bugün

kurban bayramında topladıgı onca kurban derisinden ne kadar kar ediyor diye merak edilen kurum.
kurban derilerinin
% 50 sini sanıldığının aksine kendisine değil de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına veren
%4 kızılay'a
%3 sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu'na
%3 diyanet işlerine
%40 ını da kendisine ayıran atatürk'ün kurduğu kurum.
köktendincilikle mücadelenin sembolleştirilmiş kurumu haline getirilerek gerçek kimliğinden uzaklaştırılmış kurum.thk araçlarının kurban bayramında bi 10.yıl marşıyla geçit yapmadığı kaldı.kurban derisinden daha asli yararları olması düşünülen yapılanma.
http://www.thk.org.tr/
dünyada havacılık otoriteleri tarafından "tanrı" gibi saygı gösterilen, yıllar evvel gelir kaynağı 40'tan fazlayken günümüzde 2'ye düşürülmüş atatürk'ün "istikbal göklerdedir" söylevinin meyvesi güzide kuruluş.

dünyanın ilk hava oyunlarını 1997 yılında 1. dünya hava oyunları adıyla türkiyede organize etti. halen günümüzde dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir paraşütçü sizin türkiye'den olduğunuzu öğrenince thk'yı övmeye başlar, metiyeler düzer.

günümüzde halen çok sayıda ücretsiz kurs açar, başarılı olanları ileri düzeyler için yetiştirir ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil eder.
16 Şubat 1925 tarihinde türk tayyare cemiyeti adı altında kurulmuş kurum.
hala devam ettiğinden emin olmamakla beraber, zamanında 5 günlük ücretsiz kurslar veren kurum. bu kurslarda atölye ortamında motorsuz, planör tipi model uçak yapılırdı. kurs sonunda sertifika da verirlerdi.
eskişehir inönü'deki kampında yelkenkanat, serbest paraşüt, yamaç paraşütü, planör ve balon dersleri verilmektedir. kursların ücretli ya da ücretsiz (balon hariç) seçenekleri bulunmaktadır. verilen eğitimin kalitesi, öğretmenlerin samimiyeti,içtenliği ve deneyimi, kurs arkadaşlarınızın her yaştan ve her kesimden olabilmesi, eğitimde gülünüp eğlenilmesi ve eğitim sonrası güzel muhabbetler eşliğinde dinlenilmesi ile yazın yapılabilinecek en iyi aktiviteyi havacılık sporu yapan mukaddes kurum.
1940 lı yıllarda uçak mühendisleri yetiştirip, o mühendislerle de uçak üreten kurum.
(bkz: etimesgut uçak fabrikası)
ancak 1952 yılında bu fabrika çeşitli sebeplerden* kapatılmış ve bu fabrika daha sonra traktör fabrikasına çevrilmiştir.
(bkz: ayıp günah lan)
(bkz: bana balık verme balık tutmayı öğret)

şu anda da yangın uçağı alımı için sitesinde kampanyası olan kurum. yazın ülkemizde çıkan yangınları söndürmek için kullanılan uçaklar başka ülkelerden kiralanıyormuş.
(bkz: türk hava kurumu paraşüt başlangıç kursu)
her sene ülkemize yeni havacılar kazandıran kurum.

(bkz: genç kanatlar)
fuzuli kurumlardandır.
bir zamanlar kurban derilerini toplamakla yetkili yegane kurumdu. bir hayır yapacaksınız, onu da bir tek kuruma yapmak zorundasınız! neyseki geçti o günler. ayrıca bir de küçükkene kahverengi zarflar gönderirlerdi okullara, bu kuruma yardım toplamak için. bize fındık dağıtıldığı günlerdi o günler. hey gidi günler hey. şöyle bir düşününce thk bende bir sovyet bloku ülkelerinden bir kurum gibi etki yapıyor.
her sene müslümanların kestikleri kurbanların derilerini polis zoruyla gasp eden kurum.
çok şık takvimleri vardır.
uçuş okuluda vardır.

(bkz: thk uçuş okulu)
genel başkan osman yıldırım yerli üretim uçakların 2014 de uçmaya başlayacağını söylemiştir.
Türkiye de model uçak, planör, paraşüt konusunda eğitim veren en büyük ve en eski kurumdur. Havacılık konusunda çok çeşitli eğitim şekilleri vardır.
kurban derilerimizin ziyan olmadığını anladığımız kurumdur.

--spoiler--
THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, "2023 yılında THK Üniversitesi ile Türk sanayisinin birlikte yapacağı uzay gemisiyle uzaya gideceğiz" dedi.
--spoiler--
suriye 'de meydana gelen orman yangınına adana üzerinden intikal ederek, söndürme faaliyetlerine katılacak.
ölünce derimi bağışlayacağım kurum.
hala deri diyorlar yahu. kimse de demiyor mu aga ülkenin en önemli havacılık kurumlarından birinin gelir kaynağı milletin kestiği yamuk yumuk kurban derilerine mi kaldı diye? mahallenin camisi olsa tamam, kırk elli deri ile camiye halı alır, tespih vs. alır da THK ne yahu? Böyle ciddiyetsizlik nasıl olabilir? Akıl alır gibi değil.
görsel
bir türlü halk nezdinde vizyon ve misyon sahibi olmayı becerememiş kurumdur. halka hobi amaçlı olmadan öte gidemeyen kurslar veren ancak kendinden beklenen somut çalışmalara imza atamamış kurumdur.
son orman yangınlarında fi tarihinden kalma yangın söndürme uçaklarının da bakımını yapamaması/yaptıramaması gözümden bir kat daha düşmesine neden olmuştur.
en büyük gelir kaynaklarından biri olan kurban derilerini artık toplayamayacak kurum. iyi olmuş. adama sorarlar hangi sıfatla dini ritüelimize ortak olmaya çalışıyorsun diye.

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
güncel Önemli Başlıklar