebileceği gibi o ülkenin ya da kültürün genel karakteristiğiyle kendisini kayıtlamak, sınırlandırmak durumunda kalmasına yol açar. böylece kendisini diğer kültürlere tamamen kapatarak evrensel insan olma yolunda önünü tıkamış olur.
neticede bir ülke vatandaşı olmak her ne kadar üstkimlik olarak kabul edilse de, en geniş planda esas üst kimlik dünya vatandaşı olmaktır, evrensel değerlere vakıf olabilmektir..
övünülmektir veya övünülmemektir. sananedir. ağzı insanlık, kardeşlik, saygı gibi terimleri zikri bir an olsun bırakmayan ancak bu kelimelerin anlamlarını asla merak etmeyen, siyasetle alakadar kelime repertuarı 2 sözcükten * ibaret olan ve her olguyu bu 2 kelimeye sığdıran zihniyet, farkında olmadan yüzyılın ötekileştirmesini yapmaktadır. aslında şöyle de bir paradoks oluşuyor: iki kutup birbirinden nefret ediyor, biri pis xist diğeri pis yist ifadelerini çok sık kullanıyor. ayrıldıkları nokta, birisi * ayrımcılık mükemmel bişeydir, benim milletim YAHUT ırkım YAHUT herhangi başka bir ait olduğum grubum * tüm dünyanın .mına gönül rahatlığıyla koyabilir, (şuana kadar gördüğününz yıldızlı bakınızların en sondan bir öncekini tekrar okuyunuz karşıklığa mahal vermemeliyiz) diğeri ise ayrımcılık çok kötüdür,insan kendi vatanını ve milletini daha fazla sevmemelidir, tüm dünyayı sevmelidir * *. kendi vatanını milletini ayırmamalıdır. bu ayrımı yapanları olay mahalinden uzaklaştırınız. şimdi diyeceksiniz paradoks nerede? ilk kutup kendi içerisinde diğerine göre biraz daha tutuarlı görünüyor. 'ayrım' * yanlısı ve ayrımcılığını rahatlıkla yapıyor. peki ya diğerinde biraz ikirciklilik, efendim şöyle bir ayrımcılık yapan bizden değildir diyip ayrımcılığın kralı yapılmış olmuyor mu? bence oluyor. böyle olunca ikiside ayrımcı oluyor. ikiside ayrımcı olunca ikisininde savunduğu değerler bazalındığında aralarında hiçbir fark kalmıyor. işte bu noktada çok acaip bir alengirlik dönüp paradoks diye nitelendirdiğim mevzu başgösteriyor. aynı şeyleri yapıp osuruktan farklılık kapıp birbirini kırıyosun. halbuse sen madem 'saygı' diyorsun ibret olacağına karşındakine, saygı kelimesini, kardeşlik kelimesini, savaşmayın, dövüşmeyin, kardeşlerinizi öldürmeyin sözlerini fütursuzca tükürdüğünden dolayı ağzın kuruduğu için hayvan gibi yalayıp eline silah alıp ayrımcılığı bitirmek için(!) ayıranları şöyle bir kenara ayırıp başını ezmeye çalışıyorsun. olmaz o iş öyle!
cehalet göstergesidir. bu eylemi gerçekleştirenler yüzünden sahip olduğum tek vasıfla, insanlıkla övünmek bile imkansız hale gelmiştir şahsım için. onlar da insan, ben de insanım. binaenaleyh insanlığımdan utanıyorum sözlük.
çağ açıp çağ kapayan ataların varsa çok güzel bir eylemdir.

(bkz: kıskanma sen de övün)
yanlıştır. allah huzurunda herkes eşittir. kibirlenmenin de alemi yoktur. efendi olun insanlığınızın değerini bilin.

şüphesiz, allah kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez. nisa-36
yöresel olmaktan kurtulup evrensel olmayı denemek, türk olmaktan çok insan olmakla övünmek daha güzel değil mi?

- övünme demiyorum! hobi olarak sen yine öğün.
türk olmakla övüneceğim bir şey varsa o da bşıir tek Atatürk ve Çanakkale Savaşı'nda verdiğimiz şehitlerdir. bunun dışında Türk olmakla övünülecek pek fazla elle tutulur gözle görülür birşey yoktur.
götümüzde ayılar bağırmaya başlamış kalkıp hala "türklük"ten, "damardaki kan"dan dem vuruyorlar. güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum. bu polyannacılık değil bu basbayağı beyni uyuşturmaktır. asil kanmış. pislik bi milletiz bunu artık kabul edelim, beyni at üstünde kalmış gelişmenin g sini bilmeyen olduğu yerde sayan bi milletiz ve hiç de zeki değiliz bunları kabul edelim. bana asil kan falan demeyin canım sıkılıyor.

alakalı olabilir ne ileyim google'a bunlara benzer şeyler yazabilirsiniz:

"ülkelere göre tecavüz oranları"
"ülkelere göre suçç oranları"
"ülkelere göre refah seviyeleri"
"ülkelere göre kitap okuma oranları"
"ülkelere göre fakirlik oranları"
"ülkelere göre işsizlik oranları"
'30 senedir Alamanya'da kaldım gururla söylüyorum ki bir tek almanca kelime dahi öğrenmeden geldim.'sözünü söyleyen insan olma ihtimali yüksektir.
hiçbir elle tutulacak övünüsü olmadığı için ırki özellikleriyle kıvanç duymaktır.
(bkz: boş kibir)
ezik kırmaların, melezlerin ve piçlerin, bilinen tarihi 12000 yıl olan türk milletine mensup olamadıkları için, asla hissedemeyecekleri bir duygudur.
Ülkesini kapsayan bütün değerleri seven insan hareketi.
Bu türkler fazla övünmesin gecenin bir yarısı iki ekip otosu kapıya dayanır götürürler meçhule yeminle.

Not: kapı calıyor sözlük hakkınızı helal edin. Bu kadar hızlı beklemiyorduuu
türk olmakla övünmekten daha güzel ne olabilir. dünyanın en asil ve kaliteli ırkı. yüzyıllarca tüm dünyayı titretmiş yönetmiş, ve emirlerini herkese kabul ettirmiş asil bir milletir. bugün afrikada zulu kabilisi bile tendi ırkıyla övünürken bir türk insanıın kendi ırkıyla gurur duymaması mümkün değildir.
TÜRK MiLLETi Asya'nın garbında ve Avrupa'nın şarkında olmak üzere kara ve
deniz sınırlarıyla ayırt edilmiş, dünyaca tanınmış büyük bir yurtta yaşar.
Onun adına "TÜRK ELi" derler!.. TÜRK YURDU daha çok büyüktür. Yakın ve uzak
zamanlar düşünülürse, TÜRK'E YURTLUK ETMEMiŞ BiR KIT'A YOKTUR!.. Bütün
dünyada, ASYA, AVRUPA, AFRiKA TÜRK atalarına yurt olmuştur. Bu hakikatler
eski ve hususiyle yeni TARiH vesikalarıyla malumdur.

(bkz: Mustafa kemal atatürk)
abartılmadıkÇa Çok güzeldir. türk olmakla övünmek iÇin ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. türklüğün kendisi bile övünÇ kaynağıdır zaten.
şu günlerde türk olmakla övünmek demek, zarıl zarıl osurduktan sonra pırt yaptım ihhihii diyen tiki bir kızın açıklaması kadar sevimsizdir.
kelimelerin bile övdüğü gerçeğidir. "ne mutlu türküm diyene" sözlükteki gerillalara kapak olsun.

mustafa kemal'in askerleriyiz.