bugün

türbanı ağızlarına sokmadıkları sürece bir engel olacağını sanmıyorum. sonuçta insanlar konuşarak anlaşır.
başı açık kızların namuslarını eleştirenlerin pek bir sessiz kaldığı durum. konuşmak bir yana sevişiyorlar çatır çatır.
insan olan konuşur kadın-erkek türbanlı-türbansız.

Sözlük içi atraksiyon başlık.
iBNELiK YAPIYORLAR.ayrıca konuyla alakasız ama insan insanı siker mi hiç? çok ayıp.
allah-ı azimüşşan'ın kelamı kadimi olan Kuran'ı kerimini okumamış şahıs beyanı. hz Musa'nın kasas suresinde gidip 2 kadın ile konuştuğunu da bilmemektedir bu kişi. ayrıca iman ettiği peygamberin de kadınları bir bir ziyaret ettiğinin farkında değildir.
bunların dışında ise türbanlı olmak ne tesettürün tamamıdır ne de mükemmelliğin simgesidir. elbette erkek olsun kadın olsun hepimiz hatalara ve kusurlara sahibiz.
islam'ın kadın-erkek ilişkilerine düstüru açıktır. gerektiğinden öteye gitmeden, laubalilik olmadan, gereksiz samimiyet kurulmadan bir erkek ile kadının konuşmasında hiçbir abeslik yoktur. bunlar dışında ihtiyaca binaen veya bir ortaklık, eğitim veya iş gereği konuşmalarında da hiçbir sakınca yoktur. fakat ne peygamberinin hayatından ne de Kuran'dan haberi olmayan insanların bu şekilciliklere takılmaları kaçınılmazdır. bunun sebebi ise asıl gayenin doğru olana ulaşmak olmaması.
Kuranda mümin kadınlar erkeklerle konuşamaz diye bir ayet yazmiyor. Her erkekle kadın konuşması flört degil, ki flörtde tam olarak günah oldugu yazmiyor.
Türbanlı kadınların % 99 oranla içinde yaşadıkalrı aile, çevre baskısı ile mecburen türban taktığını, zorla kafalarına geçirildiğini, fırsat bulsa anında çıkaracağının en güzel göstergesidir.
Türbanlı ya da türbansız. Ne fark eder? Musluman olan kız/kadınların erkeklerle konuşması günah. Ancak konuşulmasa nasıl anlaşacak insan, dumanla mı?
Normaldir. Her emrime uyduklari surece sikinti yok. Ama yok basim agriyor yok yorgunum dediklerinde bagirip emir veriyorum yola geliyorlar. Gonul seysi anlaminda konusmak diyorsaniz bos isler bunlar azizim.
Niye türbanlı oldular diye şeref erbabı mı herkes. Bu arada erkeklerle konuşmak derken edep çerçevesi içinde olursa bunun nesi sorun. Asıl mesele bunun aksisidir. Türbanla kıyaslamak akıl tutulmasıdır.
güncel Önemli Başlıklar